bugün

temelde pop müzik yapsa da elektronik, alternatif ve rock müzik tarzlarına göz kırpan şarkıcı. kliplerinde ve sahne gösterilerinde tiyatral işler yapıyor. bazen beceremiyor, bazen beceriyor. mesela albümlerinde bazı şarkıların altyapısı korkunç basit ve kötü. kliplerinde bazı sahneler inanılmaz amatör. ama bir şekilde sıradan değil işte. nasıl başarıyor bilmiyorum. dans desen britney spears ondan kat kat iyi dans ediyor. mj'le zaten kıyaslamam bile. ama koreografileri çok iyi o da hakkını veriyor.

artık dinleyicilerin doymak bilmez bir açlığı var. dinleyici sadece pop istemiyor. rock istiyor, tekno istiyor, eğlenmek istiyor, isyan etmek istiyor, sanatsal işler görmek istiyor, hiç yapılmamış tarzları dinlemek farklı şeyler görmek istiyor. kızların club'larda dans ettiği hepsi birbirinin aynı kliplerden, aynı müziklerden bıktı insanlar. lady gaga bunun farkına vardığı için bu kadar başarılı oldu. yaptığı işin altını doldurdu. dikkat çekmeyi sağlamak için de basını kullanmayı ihmal etmedi. aktivist oldu, politik oldu, yardımsever oldu, utanmaz oldu vs. vs. kadın "ünlü" olma konusunda uzman. ama ününün altı boş değil. boş olsa aşağı çekilmesi an meselesi zaten.

Bütün bunların yanında gaga nın star oluşu tam anlamıyla dünya politikalarının sarsıldığı, halkların isyan ettiği, aktivistlerin harekete geçtiği bir döneme denk geldi. Haliyle isyankar genç hayran kitlesinin sesi olarak ününü korumak istediğini düşünüyorum. Özgürlüklerin bu kadar gündemde olduğu bir dönemde gaga'nın yaptığı her cesur hareket, hatta giydiği anormal bir kıyafet ya da tuhaf bir saç şekli bile "mesajı" olan özgürlükçü bir hareket olarak algılanıyor. Sonuç olarak da insanlar üzerinde büyük etki sahibi, ilham verici bir kişiliği olduğunu vurgulamaya çalışıyor.

benim vardığım sonuç, kadının çalıştığı insanlar, her kimseler, çok iyi olmalı. bunca fikir, bunca koreografi, aranje, sahne gösterisi, klip. tek kişinin işi olması mümkün değil. ekibini iyi kurmuş anlaşılan ve arı gibi çalışıyor olmalılar.

ama iyi şarkı, iyi müzik. konuyu buraya gelince gaga'da bitiyor olay. gaga şarkılarında giriş nakarat sonuç bölümlerinin hepsini sindire sindire besteliyor. tek bir melodiyi tekrar eden şarkılar yapmıyor. baya baya beste yaptığı işler. pop yapıyor diye geçiştirip atmasa da son albümde bu anlamda bazı şarkılarda çuvallamış durumda. özetle bir sonraki albümünün gaga'nın geleceğini belirleyeceğini düşünüyorum. ya hepten düşecek ya da zirvede yola devam edecek. born this way albümünün tarzı yuvarlanan bir taş gibi ne yaptığı, nereye gittiği belirsiz; kendini toplayacak mı göreceğiz.
yeni yılını kutladığım şarkıcı.
bırak subliminal mesajlarla uğraşmayı, bırak eşcinselleri, bırak şu illuminati'yi.
bunlar sana BENDEN tavsiye olsun.
çav. *
yeni yıl gecesi cnbc-e'de ki konserini izledikten sonra, türk kanallarındaki sanatçılarımızın showları ister istemez gözüme fazla ezik gözükmüştür.
31 aralık 2011 gecesi cnbc-e'de new york'ta monster ball turnesi kapsamında düzenlenen konseri yayınlanan şarkıcı. gaga konserin tamamında canlı söyledi, piyano ve klavye çaldı. sahne gösterisinde madonna ve michael jackson'dan teknikleri uyguladı. en çok bu isimlerden ilham aldığı aşikar. kıyafetleri, sahnede şarkının ortasında aniden heykel gibi kıpırdamdan durup kalması bu etkiyi ispat etti. şarkı aralarında yaptığı konuşmalar dikkat çekiciydi. Bol bol küfür ve argoluydu. direkt olarak alıntı yapamasam da aklımda kaldığı şekilde konuşmaların bazıları şöyleydi;

"asla playback söylemedim ve asla da söylemeyeceğim."

"new york city üniversitesi tiyatro bölümündeki hocalarım etnik bir yüzüm olduğu için asla star olamayacağımı söylediler. pop söylerken fazla tiyatral, tiyatral durumlar için ise fazla pop bir vokal olduğumu söylediler"

sessizlik.. gaga hepsine "ahanda bakın nasıl da star oldum" demiş oldu o sessiz ifadesinde.

seyircilere karşı da inanılmaz gaz verici konuşmalar yaptı.

"bir zamanlar ben de bu salonda sizin oturduğunuz bölümlerde oturuyordum, bu delilik, şimdi ise sahnedeyim. bir gün siz de benim gibi olacaksınız ve ben sizin için tezahürat yapacağım. bu gece bütün güvensizliklerinizi bir kenara atın, size güzel olmadığınızı, seksi olmadığınızı, iyi şarkı yazamadığınızı, lanet olası grammy kazanmış bir dünya starı olamayacağınızı söyleyenleri bir kenara atın."

e bundan daha gaz verici bir konuşma da olmaz yaw.
yabancı, özenti şarkıcı.farkettiniz mi bilmem ama kendini hande yener sanıyor!
Gerçek adı Stefani Joanne Angelina Germanotta olan tarzı enterasan olan amerikalı şarkıcı, söz yazarıdır. Kökeni italyandır. Madonna, Christina ve Britney karışımı bir tarzı var. Onlardan tek farkı şovlarının daha cesur ve daha ilginç olmasıdır. Bu kadını bazen seviyorum bazen nefret ediyorum bi değişik geliyor bana tarzı, tipi, şekli şemali. Midesinde 5 litre sperm bulunduğunu duyunca adeta kısa bir şok geçirdim. Nerden geliyor bu kadar sperm. Su içer gibi içmiş heralde başka bir açıklaması yok bu olayın. Gerçekten şaşırtıcı. Aynı zamanda da son zamanların en çok öne çıkan şarkıcılarından biri.
lady gaga aşkı ne güzel tarif etmiş, " he ate my heart, he ate my brain. "
sırf hande yener'e özeniyor, hande yener gibi olmaya çalışıyor diye bayılıyorum kendisine.
son yillarin süphesiz en hizli yükselen sanatcilar dan birisi. zevkle dinliyoruz.
poker face şarkısı derin bir biliçaltı mesaj barındıran illuminati kuklasıdır.
http://ulu.so/uhl2cc

burda da kendi ağzından itiraf ediyor;
http://ulu.so/urk2fy

(0:19- 0:39) saniyeler arasında...
Bayıldıgım kadındır. Tarzı olsun, ssarkıları olsun, herseyıyle nukemmeldır. Judas ıyıdır.
bad romance adlı şarkısı youtube'da 442 milyon gibi bir izlenme oranına ulaşmış şarkıcı.
her ne kadar yokluk durumlarında şarkıları dinlense şarkıları gece kulüplerinde dj'lere iyi meze de olsa.90lı yılların yabancı pop şarkıcıları düşünüldüğünde ancak hande yenerin abd şubesi olabilecek düzeyde bir kadındır.
illüminati hizmetkarıdır.
mason olduğunu yazmaya gerek yok zaten bilinen birşey ama ben yine de yazmış oldum. herşey bir yana bu kadın cidden 31 olsa çekilmeyecek şeylerden nasıl bir tiptir ki bu dünya ahiret bacı kategorisine bu kadar hızlı girmiş.
illumunati gibi bir grup bunu ve beyonce gibi soytarıları kullanıyorsa cidden acınacak haldeler demektir. çoğu eğitimsiz, neden niye kime hizmet ettiklerini bilmeyecek kadar alt sınıflardan geliyorlar, her şeye ulaşıyorlar ama cidden saygın asla olamıyorlar. palyaçoluk ediyorlar yani.

yalnız geçen cumhuriyet pazar'da bu kadının otel odasında kan ile yıkandığını bir hizmetçi galiba kanıtlamak suretiyle iddia etmiş ama örtbas edilmiş ki niye midem almıyor bu kadını iyice anladım.

(bkz: yazık la)
hermafrodit olup olmadığı merak konusu olan şarkıcı. kendisine "gel, ne olursan ol gel" diyor, gerekirse önünde domalıyoruz.
acilen eli ayağı düzgün, olgun bir albüm yapması gereken şahsiyet. zira adele kendisini sollamıştır.
(bkz: illuminati puppet)
tanım: sizin bizim gibi insan olup sadece, kötü yola sapmış olan insan. Bilerek yapmıştır, yine olsa yine yapardı ve ben de yine olsa yine beğenirdim. çemkirmenin de adabı var ama.

klipleri tek bir ruh haline hitap edip, her biri ayrı ayrı hallere yöneliktir.
dance in the dark'ta sitemkar ve asi bir ruh, telephone'da "alın amuğuza goyum alın" tarzı tehditkar bir ruh, marry the night'ta daha kişisel endişelere yönelen bir ruh vardır. halden anlar kliplerdir bunlar, izlenmelidir.

bir kusuru da vardır. sübliminal verirken az ve öz olup, usturuplu olmayı öğrenmeli bu hatun. laf etmedikçe gözümüze sokmaya başladı, mesajlar bilinçaltısal işlevini yitirmeye başladı. (bkz: göt gibi ortada).
13 temmuz 2013 için gün saydıran ünlü. çıktığı gün nasıl "tanrım bu kadın müziğin,populer kültürün yeni dehası" dediği için blizzardb'ye "onun da balonu 3 gün sonra sönecek" denilmişti. sonuç,sönmedi söndürdü.
Türkiye fan grubunun,lady gaga için hazırladığı video için; http://vimeo.com/24985306
dünyadaki en cesur ve en sexi bayan, bir çok konuda en..
1 ağacın varsa eğer lady gagalar.
illuminati'nin bir numaralı adamı. adamı değil kadını aslında.
güncel Önemli Başlıklar