https://www.yeniakit.com....ruf-saglandi-1027502.html

"TMMOB ve ona bağlı odaların, daha önce yaz saati uygulamasının kalıcılaştırılarak, kış saatinden vazgeçilmesini tasarruf değil enerji tüketiminde israfa yol açtığına dair iddialar bir kez daha çürütüldü."

çürüten kim? yazmıyor. yobaz akit gazetesi herhalde.
Sabah saat 8. Güneş çıkmamış. Normalde uyandığımda zımba gibi olmam gerekirken sanki hiç uyumamışım gibi hissediyorum.
Jet lag yaşatan durumdur.
Akşam uyuyosun hava karanlık gündüz uyaniyosun hava yine karanlık.

Sanki herkes gece 5 de okula işe gidiyor gibi.
gündüz çalışıyorum gece yatıyorum diyemiyorum. Tam ikisinin ortası. Tam ikisinin ortası.
Birilerini daha fazla zengin etmek için. Köleyiz biz köleee.
Arabanın aküsü bitti orospu çocukları.
enerji sektronun daha cok para kazanmasi icin yapilan seydir, baska mantikli bir aciklamasi olmaz.
işe gidiyoruz karanlık işten çıkıyoruz karanlık dünyamızı kararttılar amk.
Saçma sapan bir uygulama.

Kâr falan edildiği de net değil.

Şeffaf bir sonuç açıklandı mı Hayır?

Zifiri karanlıkta evden çıkıyorum, bazı günler zifiri karanlıkta dönüyorum. Ruhum daralıyor.
sabah namazını işe gitmeden kılıyoruz. nimet aslında.
muhtemelen, özelleşen tredaş daha fazla kar etsin diye yapılan uygulama.

(bkz: bu milletin amına koyacağız)

bugün bilmiyoruz belki ama yarın öbür gün ortaya çıkar.
bu uygulamanın yapılması için, kimlerin neler aldığını herkes görür. millet eziyet çekiyormuş, kimin umrunda. daha fazla fatura ödesin yeter.
Ekim 2018 de sürekli yaz saati uygulaması kaldırılacak. Anlamıyorum neden 1 sene sonra. Ayrıca bu haber Ekim 2017 de çıkmıştı.

http://finans.mynet.com/h...018de-sona-erecek/141300/
Sırf bizim dediğimiz olsun diye yapılan bir şeydi.
Ülkenin tamamına kasti yapılmış bir orospu çocukluğudur, bir de utanmadan diyor ki bakan bey şu kadar kar ettik. Siktir git yalancı köpek, enerjide kar etmen olası değil, amk ışıkları sabah 7.30 a kadar açık kalıyor sen neden bahsediyorsun, önceden sadece akşam eve girerken karanlıktı, şimdi sabah da karanlık, güne başlayamıyoruz bile, fizyolojimizi siktiniz arsız köpekler.
hala anlam veremediğim olay. zaten dışarıya bagimliyiz ya. gün ışığı felan önemli hani. tasarruf, elektrik, ışık, baba. baba.
katılmamakla beraber müslüman bir ülkede sabah namazına teşvik edicidir. ayrıca sabahın körü değil nurudur. yalnız cenabet kesim işin daha sabah namazı kısmını ayıkamadığı için bu taraftan vuramamıştır. her olaydaki gibi bir on yıl daha ayıkmazlar.
Halicin sularında şehrin ışıkları yansır uzuun uzun. Biz seyre doyamazken metro alıır başını gider vesselam.
Coğrafya sorularını nasıl etkileyeceği merak konusu olan gelisme.
bu aptal uygulama başladığından beri sabahları yorgun uyanmaktan bıktım. şuna bakın yahu sabah saat 07.14 ama hala gece modunda ortam güneş doğmadığı için!

görsel
benim için problem değil sabah karanlığında işe gitmek. hatta rutin sürgit hayatıma değişik bir renk ( karanlığın rengi ) getirdiğini bile söyleyebilirim.
Sabah erken kalkmaya alışmamış uykuyu çok seven tembel olduğu halde bir o kadar tüketmeyi sevenlerin temennisi.
Asıl sonlandırılması gereken yaz saati iken bizim aklı evvel yöneticilerimiz yüzünden insanlar güneşi göremeden işe gidip geliyor.
Sabahın karanlığında uyanma sebebi.
Kış saatinin fayda ve zararları olabilir. Burada bunları anlatmama gerek yok herkes biliyordur.

Ancak şu keyfi için konuşanlara sesleniyorum. Sanki avrupa'da çok erken aydınlanıyormuş gibi bik bik ötenleri gösteren başlık. Adamlar sizin gibi üşenmeyip disiplinli şekilde çalışıyorlar.
görsel
Ya şurada itiraz edenlerin yarısı boş konuşuyor.

Arkadaşım dersen ki ulan dünya ile ticaret yapıyoruz eft vs bankacılık işlemlerinde yada yurtdışı müşteri ortaklar ile görüşmelerde sıkıntı oluyor dersen eyvallah haklısın derim. ilk geçtiğimizde onlarca uçuşta sıkıntı oldu desen haklısın aga derim.

Ama ne diyor prens ve prenseslerimiz. Sabah kalktığında karanlıkmış oyy kıyamam, derdini sikim harbi. La kuzeydekiler ne bok yiyecek? 6 ay gündüz 6 ay gece? saat mi değiştirecekler.

Öncelikle bu sene artısı eksisi bakılır akı bokunu kurtarmıyorsa tekrar eski sisteme dönülür. Ama sadece tek done olarak "yaa uuff karanlık oluyor" demek hem saçma hem komik.