bugün

samimi ve sıcak olmayan güneştir, bir var bir yoktur...
ezgilerinin ağlatabileceği, en başta sırayı çeken şarkı. * *
21 şubat kuzey ırak'a yapılan kara harekatına alternatif bir isimdir. (bkz: güneş operasyonu)
tarkan'ın slow şarkı konusunda daha başarılı olduğu iddiasını güçlendiren şarkı.

(bkz: unut beni)
(bkz: inci tanem)
(bkz: ikimizin yerine)
kuzey ırak'a kara harekatının basladıgı günün ertesi takvim gazetesi manseti.
fazla kimsenin olmadığı sessiz sakin yüksek bir tepeden denize bakan bir yer yanında her zaman olmasını istediğin kişi. mangalda demlenen çay ve kurulan masum küçük hayaller ile o'nun gözlerine bakmak gibisi yoktur.
tarkanın, klibi yayınlandığı zaman rekor sayıda hafta listelerde 1 numara kalmış ve kanımca türk pop tarihinin en başarılı 10 parçasından biridir.
yanılmıyorsam tarkan'ın dişlerini yaptırdıktan sonra çektiği ilk kliptir, ayrıca türk pop müziği tarihinde en uzun süre* listebaşı kalan bir şarkıydı kendisi.
kışın sisli puslu günlerinde ortaya çıkıp ısıtmasa da ruhumuza iyi gelen güneştir.
yıllar geçmiş olsa da hala dinlerken sevilen, beğenilen bir parçadır.
eski günleri hatırlatır.

sözleri de şöyle;

artık çok geç yalvarma
dönüş yok o yıllara
bil ki sana bu son veda
yürekli olmadan meydan okunmadan
yaşanmaz aşk
yanlış zaman, yanlış insan
tutunmak imkansız bıktım yamalı sevdalardan
yanlış bahar, kış güneşi
yoruldum her bulduğumda kaybetmekten seni
kıyamete kadar kapattım kalbimi
azar coşar deli gönül
bu gözler ah neler görür
hasret bana göre değil
özlemin içimde yine seni büyütür
ısıtmasada, sevindirendir.
müziğinide nurhat şensesli yapmıştır bu şarkının. fakat gogul'dan arayıp bakınca nurhat şensoy ismine rastlıyosunuz. ama ben biliyorum ki, efsane basçı nurhatın işi bu.
insanda büyük etki yapan şarkılardan. hala sevilir.

bir digeri için:
(bkz: dön bebegim)
Tarkan' ın okuduğu çok güzel şarkı...
şahsımda, anısı ve hatırası çok büyük olan. her dinlediğimde, beni benden alan şarkıdır.
kalemine sağlık yıldız tilbe. ağzına sağlık tarkan.

Yürekli olmadan
Meydan okumadan
Yaşanmaz aşk

Azar coşar deli gönül
Bu gözler ah neler görür
Hasret bana göre değil
Özlemin içimde
Yine seni büyütür
Bu mevsimde bir başka vurur güneş yer yüzüne dedirten güneş.
klibinde tarkan'ın oturduğu yerden pencereye fırlattığı ve kırılmasına sebep olduğu nesne ile hatrımda kalan şarkı. ayrıyeten o dönemin kral tv'sinin ne kadar popüler ve güvenilir bir kaynak olduğunu da anlamamızı sağlamıştır. mübarek, her cumartesi günü yayınladıkları ''top 20'' listesi imdb prestijindeydi, bu şarkı da sanırım yıllarca devam eden o programın en uzun süreli 1.si olmuştu.
gecenin bir vakti aklıma nerden geldiyse gelen şarkı. klibiyle falan böyle bir de.

kanımca bu şarkıyı ezbere bilmek için 90'larda yaşamış olmak yeterlidir. bakkalından tut manavına, devlet memurundan tut 9-10 yaşındaki çocuğuna kadar ulaşmıştır popülaritesi. çok güzel sözlere ve çok akılda kalıcı bir melodiye sahiptir. tabi tarkan efendi şimdiki gibi zil takıp oynayan halinden uzak o zamanlar, o da iyi yani. zamanında az dinlemedik, şimdi her ne kadar pop kültürüne uzak olsak da. hakkını verelim, çocukluğumuzun şarkılarından.
ikibindört aralık ayında bir kış güneşinin beni kandırdığını anlamıştım, son kez vedalaşmalıdık. yürekliydim meydan okuyacak kadar .nerden bilebilirdim ki yanlış zamanda yanlış insana aşık olduğumu. yanlış bahardı, aldatan güneşti, yorulmuştum tam buldum dediğimde şimdi nerde demekten, kıyamete kadar kapatmıştım kalbimi ama gönlüm seni tekrar görünce anladım hasret bana göre değildi ve sen içimde büyüyordun yanlış zamanda yanlış insan. anladım ki sen doğru insandın. ama bizim için hiçbir doğru zaman yoktu. bu da böyle bir anımdır ki kış güneşi şarkısını hatırlatır. yaşadığım şarkıdır.
büyüleyici. fantastik. türkçe düşünülüp türkçe yazılamayacak kadar iyi. tarkan'ın ağzından öpülmesi gerektiğinin kanıtı.
tarkan'ın en iyi şarkılarından biridir. dinledikçe dinleyesi gelir insanın..
tokat gibi çarpar sözleri ''yoruldum artık her bulduğumda keybetmekten seni'' sözü insanın içine işler. güzel şarkıdır.
kısa ve net türk pop tarihinin gelmiş geçmiş, en güzel şarkısıdır.
türk müzik tarihinde bir albüm içinde 'gölgede kalanlar' kategorisinde değerlendirilebilecek en güzel şarkılardan biri.
" kış güneşi" ne aldanan " eşeklerin " çayırda donakaldığını bana anımsatan belirtisiz isim tamlaması.
buram buram 90'lar kokan türk popunun en güzel şarkılarından biridir. tarkan'ın tarkan olduğu zamanlara tekabül eder. o nasıl güzel müziktir, nasıl etkileyici sözlerdir, nasıl içten yorumdur ? yıldız tilbe'ye de tarkan'a da teşekkür ediyoruz bizlere 2010'da hala dinletebilecek kadar güzel bir şarkı sundukları için.