bugün

Kaynak göster rall, iyice kabak tadı verdin sende. Dostmusun düşmanmısın sen.

--spoiler--
Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük, Erbil'e 30 bin maske ve 475 koli gıda yardımı yaptığını duyurdu.
--spoiler--

Kendi ülkesine faydası yok. Önce benim ülkem, önce benim vatanım olmalı.

https://www.aa.com.tr/tr/...in-maske-yardimi-/1771825

Nerelere yardım yapılıyor biz biliyoruz, ülkemizde o kadar yardıma muhtaç insan varken onlar nereye gidiyor.

Tatava yapıp durma az gururlu ol, insan ol.
Bir yardım kuruluşunun genel müdürü maaşı 31.500tl nasıl bir yardım kuruluşu bu, bana önce biri bunu anlatsın.
Endonezya'da cami dezenfekte işiniz, Erbil'de maske dağıtım işiniz bittiyse ülkemize de bekleriz.

görsel

Süleyman soylu maske sıkıntısı yaşatan fabrikalara el koyarız derken, kızılay erbile neden maske gönderdi?

--spoiler--
karantinaya alınanlara 3 öğün yemek dağıtıyor.
yüz binlerce insana hijyen malzemesi ve gıda dağıtıyor.
--spoiler--

Kızılayın yapması gereken görevi polis yapıyor.
görsel

Yalancıyı s*kmiyorlar ya.
Herkes 'ülkede salgın var, insanlar ölüyor, malzeme sıkıntısı var, Kızılay nerede?' diye soruyor.

Kızılay ı görebileceğiniz tek yer:
marketlerin maden suyu reyonu.

Not: ben beypazarı sadeyi tercih ediyorum.
Bağışları Türk halkından toplayıp, başka ülkelere yardım eden kurum. Akp döneminde her kurumda olduğu gibi kızılay da yozlaşmıştır.
Kızılay, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketi'nin temel ilkeleri olan “insanlık, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hayır kurumu niteliği, birlik ve evrensellik” çerçevesinde çalışan bir yardım kuruluşudur.
türk milleti hariç her ülkeye yardım etmeye çalışan kuruluş.

akape yüzünden nefret edilen bir kurum oldu.

dolandırıcılık da dahil her türlü işe karıştı.

türk milletinin rızkını yabancılara yedirmeye devam ediyor.
20 senedir kan bağışladığım ama hastane isteğine rağmen yoğun bakımda yatan hastam için kan temin edemediğim kurum.
görsel

Paralar ne oldu diyenlere.
Vergi aklama araci olarak skandal olmustu. Kötü günler icin kurulmus olan bir kurulus. Sayin kurulus baskani! Devlet halktan yardim bekliyor. Size yapilan bagislar ne durumda? Devlet baskani bu cagriyi yapmadan önce sizle iletisime gecti mi? Gecmediyse neden cikip “biz neyiz?“ demiyorsunuz?
görsel
görsel
görsel

Koronavirüsü nedeniyle zor günler geçiren italya'ya Türk Kızılayı'ndan tıbbi malzeme yardımı.
maden suyunda sarıkız'a göre daha az kalsiyum ve magnezyum bulundurur ancak demir ve sodyum sarıkız'dan fazladır. hatta sarıkız'da hiç demir yoktur.
görsel
1 kuruş bile bağışlamayacağım güvenilnez bir yardım kuruluşu. insanlara duygu sömürüsü yaparak para toplayan ve bu topladıkları parayı yanlış yerlere harcayan kurum.
Bugün Alt katta komşuya bir torba (yardım) getiren kurum.
içinde ne var bilinmez ama evine kira vermeyen kapıda arabası olan şu geçim şartlarında yardıma muhtaç kişi olmadığını bildiğim komşu, bunu biliyorum.
Biz ne Ramazanlar gördük.Bu sıkıntılı günleri de dertlerimizi paylaşarak elbette aşarız.#YeterKi inanalım
RAMAZAN>2868>SMS>10₺
FiTRE>1877>SMS>27₺
kizilay.org.tr B001

Bu gelen mesaj, yardım da bulunacak mıyım?
Tabi ki hayır!
Son zamanlarda basın yayın ve gördüğüm şahit olduğum durumlardan sonra fitre ve zekâtımı gerçekten ihtiyacı olan insana vereceğim.
başkanı, eşini danışman olarak işe almış. haber 05 Ekim 2019 tarihli ama ben yeni duydum.

şu kızılayı bitirmeseydiniz keşke. bakın chp, mhp, akp, şu isim bu isim kim ki bu milletin hakkını yiyor ise allah belasını versin.

özellikle kızılay ülkemiz için çok ama çok önemli bir kurum, du diyelim.
Havaların güneş açması sebebiyle Kızılay 10 liralık yardım kampanyası başlatmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
"Fitre, Ramazan ayının mükafat ve bereketinden faydalanmanın bir teşekkürüdür. FiTRE yaz 1877'ye gönder, Berekete Şimdiden Ortak Ol! kizilay.org.tr (Fitre 27₺)" diye mesaj yollamış.

Sana vereceğim parayı gider Mansur yavaş a veririm daha iyi.
hiç bir şekilde bağış yapmayacağım kurum.
Acil kan bağışı ilan etmiş kurumdur. Kan depoları asgari seviyeye düşmüş ve hastalara kan vermekte artık sıkıntı çekebilirlermiş. E tamam da böyle bir zamanda nasıl gelip vereceğiz sevgili kızılay.
vergi kaçakçılığı yaparak kuruluş amacına ters düşen kurum.
mevcut hükümet pis olunca malesef böyle kurumlarda pisleşiyor.

hiçbir vakıfa yardım etmenizi tavsiye etmem. şayet neden kuruldukları apaçık ortada.
telefonuma sürekli mesaj atıp benden para dilenen kuruluş. yok 10 tl borç ver yok 27 tl fitre ananın amı ya bir rahat bırakın amk.
akp hükümetiyle birlikte paravan şirket tarzı çalışan sözde yardım kuruluşu.
yalan olmuştur.vakıf görünümlü yolsuzluk yuvasıdır. eskisi gibi kimse kan vermiyor,bağış yapmıyor. (bkz: yozlaşma)