genelde hayatı boyunca hiçbir sevgilisi olmamış olmasına rağmen etrafında onlarca kız arkadaşı bulunan ve bunlarla çok iyi geçinen erkek tipidir. "ya güzelim geçen gün çok kötü gözüküyodun çok üzüldüm toparla kendini" tarzında cümleleri sıkca kullanırlar. halk arasında "*m biti" olarakta adlandırılırlar.
Sevgili olamayınca elde kalan son olanak kankalığı kullanmaya çalışan erkek tipidir. Kızın erkek arkadaşlarıyla yaşadıklarını, sorunlarını falan dinledikleri çokça görülmüştür.
zorla hadım edilmesi gereken, hadım hadımcık olması gereken ibnetorumsu, gs-fb maçı esnasında oturup kızlarla lak lak yapabilen, şaşılası erkektir.
(bkz: ibine)
ilkokul yıllarında kızlar ile ip atlamaca oynayan erkeklerdir. isimleri ben de var;

(bkz: berk)
(bkz: batu)
(bkz: alper)

ilkokul yıllarında kutu kolayı ezip futbol oynayan erkekler ve bir ömür kızlar ile iletişim kuramayanların listesi ise;

(bkz: jakopaydin)
(bkz: mehmet)
(bkz: hüseyin)
sadece bununla yetinmeyip bunun yanında taş gibi futbol oynayabilenleri de mevcuttur. gayet de sevgili sahibilitesi olan insanlardır. bok atanlar genelde kıskananlardır. *
fb-gs maçı gibi mühim bir millet meselesi vuku bulurken bile oturup kızlarla lak lak yapabilen,
ayrıca sırf kızlar için saçma sapan diziler izleyebilen erkek tipidirler.
tavuğu belli etmeden sikeceksin.

(bkz: konfüçyus)
(bkz: meriç)
görsel
(bkz: friend zone/(#14055483))
kız arkadaşı bile olmayan insanların garip karşıladığı durumdur.

(bkz: kıskanç sözlük yazarları)
sonradan niyeti bozulan erkektir.
tatlilardir, sevimlilerdir ve ona her ilgi gosteren kiza sevgili gozuyle bakmayan, kendisine kanka yapan erkektir.
Kiz guzelse erkek cirkinse diger erkeklerin dikkatini ceken ve bi suru kufur yemesi muhtemel olan erkeklerdir.
yanlış yol izleyen erkektir.
geçenlerde başıma gelen bir olay ;
arkadaşlarla takılıyorduk tanımadığım 3 kişi daha geldi gruba. 2si kız 1i erkek. 2 kız bu çocuğa demedikleri lafı bırakmıyor gerizekalıdır şudur budur. ama bizim erkek (!) hiç bişey olmamış gibi muhabbete devam ediyor. benim sinirlerim bozuldu çıktım dışarı bi sigara yaktım. yapmayın arkadaşlar erkekliğimden utandırmayın beni!
samimiyeti, iyi niyeti benimsemis ciddi erkekler icin bi numarali engeldir bu yavsaklar.
kıskanılan erkektir. kızlar güven duymadığı erkekleri çevrelerine görmek istemedikleri tezinden yol çıkarak güvenilebilinir erkektir.
(bkz: haset)
O kız kesin çirkindir.Güzel bir kızla hiç bir erkek kanka olmaz arkadaş.
Yavşaktır. kankası olduğu her kıza ayrı fantezisi vardır. şerefsizdir.
senelerce en güzel kızlarla gezip hiç sevgilisi olmayan erkeklerdir aynı zamanda bunlar.
mevsimlik ve harbi kankalar olarak ikiye ayrılır. mevsimlik kankaysa o kız bu zaman diliminde revaşta ve etrafı kevaşe doludur. zaten harbi kankaysa bir ömür bırakmazsın. lakin böyle kankalarla sonradan aşk meşk olayına girersen geri dönüşü olmaz. aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misalidir. dikkat etmek gerek.
Genellikle hafif şişman, gözlüklü , kıvırcık olur kendileri. Taklit yapıp güldürmeyi severler. Yanlarında her türlü muhabbeti yapabilirsin. Candırlar yani.