dudakların inceyse kalın göstermek için palyaço gibi burnunun üstüne kadar ve çenenin altına kadar ruj sürme.
erkeklerin kızlara tavsiyeleri.
topuklu giyeceğim diye zorlama, yakışmıyorsa bırak işte..
makyajınızı ve tırnaklarınızı aynı renk yapmayın. zira çok absürt bir görüntü.
önüne gelene sarkmayı bırak, akıllı ol. erkeklere eğlence, kızlara ömür törpüsü olursun, etme.*
Diger kızlara abi diye hitap etmeyin. Lütfen.
biriyle olan ilişkiniz, arkadaşlığınız, dostluğunuz, herhangi bi nedenle bittikten sonra

(bkz: seni çok yanlış tanımışım)
(bkz: değmezmişsin)
(bkz: emeklerime yazık)
(bkz: allah belanı versin)

türevi cümlelerle çirkefleşmeyin. saygı duymayı bilin yaşananlara.
bıyık bırakmak konusunda çok ısrarcı olmayın nolur.
favorilerinizi saçlarınızla kapatmaya çalışın zira berbat bir görüntü ortaya çıkıyor.
ideal kilonuzu koruyun, asla erkeklerin "seni seviyorum" kelimesine körü körüne inanmayın, sonuçta onun sizi sevmesi değil sizin onu sevmeniz önemli. seçilmeyin seçin! ayrıca da kendinizi ruslara benzetme ve türk erkeklerine beğendirme amacıyla saçlarınızı platin renk yaptırmaktan vazgeçin! çok ucuz bir görüntü oluyor, nataşa gibi oluyorsunuz. bırakın çakma sarışınlığı.
kaşlarınızı aşırı derecede inceltmeyin. azıcık kalın olsun. zira, yakışıyor bence. kalın dedim, tek kaş demedim. biçimli bir şekilde kalın olsun. çok doğal ve çekici görünüyoruz.*
bakire degilseniz bile ilk tanısmada hemen hoslandıgınız bir erkege vermeyin. nefsinize hakim olmaya calısın. hatta en dogrusu kendinize hakim olabiliyorsanız evlenene kadar hicbir erkekle cinsel iliskide bulunmayın. evlenmeden once her halti yiyip sonra hangi yuzle anne olacaksiniz merak ediyorum. hem kendiniz hem de duygulariniz sikiliyor resmen.
hemcinslerin birbirlerine verdiği tavsiyelerdir.
filmlerdeki gibi gözlüğünüzü çıkarıp saçınızı saldığınızda bir anda seksi olmuyorsunuz. yapmayın.
boya küpü gibi dolanmayın, sizi iticileştiriyor.
saçınızı sarıya boyatıp diplerini de siyaha boyatmayın.

Dipnot: bana bu entry yüzünden sanane ya gibisinden mesajlar atmayın.
lütfen bıyıklarınızı alın insanı gay gibi hissettirmeyin.
erkeklerle anlaşmak için oranızı buranızı açmayın.
erkeklere vermekten çekinmeyin.
kendi cinsinizin ilişkilerine fazla müdale etmeyin.
kız değilim ama söylemeden edemicem.
-güzelce giyinmişsin
-makyaj yapmışsın
-saçın 10 numara
-o ağızdaki sakız ne öyle ya?
lütfen şu erkeklerin götlerini fazla kaldırmayalım. yazık kendilerinin bir şey zannediyorlar. yazık onlara yaaa.
alıngan ve aşırı kaprisli olmayın. hemcinsleriniz de dahil herkesi usandıran bir durum.
saçlarınızı kestirdiğinizde bütün erkek arkadaşlarınız beğeniyor ama bazı kız arkadaşlarınız keşke şöyle yaptırsaydın veya kesmeseydin keşke diyorsa boşverin takmayın onları kızlar. haha çekemiyolar bizleri. *
bir çocuk gelip size merhaba diyorsa onun sizden hoşlandığını sanmayın. sonra da gelip bunu bana "bana baktı, beni kesti, günaydın dediii" diye anlatmayın.
hemcinslerinizden tavsiye almayın.
(bkz: yılmaz ı silecesin meseneden)
sanki kadınlığın jedilarıymış gibi bir eda ile söylenen tavsiyelerdir. belki de en iyi tavsiye kimseye tavsiyede bulunmamaktır. doğal seleksiyon diye bir şey vardı sanırım dünyada, herkes kendinden mesul. darvinist yaklaşırsak, the fittest survives.