bugün

şimdi mirim ,doğal olarak , yansımanın yansıması vardır gibi geliyor ama bu ilk eylemin yansımasının devamı mı yoksa yansımaların kendine has bir özellik kazanıp yansıması mı onu bilemiyorum bir türlü .

onu da anlatabilir misiniz ?
1 atmosfer basıncında su 100 derecede kaynarken, everest'in zirvesinde 70, 20 km yükseklikte 35 derecede kaynar. bu sebeple 20 km yükseklikte koruyucu elbise olmadan atmosfere maruz kalırsanız; damarlarınızda dolaşan kan kaynar.
bu da böyle bir entellektüel bilgidir. evet.
hadi bi entelektüelleşin saklandık hasretle bekliyoruz.
Evet hemen bir tartışma konusu açıp, engin bilgilerinizi ve değerli yorumlarınızı paylaşın: uyuyan kızın amacı.
Postkolonyalizm, kimliklerin tarihselliğini göz ardı ederken onların sınıf, cinsiyet, etnisite gibi Olası daha küçük muhalefet birimlerini Bütünleştiripkapitalizm taraFından daha Kolay yönetilebilir hale mi getirir yoksa sınıf temelli siyaseti baltalayarak solu parçalamış mı olur? Yani bütünleştirirken etkisini mi azaltır yoksa parçalayarak mı?
Aslında determinizm'in tabutuna son çiviyi saygı değer quark arkadaşlarımız çakmıştır.
Fizik kuralları bu alanda başka şekilde çalışmaktadır.
Quantum fiziğimiz olsun,genel görecelilik kanunu olsun biraz yaman delikanlılardır fakat bu arkadaşlar pek bir çaresiz kalıyorlar ki bu kadar küçük katmanlara inemiyoruz.
Einstein az daha yaşasaydı belki de buna çözüm değilde en yakın fizik kuralları bütününü oluşturabilirdi.
Stephen hawking başka bir olay sonra ona da bi bakış atacağız.
Kiyaset sahibi beylerin -bilhassa müennes şahıslar meçhule karışmışken- idrakın hudutlarını zorlayacak safhada mülahazalar yürütme vechinden istidat sahibi olduğunun en müşahhas örneği.

Siz anlayana kadar yatıyorum ben.
Varoluş ve zaman farklı iki olgu gibi gözükse de birbirini tamamlayan öğelerdir. Zamandan bağımsız bir nesne veya kavram dusunemeyiz. Örneğin şu an içinde bulunduğumuz evrendeki konumumuz sadece konum değildir aynı zamanda zamanla ilintilidir. Peki zaman kavramı her yerde aynı mıdır? Farklı gezegenlerde var olmuş olsaydık aynı şekilde mi işleyecekti kurallar?
yok daha yatmamışlar, saç tarıyorlar.
Masif meşe çalışma masamda şehrin ışıklarına bakarken iki satır birşeyler okuyordum. Vitrindeki viskiler led ışık altında parıldarken bu saat itibariyle bunun iyi bir fikir olmadığına kanaat getirip kahlua’yla kendime white russian hazırladım. Çekmecemde cohiba bana göz kırparken puro içmeye üşendim, hem üzerimde robdöşambr’ım da yoktu. Kalktım bir kısa parliament yaktım ve şu dizeleri okudum.

Kim ister ki gayr-u meşr ol safa-u zevk
Billah geceden eyi bulunmaz pezevenk!
Yok la yok kutsal cumartesiye daha var. Gördüğüm kadarı ile konvoyu erkenden başlatmak isteyen yazar taneleri var kutsal sözlüğümüzde.
Entel mentel diye tren olmasın bak.s
Ona göre.
Bir elimde fiskim bir elimde purom, boynumda fularımla ben atomu parçalamaya hazırım beyler.
Tarihsellik, diyalektik, bağlam, mamafih, beynelmilel, anthony dvor(j)ak, derrida, mağara alegorisi, radix malorum est cupititas.

Şey cümle içinde kullanmayı unuttum sori.
Peyderpey, tüm ahaliye öğreteceğim kelimelerdir.

Ancak entelektüel olmak için önce entelektüel'in anlamını öğrenelim.
Farklı kelimeler kullanmak değil her türlü konuda bilgi birikimi ve fikre sahip olmaktır.
ilber hocanın bir sözü vardı; 'kendisi ilgilendirmeyen konuda bilgi sahibi olandır, entelektüel kişi' tarzında bir söz. Tam olarak da bu işte.

Haydi bakalım, entel dantel geceler.
(bkz: Silahını ve rozetini masama bırak)
Bilgim var evet,fikrim var evet ve entelektüelim evet.
Şimdi sabit momentum ile fraktallar çizmeye çalışacağım.
bu bir şifre arkadaşlar. anlamı; kızlar uyusun da erkek erkeğe öbüşelim demek.

bunlar da ciddi ciddi gelmiş entelektüel şöyle olur, bilmem ne böyle olur diye açıklama yapıyor.

saf lan bunlar.
Evet, kızların uyku vakti gelmiş.

görsel

Hazırsanız başlayalım beyler.
evet en son amerika nın savaş ve siyasi taktiğini tartışıyor idik galiba.
Ne tarafa entelektüelleşiyoruz benim ilk olacak da...
Bir insanın benliğinden soğuması ve benliğini başka bir insanda araması doğru mudur? Haydi buyrun sohbete.
Quantum şu an ne yapıyor acaba.
kara delikten ışık bile kaçamıyorsa ışıktan daha hızlı bir şey var demektir. o da kütle çekimi.
sızıntı var arkadaşlar, araya kız kaynamış. onları da uyutalım da sonra şey yaparız erkek erkeğe.
kütle çekim kuvveti ışıktan hızlı değil, ışıkla aynı hızdadır. kara deliklerin olay ufkundan ışığın kaçamama nedeni de, kaçış hızının orada tam olarak ışık hızına eşit olmasıdır.

(bkz: olay ufku)
(bkz: kaçış hızı)

uyumayıp araya kaynak yaparak sizinle birlikte entelektüelleştiğim için kusura bakmayın baylar.