bugün

Erkek evladina nazaran çoğunluğun tercih edecegi evlat tipidir.
Aynı zamanda hakan berber'in yönettiği kısa film.

Bu film, savaşta ölen bir kız çocuğunun ölmeden önceki son dakikalarını, Nazım Hikmet'in Kız çocuğu şiiri ile zenginleştirilerek, soyut bir ortamda ve farklı bir bakış açısıyla anlatmaktadır.

Ödüller
+Türksak ve Kültür Bakanlığı Geleceğin Sineması En iyi Animasyon Senaryosu Ödülü 2010

+Canlandıranlar Yetenek Kampı En iyi Animasyon Senaryosu 2011

+Ankara Uluslararası Film Festivali 2012 animasyon filmler katagorisi finalisit( 15-22 mart)

+Berlin Film Festivali Marketin bölümü seçkisi 2012

+Akbank film festivali canlandıranlar bölümü finalist 2012

+Odtü Film festivali 2012 ( 29 şubat'ta gösterimi olacak) finalist

+Dağ filmleri festivali 2012 finalist

+10th. Angry Film Festivali (29 şubat gösterim olacak) finalist avusturalya

+Taze canlandırmalar birincilik ödülü ( 29 şubat gösterimi olacak) 2012
kız çocuğu hiç büyümezmiş.
genel olarak ailesine en faydalı vefakar cefakar hayırlı evlatlar olarak kız evlatları erkeklere göre tartışmasız bir adım öndedir.
babaların kızlarına, kızların babalarına olan düşkünlükleri tescillenmiş yavrucaklardır.
erkek çocuğundan daha çok sevdiğim canlı. hep bir kızım olsun istemişimdir zaten. nasipse artık.
zülfü livaneli bestesiyle sevingül bahadır'ın içli yorumuyla nazım şiiri; http://www.youtube.com/watch?v=-ealb8PGDnE
görsel
görsel
https://encrypted-tbn3.gs...4bjNYLW7x6wOI6q64hL88Z4-4
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
http://2.bp.blogspot.com/...oCDiSJU35Q/s1600/girl-boy
yaşlılığınızda eşine kul olmuş( genellikle böyle) erkek çocukların aksine bir tas su vereniniz olacağına dair bir şans emaresi, mutluluk ve şükür sebebidir. mevla herkese nasip etsin.
çocuklar öldürülmesin, şeker de yiyebilsin.. Dizelerine sahip gri şiir...
kadın cinsinin en sevilesi hali.
erkek çocuklara göre daha bir ayrıcalık tanınanlarıdır.
hangi bebe-çocuk mağazasına giriversek zavallım erkek çocuğuna ayrılan 1 bölüme karşın 6 bölüm kızların... *
pembe renge inanılmaz düşkün olurlar.
en sevdiğim çocuk tipidir. diğer tipler yaramaz oluyor.
hayatın bir armağanıdır.
Babaların onu daha çok sevdiği ve anneler için de tam tersi olan durum.
2 tane sahip olduğumdur.
Sabah sabah yüzünü güldürürler. Güne neşeli başlarsın.

Herhangi bir tanrıya inanmıyorum ama inansaydım, onlara sahip olduğum için şükrederdim.
dünyanın en tatlı yaratıkları.bir gün evlenmesem de mutlaka bir tane istiyorum.

(bkz: taşıyıcı annelik)
şundan yapabileceğim bir hatun varsa alırım bir dal. görsel
tanım: sevimli şeylerdir.
Benim bu. Ehehe.
gelecekte sahip olmak istediğim masum şey. Sevimlidirler. Erkek çocuğuna benzemezler daha masumdur daha kırılgan. Tatlı olmasa da kendini sevdirmeyi bilir.
bu sabah tekrar karar verdim,
dünyanın en mükemmel şeyi kız çocuğu. örgülü saçları ve cicili bicili kıyafetleriyle size gülümseyince... nasıl anlatayım ki, yüreğiniz eriyor yüreğiniz.
Hiç sevmediğim varlıklar. Birde şımarıklıktan ağlayıp dururlar hep. Kötü sözü kabul etmez ve çok bilmiş olurlar. Vur ağızlarına terlikle canı çıkana kadar. Bir kız olmama rağmen kız çocuklarından tiksiniyorum
ufakken çok tatlı olan çocuklardır. 3 ile 5 yaş arası o yeni konuşmaya başladıkları zamanlar harikadır. allah cümlesini anasına babasına bağışlasın. evet.
35 yaşımda hayatıma girecek olan peri kızıdır.
güncel Önemli Başlıklar