bugün

Küçükken anneme allah nerde diye sormuştum, annem yukarda oğlum demişti, 6 yaşına kadar avizeyi allah sanıyodum. Allah`ım sen affet.
Tüm çinli ve japonların karete bildiğini sanırdım,

Bilmiyorlar dimi ?
Eminönü nü evinönü diye anlamak.
Elektriği ediz hun bulmuş sanırdım.
Aslında edisson u ediz hun sanardım.
Küçük canlıların insanları nasıl gördüğünü merak ederdim. Özellikle de karıncaların insanları dev olarak gördüğünü düşünürdüm. Hatta bazen önlerine set koyardım. Çizgi filmlerdeki gibi aksiyona giriyorlar diyordum. Gelgelelim hâlâ karıncaların görüp göremediği konusunda tartışmalar devam ediyor.
kafamı yastığa koyduğumda duyduğum nabız sesini yastığın kalbi sanıyodum. ne tür bi saftiriklik bu ya
teyzelerin yeğenlerini sevdiğini sanırdım. meğer çocuklarıyla kıyaslarlarmış. eğer çocuklarından daha yüksek ders noktalarınız varsa da ağzınızla kuş tutsanız sevmezlermiş. büyüdükçe görüyor insan, küçükken fark edilmiyor.
Trafik canavarının gerçekten canavar olduğunu sanmak.
büyüyünce geçmez.'
Güvenlik görevlilerini polis sanırdım.
büyüdüğüm zaman sokakta oynamamaya evde oturmaya nasıl alışılır ki diye düşünürdüm.
samsung markasının samsun ilinden geldiğini sanırdım.
Sıhhatler olsun’u saatler olsun diye bilmek.
televizyonda dizi izlerken başkaları da bizim izlediğimiz gibi bizi izliyorlar sanıyordum. ben çok yanlış biliyormuşum olayı.
Bir yerlerde misket daglari olduga inanmak ve o yeri bulma hayali ile diger arkadaslarida bu hayale inandirmak.
Büyüklerin hiç sorunları yok sanıyordum.
En büyük güç paraymış. Ben bruce lee sanıyordum.
hep ayaklarımı kontrol ederdim acaba soğuklar mı diye. soğuk olurlarsa da acaba ölüyor muyum diye düşünürdüm.

insan ölürken ayakları soğurmuş diye duymuştum o zamanlar, oradan girmiş aklıma.
annemin küçük bir saksıda süs narı vardı. yıllarca o nar büyüyecek de yiyeceğiz diye bekledim.
cami minarelerini Allah sanmak.
güncel Önemli Başlıklar