bugün

Herkesin iyi kalpli ve iyi niyetli sanırdım...
kurban bayraminda her gun bayram sanirdim bir komsuya dort bes kez giderdim iyi bahsis veriyordu vesselam.
Köpeklerin erkek kedilerin kız olduğunu sanırdım.
trafik canavarı ve enflasyon canavarını canlı sanıp büyüyünce onu öldürüp insanlığı rahata erdireceğini sanırdım. evet saf düşündüm.
güneşin battığı yeri bulmak için uzunca yürürdüm.
Dua etmeye bismillahirrahmanirrahim demeden başlardım. Bir de duada dediğim şeyin hemen olacağını sanırdım.
Bütün siyahiler arap ve arabistanda yaşıyorlar sanırdım.
Cocukken bahçemizde bulunan erguvan ağacının ailemizi koruduğuna inanırdım.Mis gibi kokardı.
Arabayla giderken bulutların bizi takip ettiğini sanıyordum.

Hala öyle olduğunu dusunuyorum.
Okul çabuk biter sanmıştım, sanmıştık...
Saatler olsun *
büyükken de farklı şekillerde devam eden durumdur.
(bkz: adam sanmak)
Büyüdüğüm zaman herşeyin güzel olacağını sanmıştım.
kahve içince kararacağımı sanırdım.
Küçükken her isimden bir tane olur sanardim. Turgut özal öldüğü zaman bizim oranin bakkalı turgut amca ölmüş sanmistim.
Trafik canavarını gerçekten canavar sanardım. Böyle arabaların önünü kesip insanları yer zannediyodum. Haberlerde de "trafik canavarı bugün 4 can aldı" gibi haberleri duyunca haliyle, çocukluk aklı.

Hee bir de o meşhur trafik canavarı resmini gerçek zannediyodum. Canavarı hep öyle hayal ettim.
görsel
küçükken serçeleri güvercinin yavrusu sanırdım, anne ve babam hep büyük doğdu sanırdım. yağmur yağınca allah su döküyor sanıyordım allah affetsin iyi sıçmışım, evet.
Allah var ve atamız adem sanırdım.
Ne kadar cahilmişim meğersem.
Sadece gerdek gecesi yani ilk gece ilişkiye girilir sanıyordum.
sevişmenin bir erkeğin bir kadının vücudundaki her noktayı öpmesi sanırdım ama tüm noktaları öpecek yoksa sevişmiş sayılmazlar sanırdım.
mandalinaların büyüyüp portakal olduğunu sanıyordum.
Atam izindeyizdeki izindeyizi tatil sanmak ve buna mana verememek. Tam bir dram.
Büyüdüğümde uçan arabalar çıkacak zannederdim.

Hâlâ yoklar..
Sarıyla turuncuyu kardeş sanıyordum. Televizyonda sadece bi program oluyo her kanal onu gösteriyor sanıyordum. Allah camii de yatıp kalkıyor sanıyordum o yüzden camiiye bakıp dua ediyordum.
cüney tarkın sanırdım.
bazı evli çiftleri kardeş sanırdım.