bugün

(bkz: bizde küvet yok)
(bkz: duşa kabin var)
yabancı ülkelerin ve ülkemizin dizilerindeki ünlülerin banyosunda da bulunan bir banyo şeysi.

ciddi ciddi ne amaçla-nasıl kullanılıyor hâlâ anlamış değilim, aceba iş bittikten sonra ayrıca durulanma oluyor mu? haa olmuyorsa sıkıntı!
benim bildiğim yıkanma akan suyla olacak, ne var ne yok suyla akıp gidecek.

küveti yanlış anlamışsam biri aydınlatsın lütfen.
Yurdum insanına uymayan hede.

Olum burası isviçre mi?
Küveti doldur, aromalı köpükler, mineralli yağlar ekle, şarabını yudumla, fonda hafiften müzik çalsın, köpükle oyna, balonlar filan yap!?

Çişe girdiğimiz de bile, ev ahalisi tarafından, on kere taciz edilen insanlarız biz!

Küvet?! Ohaaa?!
Yok daha memeler?!
Türkçe rap'in 13 senede geldiği noktayı göstermesi açısından muazzam bir şarkı.

2004: Bir şafaktım askerin duvarda yırttığı, bir takvim yaprağında geri kalan umut rakamlar oldum.

2017: Küvette seks küvette seks küvette seks...
Nakarata (neredeyse) yorekok'un eşlik ettiği ve seks-içki-esrar fantazisinin autotone-trap-rap üçlüsünde yoğurulduğu, en liberal Ezhel şarkısıdır.
nakaratı ağza dolanan şarkı...
artık pek de tercih edilmeyen banyo edevatıdır. ama çok da keyiflidir.

son kullanan kişinin bülent ersoy olduğu iddia edilir.

(bkz: bülent ersoy köpik banyosu)
varlığından bihaber büyüdüğüm banyo edevatıdır. ilk defa öğretmenevinde denk gelip yıkanırken ayağa kalkmaya çalışınca düşüp belimi sakatladım. bu da böyle bir anımdır.
(bkz: #25559836)
(bkz: #25793545)
Bayilirim.
işten geldikten sora rahatlamak için stres atmak için birebir. özelikle çocuksan daha da keyif alınacak alet. modern çocugun evinde bulunması gerekir mutlaka. modern çocuk ve 8 ve 15 yaş aralıgındadır.
fotoğrafçılıkta; içine kimyasal eriyik konularak fotoğraf kağıdı banyosu için kullanılan bakalit kap.
belirli aralıklarla ciddi olarak temizlenmezse rengi sarımtrak tonları alan banyo elemanı.
ingiltere kökenli bir banyo edevatıdır. ingiliz tarihçi philip stubbes, ingilizlerin banyolarını içi sıcak su ile doldurulmuş büyük bir fıçının içine girmek süretiyle yaptıklarını yazar. buna göre fıçıya ilk girme hakkı ailede erkeğindir. sonra kadın ve çocuklar gelir. en son en küçük çocuk girer. hepsi de birbirinin pislikleriyle daha da kirlenen bu aynı suyun içinde yıkandıkları için, su o derece kirlenirmiş ki bazen bebeklerini o pis suyun içinde göremedikeri için, çocuğu fıçının içinde unuttukları bie olurmuş.
işte şimdiki zamanda evlerde görmeye alıştığımız küvet kültürü de bu fıçının modernize edilmiş halidir.
kendinizi içine batırdığınızda alt kattaki komşunun konuşmalarını rahatlıkla duyabildiğiniz, temizlemesi zor, banyo demirbaşı.
korku filmlerinde, en pis ölümlerin mekanı.
banyoların alanının küçülmesi, insanların banyoda harcayacak saatlerinin olmaması, değişen banyoda seks pozisyonları ve fantazileri vs etkenlerden dolayı yerini yavaş yavaş kabinli duşlara ve jakuzilere bırakan bir zamanların banyolarının olmazsa olmaz malzemesi.
banyoda bulunur... insanlar icine gönüllü girip kendilerini haslarlar.
içine sıcak su doldurup bir iki saat içine girip yattığınızda rahatlatan ve arındıran banyo eşyası.
(bkz: soguk kuvet)*
yaz sıcağında tatile gidemiyen insanların doldurarak havuz görevi görmesini sağladığı zımbırtı.
içine su konularak, içinde zevk-i safa yapabilecegimiz üstelik aynı zamanda bedenimizide temizleyebilecegimiz derin kap.