bugün

seni de şöyle alalım genç ergen

tr.wikipedia.org/wiki/Kategori:Türkçeye_yabancı_dillerden_geçen_sözcükler

faşist olduk ya lan! ahaha

gerçi şu iq seviyesindeki adama cevap vermek hata.

m.uludagsozluk.com/e/28016253/

yat uyu çocuğum sen.
dunyanin en asil dili.
Tek kelime bilmediğim anadilim.
insan üzülüyor tabii.

Edit: öğrenmek konusunda kararlıyım.
Wara wara. Komik dildir. Dil bile denilmez.
Hint-Avrupa dil ailesine bağlı Hint-iran dillerinin Kuzeybatı iran koluna giren ve Türkiye'nin doğu ve güneydoğusu, Suriye'nin kuzeyi, Irak'ın kuzeyi ve kuzeydoğusu ile iran'ın batısında yaşayan Kürtler tarafından konuşulan bir dil grubudur. Arapça, Türkçe ve Farsçadan sonra en çok konuşulan dördüncü dildir.
ağıtların dilidir. yüreğe dokunur. müzik ve sanatla çok uyumludur;

https://www.youtube.com/watch?v=euoicm3f-S8
" yurdumsun kuyun yasak
kuyuda suyun yasak
türkümsün dilin yasak
seni kürtçe sevmişim "
kaba, kulak tırmalayıcı.
yüreği okşayan dil.

https://www.youtube.com/watch?v=xzsfCIZ0FoA
Olmayan dil.
Öğrenmek istediğim dillerden sadece biri. +dilden zarar gelmez.

ayrıca böyle bir dil nasıl yok? birileri senin yok dediğin bu şeyle birbirlerini anlıyor, iletişim kuruyor. böyle yok mu olur? büsbütün var işte.
olmayan dilmiş.
bana göre de türkçe yok. 70 milyon insan konuşuyor ama entry benim değil mi yok işte.*
varlığı iddia ediliyor.

(bkz: toplama kampı)
kesinlikle öğrenilmesi gerekir. en sonunda bir tanesini küfür mü ediyon lan sen diye tokatlayacam.
isteyene öğretebileceğim dildir.
sözde ingilizceye çok yakın bir dilmiş. beni her zaman güldürmüştür bu söylem. hatta bir arkadaşım ingilizce hocasına isyan ediyordu lisede. "kürtçe ingilizceye çok yakın bir dil. kürtçe biliyorum ama ingilizce konuşamıyorum" diye.

edit: ırkçılık yapmayalım. biz müslümanlar için ayrım müslim veya gayrimüslim, müslüman olmayanlar içinde vatanperver, vatan haini olarak olmalıdır.
biraz farsça biraz arapça biraz türkçe biraz uyduruk yeni kelimeler al sana kürtçe...
Çokta lazımdı amk. Türkiyede yaşıyorsan tek bir dil konuşacaksınız ulan. O da TÜRKÇE. çaktığımının yamyamları.
35 bin yıllık geçmişi vardır.

not: saydım.
bazı kaynaklarda hewalce olarak da geçer.
Arap alfabesi ile mi yoksa latin alfabesi ile mi yazıldığını merak ettiğim dil.

Evet dil. Dil ulan dil. Kabul edin.
(bkz: kürkçe)
Türklerin yanında şerefle yaşamak varken şerefsizlerle iş birliği yapan insanların vatana ihanet ederken kullandıkları dil.
kurmanci latin alfabesiyle, sorani arapçayla yazılır. farsça ve zazaca aynı dil ailesindendir. dünyada kürtçenin tek resmi dil olduğu ülke ıraktır.

not: yanlış anlaşılmasın.
Benim için ingilizce ile yarışabilecek zorlukta bir dildir.
Okuduğum gibi yazamıyor, yazıldığı gibi okuyamıyorum.
Bildiğim birkaç kelimeyi unutmamak için fırsat buldukça izlerim kürtçe yayın yapan kanalları.
ükemizde yaygın olanı kırmanci lehçesi imiş.

birde şöyle bir olay var ki kırmancilerin çoğnluğu-veya hepsi- kürtleşmiş türklerdir.

dünyanın ilk kürtçe dil enstitüsünün rusyada kurulmasıda uydurma bir dil olduğuna delalettir.

kürtçe; farça, arapça, ve türkçenin harmanlanmasıyla oluşmuş bir yapay dildir.