bugün

bugüne kadar tek bir devlet kuramamış, ölen abisinin avradına sulanan, aşiretlerden oluşan ve daha düne kadar ağa kıçı yalayan bir halk olarak, evet çok zekiler.

sadece kaçak elektrik nasıl alınır, kabloya kanca takıp, elektrik direğine nasıl atılır onu düşünürler.
"daha fazla zeki olması" şeklinde anlatım bozukluğu yapılmış cümledir.
inşaat işçiliğinde oldukça ileri gitmelerini sağlamıştır.
(bkz: kürt türk diye bir şey yoktur türkiye vardır)
türklerin ayrım yapmasını istemeyen kürtlerin kendini ayırması. ilginç.
her kürt en az bir çocuğuna zeki ismini koyarsa türklerden bile çok zeki'leri olabilir.evet asla hayal değil.. ama asla türklerden zeki olamazlar.
ancak adam satmayı bilir bunlar konu bu ise evet çok zekidirler. tecrübeyle sabittir.
(bkz: eşek beyni)
kürtler ne zaman millet oldu ki la?

ya da

kürtleri kim millet yaptı ki acep?

ya da

kürtlerden millet mi olur?

sorularına sebep fikirdir.
objektif bir açıdan bakmak gerekirse,
lütfen iki şeyi karıştırmayın...
okuyup eğitim alarak zeki olmakla, doğuştan gelen zekiliği karıştırmayın.
kimse onların zeki olmadıklarını iddia edemez belki cahillerdir ama bu sizde onlar zeki değildir etkisi yaratmasın.
emin olun eğitim alan bir kürt'ün bir türk'ten farkı yoktur.
ayrıca türkiyedeki diğer milletlerden de artısı veya eksisi yoktur.
bu tür başlıklarla sözlük ahalisini galyana getirip yeni bir ırkçılık akımı başlatma peşinde olan ergen yazarımsılardan daha zeki olduklarını gösterir absürd başlık.

başlığın tanımı: erken gelen bahara kapılıp beyinleri sulanmış yazarların açtığı başlıktır.*
Doğru. Mesela Taş devrindeki milletlere göre daha Zekiler. Akıllı telefon kullanabiliyorlar.
5000 yıllık medeniyetlerinin getirisidir. *
ekmek elden su gölden fatura ödemeden devlete vergi vermeden yaşamalarıyla kanıtladıkları tespit.
sadece koyun milletinden zekiler. abartmayalım.
güncel Önemli Başlıklar