bugün

gereksiz ve yanlış önermedir. kürtler üçe ayrılır:
1) bölücü olanlar: sadece kan dökerek amaçlarına ulaşacaklarını zanneden bir millet asla zeki olamaz.
2) sade kürtler: kızlarını okula göndermeyerek, aşiretin hizmetçisi görevine soyunduran; ve ayrıca töre adı altında türlü hak yemelere taviz veren bir millet asla zeki olamaz.
3) öylesine kürtler: sadece kürttürler. zararsızdırlar. arkadaşlık yapılabilecek insanlardır. fakat araştırmalar ve gözlemlerle sabittir ki, bunlar da asla diğer milletlerden zeki olamaz.
o kadar zekidirler ki, kendi içlerindeki en zeki olanları da sözlükte entry giren tiplerdir.*
(bkz: zeka küpü kürtler)
-haci bizim kürtler hakaten çok zeki insanlar aslında biliyomusun tarihte önemli adamlar hep kürt?
-bir ülke kuramamış mı bu kadar akıllı milletse?
-bakl ben oyle düşünmemiştim hiç.
-bende oyle düşünmüştüm.
çeyrek asır amerika, israil, rusya, almanya ve bilimum türk düşmanı oluşumun altına yatarak, karılık yaparak, türkün düşmanı benim kocamdır zihniyeti taşıyarak zeki olunmuyor.
pisuvara sıçacak yada tuvalete ters oturacak kadar zekiler.
Kürtler zekimidir bilmem ama çok çalışkan insanlardır. doğudaki bütün inşaatlarda kürtler çalışır.
yanlış algılanmasında değerli bir büyüğüm anlatmıştı. Eşşek bir gün allaha isyan ediyormuş. '' Hey Allah'ım onca kürdü madem yaratyordun ee beni ne diye yarattın ? ''

edit : faşist değilim. Kürtleri de severim.
bir zamanlar hitlerde aryan ırkının diğer ırklardan zeki olduğunu savunmuş ve bu söyleviyle kendi zeka seviyesini kanıtlar olmuştu. ırkların hepsi ayrı renk, ayrı yaratıcılık barındırır, birini diğerinden üstün görmek bizim yargılama kapasitemizin dışındadır, yanlıştır.
çakallık desek daha doğru
zekilik milletlere mi kaldı? zekiliği herhangi bir milletle kıyaslama olayı çok aptalca olan önermedir. milletler zeki değil tekil kişilerden bazıları zekidir.
yanlış önermedir. bu önermeye göre örnek verilerek açıklanırsa herkesin anlamasına olanak sağlanabilir. kaldı ki verilecek bir örnek bile yok. sokak ortasında zincirini koparmışcasına özgürlük adına verilen vaatlerle ülkenin polisine taş attığında milimetrik hesaplar yaparak, rüzgar yönünü falan belirleyip "şurdan atarsam gözününü cıkarırım" gibi bişey mi bu? hadi güldürmeyin yiğidolar.
milletlerin zeki olması gibi bir durum yoktur. bu durumları çıkaranlar ırkçıdır ancak kürtler zeki olsa bile bunu kullanmayan çok insanı var demekki
zeka nın ırklara eşit dağılmadığı kesin bir şey olmakla beraber hiç bir ırkın diğerine üstünlüğü yoktur.
kürtlerin ne kadar zeki millet olduklarına gelince , yüzde 3 ü tenzih ederek söylüyorum ,dünyaya hükmetmiş kurdukları devletlerden aşikar olan gerçektir.
(bkz: zekalı ama gerizekalı)
bir benzeri için:
(bkz: çirkin kürt yoktur karizmatik kürt vardır)
kürtler zaten dünyanın her yerinde, eşsiz güzellikleri, muhteşem zekaları, medeni tavırları, latif kokuları ile bilinirler.
shsuah ahuah ahahahu dayanamiyjim (bkz: gül gül ölmek)
çok doğru tespit.
kardeş, kuzen hatta öz evlada tecavüz etmek, on-yirmi tane çocuk yapmak, dört kadın almak gibi faaliyetler elbette ki süperzekalı olmayı gerektirir.
kürtlerin aslen türk olmasıyla alakalı bir durumdur. kart kurt a özenip dağa çıkmasalar çok daha zeki olabilirlerdi.
(bkz: yaran fıkralar)
(bkz: IQ testi mi uyguladınız)
Son zamanların en iyi fıkrasıdır.
(bkz: bono kahkahayı bastı)
bilim ve teknolojide dünyada en yakın rakibinin epey önünde olan (!) kürtler, bir millet olmadığı için geçersiz önermedir.
gözlemlenerek çürütülebilecek saçma sapan kürt ırkçısı bir iddiadır.
şimdi bir başka biri çıkıp da kürtlerin gerizekalı bir millet olması diye başlık açsa, hemen üşüşürler ama faşist ühüü hühü öhö zööörrrgg diye.
Kürtlerin, bilinen tarihten bugüne kadar devlet bağlamında oluşturdukları herhangi bir birlik yoktur. Devlet anlayışı, istihbarat, şu an için kavrayabilecekleri şeyler değildir. Bu yüzdendir ki bir bebek kadar masum, bir çocuk kadar saf, ergenlik çağındaki bir genç kadar hırçın olmaları da beklenmedik bir davranış değildir. Kandırılmaları kolaydır. Burada en büyük hata Kürtlerin kandırılmasına izin veren devlet ve yerel kamuoyundadır. Zeki olabilirler. Ama zeka ölçülebilirliği olan bir kavram değildir bence. Zeka, herhangi bir ırka özgü, ölçülebilir bir özellik olarak da tanımlanamaz. Peki, Kürtler diğer ırklardan daha zeki. Türklerin de Kürtleri sevmemesinin en büyük sebeplerinden biri bu. O zaman neden diğer bilumum devletler Kürt ırkına karşı büyük bir sempati içindeler. Paylaştığın sadece Türkiye Cumhuriyeti'ni hedef alan bir yazı. Neyin ispatlanmak istendiği meçhul...
muhatap oldukları ile yanyana durduklarında öyle gözükse de aslı yoktur.
evet zeli ve kurnaz insanlardır ancak içlerindeki üçkağıtçılar yüzünden "yaramaz adamlar" diye söylentiler çıkmıştır.
güncel Önemli Başlıklar