bugün

yasak olmasına anlam veremediğim hede.

bir bebek doğurmak demek ona ömür boyu görünmez bir gönül bağıyla bağlanmak, ona bakmasan onun yanında olmasan bile yine söylüyorum ömür boyu ondan sorumlu olmak demek, ne kadar ciddi bi şey bu......

eğer psikolojik olarak anne ya da baba kendini bu sorumluluğa hazır hissetmiyorsa(gayr-i meşru) bebişin dünyaya gözlerini açmaması en doğrudur, zira çocuk doğsa bile hayata 1-0 yenik başlayacak, belki 3-0. cidden kimse böyle bir hayatı istemez... kimse yetiştirilme yurtlarında, orda burda sürtülmek çürümek istemez....
Yasal olarak 3 aydan sonra yapilmadi yasak olan operasyon.
Türkiye'de 10.haftaya kadar yasaldır.

Cinayetse cinayet duygusallığa lüzum yok kimse çocuk bakmak zorunda değil.
Yaptıran kadına "sikişirken iyiydi ama?" Diye sorulması gereken durumdur.
Dün bi arkadaşımın yaptırmış olduğunu duyduğum ve kısa süreli bir şok geçirdiğim şey. Kadın evli ve boşanma atefesindeydi.bu sebepten yaptırmış demesine göre. Kaç sene olmuş Hala eniştenin haberi yokmuş kürtaj yaptırdığından.
yani zor durum ama olmaz be kardeşim.candır o artık. cana kıyılmaz yani.

azıcık beyninizi kullanın hadi o yok kondom kullanın. allah o duruma düşürmesin kimseyi, allah ıslah etsin bizleri.
bebeği aldırmadan önce vicdanını aldıran kişilerce hak ve doğal görülen bir olay.

nihayetinde canını alıyorsunuz, canına kastediyorsunuz. hani sizin en ufak yandığında ortalığı ayağa kaldırdığınız canınız var ya. hıh işte ona göre hesap edin.

ya sonucuna katlanamayacağınız haltı yemeyeceksiniz, ya dikkatli olacaksınız.
ikisi birden yoksa 'yok efenim haktır, şudur budur' diyemezsiniz.

tecavüz gibi durumlarda kürtaj annenin hakkıdır.
ama keyfe keder bir şey değildir.
Kürtaja karşıydım ancak burada o kadar çok çomar varki hatalıymışım.
kendi hayatı hakkında söz sahibi olamayan bir cana kıymaktır ve kul hakkıdır; nasıl intihar kendi hakkına girmekse kürtaj da bir cenin olsa dahi yaşayan bir varlığın hakkına girmektir.
Bir cesit idam cezasi.
umarım bunu yasaklayan tiplerin karılarına tecavüz ederler. o çocuğu da bir güzel yetiştirirler.

cinayet falan değildir. aldırılan şey bir fasülye tanesi boyutundaki hücreler topluluğu. yeniden de olur. asıl bakamayacağın çocuğu dünya ya getirirsen hem ona hem kendine hem de dünya ya kötülük etmiş olursun.
kendini bilmeyen, acıyı hissetmeyen bir ceninin alınmasıdır.

bebek değildir. cenindir.

bakamayacağını düşünen tabiki aldıracak ne yapsın? isteğe bağlı olanlara karışılamaz, kadının kendi düşüncesidir.
ama tüm beklentilerin boşa çıkmasıyla zorunlu yapılan kürtaj son derece üzücü, anne adayı için korkunç bir tecrübedir.
tanrı yaşatmasın.
k*rtaj şeklinde sansürlenmesi gereken bir operasyon çeşidi.

ne günah ne de cinayettir. gerektiği yerde yapılması şarttır.
bir haktır. teşfik edilmelidir bakamayacaği halde çocuk yapıp sikten genlerini dünyaya saçanlar da ceza almalıdır.
cinayettir. aynı zamanda boşalmak katliamdır. o kadar sperm daha dünya gözüyle göremeden ölüyor amk.
Bir ikiyüzlülüğe dikkat çekmek istiyorum.

Kürtajın bir hak olduğunu savunanlar nedense hep sünnetin bir yaralama olduğunu, çocuğun iradesinin dışında yapıldığını ve bunun bir insan hakkı ihlali olduğunu söylerler. Sünnetin bireyin reşit olarak kendi karar verecek yaşta olması gerektiğini söylerler. O zaman ben de diyorum ki "sen kürtaj yaparken bebeğin iradesini sordun mu, hani nerde yaşam hakkı, o çok savunduğun insan hakkı ihlali?" ikiyüzlü aptallar sizi.
kürtajla da sünnetle de bir derdim yok..sünnet olduğu için ailesine lanet eden bir çocuk görmedim ben,bende pek şikayetci değilim..kürtaj da haktır kusura bakmayın..eğer başıma gelirse(ki çok dikkatliyim,gelmez)kadın doğurmak isterse de aldırmak isterse de saygı duyarım..bence size de bok yemek düşüyor sayın gençler,içine boşaldım doğursun demek kolay tabi
Laik dedenin en sevdigi sey.
Bir kameraman, bir muhabir ve en az bir insan ile açık veya kapalı alanlarda yapılabilen aktivite. Zaman zaman alandaki diğer insanlar da gelip katılarak kürtajı daha çekici hale getirebiliyor.
artık sokaklarda yapılıyor..

inna sabirun inna sabirun başımıza daş yağacak..
Röportajın çomarcası.

Cinayet sayılmayan cinayet.

Olmamış meyveyi koparmak.
Cinayet anlamına da gelen sözcük.
tek kelimeyle açıklarsak vahşettir. hiçbir canlının yaşam hakkı keyfi olarak elinden alınamaz. ne bir insanın ne de bir hayvanın. doğmamış bir meleği söküp atmak nedir ya ? bunu savunanlar insan olamazlar.
doktorun 2 dakika kazıma yaptığı sıradan basit olaydır. 4 kız arkadaşımı hamile bırakmıştım doktor onlara kürtaj yaparken gördüm basit işmiş. evet...
Zorunlu hallerde yapılır.