bugün

Öhöm. Benim. Hem köylüyüm hem de sikim büyük.
Çoktan mahalle adını aldılar.
az önce zevatın biri aklınca alay etme amaçlı özelden yazdığı yazıdır. hani atatürk köylü milletin efendisi demişti atanın her sözünü tutan tiplerdiniz peh. lan bi insanla köylü diye alay edilmez önce bunu öğrenin keza bey köylü biride değilim olabilirimde sıkıntı yok lakin alay edilmesi ironik oluyor aylardır memleketteyim ama kral gibi yaşıyorum sen gibi manisa tarzanı değilim ? para pul gani allaha şükür gelip yaşantımı görsen hayattan soğurdun dalyarak.
Vampir köylü oynarken köylü müsün lan diye sorulabilir.
üreteni milletin efendisidir. ve en az değer verilen gruptur.
zamanında bu insanlara gerekli eğitim, sağlık, altyapı gibi çeşitli hizmetleri vermeyince bu insanlarda kendince ülkeye faydalı gördükleri insanları iyi niyetle seçiyorlar. peki bu seçimlerden sorumlu olan köylü müdür? hayır. çünkü zamanında bu insanların çeşitli temel haklardan faydalanmalarını engellediler. 'köy enstitülerini' gibi bir çok güzel şeyi engelleyenler hala bu insanları sömürüyorlar.
virüs salgınına karşı en korunaklı kişilerdir şu sıralar.
Benimdir

görsel
görsel
köyde yaşayan kimse anlamına gelen kelime.
En temelimizdir. Köylüyü köylü diye dışlarsak daha çok ortadoğu diye ağlarız.
imam hatipler kapatılsın, köy enstitüleri açılsın.
O köylüler olmayaydı şehirlerini besleyecek millet olmazdı.
Senin olmemek icin yedigin gidayi ve seks ten sonra yaktigin keyif sigarasinin tütününü uretmek icin yaz kis alin teri doken kisidir kendisi. Orozbu cocu. Butun koyluler sehre tasindigi ve senin gibi mallara ozendigi icin ulkede uretim yavasladi ve ithalat artti. Beyinsiz orozbu evladi. Ustune alinanlaradir bu yorumum.
bir zamanlar bu marka sigara vardı.
bunlardan biride benimdir.
kurnaz olur. olmayacak iş yoktur onun için. çıkarı varsa iyisin. yoksa ebeni eşekler kovalasın umrunda olmaz.
Kürtçe karşılığı gundi olduğunu duyduğum da şaşırmıştım.

Evet ben bir gundiyim.
iş arkadaşımdır.
Milletin efendisidir.
Köy; yönetim durumu, toplumsal ve ekonomik özellikleri ve nüfus yoğunluğu bakımından kasabadan farklı ve daha küçük olan kırsal yerleşme birimi.

Köylü; köyde doğup büyüyen ve yaşayan ya da köyde doğup uzun süre köyde yaşamış olan (kimse).

Şehir ve metropoldeki insanlar ile aynı şartlarda yaşamamaları onları kimseden daha az kıymetli yapmaz. Burada bazı kişilerin annesinin tenasül uzvuna köylünün tenasül uzvu kaçmış gibi davranmasına bakmayın. Ya da bakabilirsiniz belki babası köylüdür ve köylünün tenasül uzvundan düşmüş iflah olmaz bir eziqq olabilir. Köylüler bu yıl patates ve soğan diye zırıl zırıl ağlayan kişilere bakarak köylünün ne gibi bir öneme sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Rutubetli apartman dairelerinin balkonunda saksıda yetiştirdiğiniz domatesler aç karnınızı doyurmaya yetmez.

Tren devrilir ilk köylü koşar, uçak düşer, helikopter düşer ilk önce köylü arar bulur.

ilk yardım elini uzatmasına rağmen bu ülkenin şizofrenik davarlarına yaranamayan halk topluluğudur.
Evet bu çok masum gösterilen Anadolu insanı aslında hiç de öyle değil.
Geneli eğitimsiz olduğu için düşünce kültürleri yoktur, derin düşünemez, olayları doğru analiz edemezler. Küçüklükten beri din eğitimi alırlar ve bu nedenle her olayı Tanrı’ya bağlarlar. Dolayısıyla bilme karşı olmuş olurlar.
Kitap okumazlar. Okusalar bile kendi kafalarındaki insanları okurlar ve düşüncelerini hiçbir şekilde teyikleyemezler.
içleri hep kötü düşünceyle doludur bu nedenle arkadaşlık kuramazlar.
Hiçbir sanat dalına yönelmedikleri için herhangi bir başarıları yoktur bu nedenle başarıya açtırlar.
Yanlış beslenme, fakirlik ve akraba evliliği nedeniyle geneli çirkin olur bu nedenle sevmezler ve sevilemezler(sevip, sevmemek seçenek olabilir ama bu zorunluluk)
Düzensiz cinsel hayatları olduğu için tuhaf cinsel yönelimleri olur.(eşek sikmek gibi)

Düşünmemiz gereken şey bu insanlar neden böyle?
En başta islam dininden kurtulmaları lazım. Sonra iyi bir ekonomimiz olması lazım.
Bu ikisi hiçbir zaman olmayacağı için Türkiye hiçbir zaman Avrupa ülkesi olamayacak.
atatürk zeki adam. sosyolojik bir çıkarım yaptı ki, sonuna kadar haklı.

neden köyüyü övdü? köylü kalkınmazsa ülke kalkınmaz. türkiye nüfusunun 1920'lerde yüzde 90'ı köylüydü.

köylü ne denli aydınlanırsa geleceğe o denli emin yürürsün.

üreten, cehaleti yenen köylü hem ekonomik hem de demoktarik kalkınmanın tek teminatıdır. atatürk'ün erken ölümü ve 2. cihan harbi her şeyi mahvetti bu da acı gerçek.
Milletin efendisidir. Samimiyet oranı şehirlilere göre çok daha yüksektir.
kes lan şehirli *
Bir zamanlar Atamızın dediği gibi
Köylü milletin efendisi idi ama ortada ne köy ne köylü kaldı adam akıllı keşke olabilsem dedigimdir.
her gelen iktidarla bir ona yana bir bu yana savrulmuş, bu savrulmaları da yalnız kendine kötülük etmiş, cahil kalmış insanlar. şimdi entegre olmaya çalışırken zorluk çekiyorlar. köyde öğrendiği şeylerin gerçek hayatta bir işe yaramadığını, okumaktan, hesap yapmaktan aciz kalınca anlıyorlar. kuran da kuran diye tutturmaları sonucu tarikatların oyuncağı durumuna düşmüşler. cidden yaptıklarının nasıl bir saçmalık olduğunu anlamıyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar