bugün

rezilliktir, serefsizliktir.

ben, okul bitince iş bulamam, belki geri ödeyemem diye almadım o parayı. ne zorluklarla okudum lan ben. hem okudum, hem çalıştım hem de part time anketörlük yaptım amk. şimdi devletten kredi alıp alemlerde iç edenlerin borcu silinecek he mi!?
bir gram hakkım varsa bu memlekete, haram zıkkım olsun!

devlet fakir öğrenciye burs vermeli elbet. ama bu baska bir sey. borç diye verilen paranın geri alınmamasıdır, kerizliktir, aptallıktır. ihanettir.
bir gelişme, bir son dakika.

bir yanım "enayi gibi, ondan bundan keserek çocukların borçlarını ödemeseydik keşki" diyor.

bir yanım, "ihtiyacı olmasa kredi kullanır mıydı öğrenci" diyor. "ne ara işe girecek, kaç parayla çalışacak ki bunu geri ödeyecek, iyi ki silinmiş boş ver "diyor.

kural, kanun, nizam devlet işidir.

kusura bakmayın, bu asla siyasi bir eleştiri değil ama devlet dediğin vatandaşına böylesi açmazları yaşatmaz.
Lan ne 15 bin liraymış amk. Millet araba ve ev kredisi ödüyor sesi çıkmıyor. Ayda 500-600 tl borcu da odeyemeyecekseniz sikik sikik bölümleri okumayın amk. Yeterse yeter lan vergi affı, imar affı, kredi affı, bedelli... Bu ulkede kurallara uyanlara mal muamelesi yaptığınızı yeter. Ben kimsenin borcuna ortak olmak istemiyorum.
Bu ülkenin de sorunu bu arkadaş sen benim paramı nasıl hibe edersiniz ya tamam okurken zor durumda olanlar olabilir. Devlet bu arkadaşa kredi vermiş geri alacak. Şahsen verdiğim vergilerden durumu olupta kredisini ödemeyen olursa hakkımı helal etmiyorum.
Kredi borçlarından ziyade faizlerin silinmesi daha yerinde olur.
Yine işsiz olanların ve ana parayı ödemekte zorlanacak olanların da, gelirlerini belgeleyerek, borçlarının silinmesi çok daha yerinde olur.
Öyle ya da böyle ödeme yapanların olması, böyle faiz alınmasının, işsizken ödenmek zorunda olunmasının yanlışlığını değiştirmiyor.
adaletli değildir. daha geçen sene yakın bir arkadaşımın banka hesabına bu nedenle haciz kondu çocuk gitti binbir zorlukla kredi çekti ve ödedi. eğer devlet bu borcu haciz tehditi altında ödemiş olanlara da geri ödeyecekse amenna ama eğer sadece seçim kaygısı ile yapılıyor ise allahın gazabı iki cihanda yakalarında olsun.
Neymiş ben Kredi almadım ben barda pavyonda çalıştim eee yani onların borcu silinmesin. Ben almadım.. eğer bu bencil kafayla o okulu okursan zaten iş bulamazsın. Bulsanda aç kalırsın sen yine.

Sonra niye böyle bu düzen. Sonunu düşünen kahraman olamaz. Alaydiniz gençler.
silinirse, kullanacağın mazottan, içeceğin sudan, alacağın havadan vergi olarak yine alacaklar senden onu seçim sonrası. kaynak sensin arkadaşım.
devlete olan borcun hükumet tarafından silinmesi hainliktir. 2 gün önce bayramı kutlanan emeğinin hakkını vererek çalışan işçinin peşin ödediği vergiler varken vergi borcunu, kredi borcunu affetmek de ne demek? peşin ödeyenler enayi yerine koyuyorsunuz. oy için yapılan bu hamleler hak yemektedir.
Destekliyorum, silinmelidir. Zaten piyasa malum, ekmek aslanın ağzında bir de bu çıkmasın başımıza.
Sonuna kadar destekliyoruz.