bugün

Gece boyunca uymamis olsaniz bile insanı mutlu eder bu cıvıldaşmalar.
Bir yaz sabahi, şehirden uzakta, yazlıkta uyanmak, artık çok uzaklarda kalmış bir hayal demektir.
Artı dalga sesi huzurla uyanmaktır. Camı açıp o serin havayı içine çekersin yaşadığını anlarsın. Doğa insana hep huzur verip dinlendirmiştir zaten.
hayatımda bir kere başıma gelen durumdur, huzur verir.
yaşadığınızı anladığınız küçük ve kısa anlardan biridir.
(istanbul daki martı sesleri, karga sesleri değil tabi bildiğin güzel kuş sesleriydi).
Ne güzel bir uyanmadır öyle.
Sakarya'nın Altınova muhitindeki sabah sabah öten horozlardan çok çok iyidir.
Ağaçlar kesilmeden, betonlara gömülmeden önce yaşadığımız duyguydu. Serçelerle kumruların düeti dünyanın en güzel düetiydi ve huzur verirdi. Şimdilerde biz martıların sesini unuttuk, yeni nesil ise martı nedir hiç bilmiyor.
Uykumu yeterince almışsam hiç bir sıkıntı yok. Ayrıca aklıma gelmişken soyleyim illaki kus sesiyle uyanmak istoyorsanız alarmın zil sesini kuş sesine ayarlayın.
kuş sesleriyle uyumak...
Kuş sesiyle uyanmak ve yağmuru pencereden izlemek. Buram buram köy kokar. Memleketimi özledim. Köy gibisi mi var mk?
yaz tatillerini köyde geçirdiğim zamanlarda uyandığım vakitlerdi kuş sesi duyarak uyanmak. çok özledim o günleri sözlük.
köyde yaşanabilir bir deneyim.
huzurlu ve mutlu uyanmana sebep olur.
Huzurla uyanmaktır.
pencerenin karşısında gerinmeyle devam eden mutluluk eylemidir.
Bir an icin insana dogayla ic ice yasiyormus duygusu verir.
çocukken uyanma vaktimin geldiğini bildiren seslerdi. alarma ihtiyacım yoktu o zamanlar, zira bugünkü gibi zor değildi uykuyla vedalaşmak. hem niye zor olsun ki dert yok tasa yok, tek derdim kahvaltımı bir an önce bitirip televizyonun karşısındaki kanepeye tüneyerek çizgi film keyfi yapmak.
günümüze geldiğimizde ise benim için cazibesini çoktan yitiren bir durumdur kuş sesleriyle uyanmak.
Kuş sesleriyle uyuyamamaktan daha berbat bir duygu.
--spoiler--
cibili cibili şak şak şak şak 6'lı 7'li şak ŞAK ŞAK ŞAK. HADi YAVRUM BiR DAHA ŞAK ŞAK ŞAK ŞAK
--spoiler--
görsel
muhabbet kuşunuz varsa her sabah yaşanan olaydır. öyle süper bir şey de değildir. her sabah olduğu gibi pazar sabahı da çılgınlar gibi bağırır kuş. sizden en uzak odaya götürür, kafesini açar, kapıyı sıkı sıkı kapatıp uyumaya çalışırsınız. uyuyamazsınız. sabahın 6'sında çayı demleyip kuşla karşılıklı kahvaltı eder, eskilerden konuşursunuz. o da size babacım diyerek eşlik eder.
muhteşem bir duygudur. bir an cennette olduğunuzu düşünürsünüz. sonrası mı? hiç iyilik güzellik...
kuşlara küfür etmeyi sağlar.

+"namık kuşları bir sabah uykum var onunda içine ettiniz ."
-cik cik cik
+"ciklemesene lan götoş ."
üstüne bir de balkondan denizi görmek de eklenirse çok daha güzel olacak olandır.
maçkolik'in gol sesiyle uyanmaktan kat kat daha zevkli bir olaydır.