bugün

Valla dizi benim icin biteli cok oluyor. Netten sardirarak izliyorsam o da Cagdas onur öztürk icin. Baris karakterine bir bagladi ki adam, kopamiyorum kendisinden. Yoksa cagdas'in oyunculugu olmasa yuzune bakilacak dizi degil. Butun karakterler sapitti, hatta evrimin alasini gecirdiler. Bakin ilk sezona, sonrada bu sezona. Karakterler arasinda daglar kadar fark var.

Cemrenin de allah cezasini versin o kadar. Sen barisla inat ugruna evlen, anne kuzey gelecek inaniyorum, gelirse o masadan kalkarim de, adama yalan soyle, gururuyla oyna, sonra evlendikten bir gun sonra da baris ben bosanmak istiyorum. Ulan hangi erkek boyle birseyi kabul edebilir? Hayir kim kabul edebilir bu tur bir sacmaligi?

Baris ki cemrenin sevdigini guney saniyordu. Adamin bir gunde duyduklari dunyasini basina yikti. Aslinda cemre guneyi degilde, onun kardesi kuzeyi seviyormus. Nasil bir manyakligin icindeyim ben diye kendisine sormasina firsat dahi verilmeden miy miy cemre basladi mi bosanalim laflarina. Lan gotlek cemre, madem adamla niye evleniyorsun? Gotun yemiyordu niye adamin haysiyeti ile oynadin? Teknede laflari bir bir siralarken iyiydi evlilik adina. Hani nerde o laflar nerde kaldi a salak.

Valla yazdikca sinirleniyorum bu cemreye. Kizin kuzeyden baska dunyasi yok. Baska kimsenin ne hissettigi umrunda degil. Barisi kullandi, oyuncak gibi, simdi de isimi gordun birak yolumdan cekil diyor herife. Kolay mi lan kolay mi ha? Hayir barista peygamber sabri varmis vallahi. Muhtemelen baska birisi olsa cemreye neler ederdi. Son fragmanda cemreye tokati baris degil kendisi atmaya kalkiyor. Barista refleks vurmasin diye elini tutuyor. Ayrica bir diger sahnede baris cemreyi engelleyeyim derken cemre zaten kendisi dengesini kaybedip yere kapaklaniyor. Neyse belki hafizasini kaybetmis olurda kuzey kuzey diye sayiklamayi birakir. Hayir ne yuzsuzluk ne piskinlik. Telefon acmis az sabret bekle diyor. Hicbir erkek bakin altini ciziyorum hicbir erkek bu yapilanlar karsisinda sessiz sakin duramaz. Ne isteniyor ki baristan?

'Aa cemre, demek sen kuzeyi seviyorsun, neyse beni kullandin ama n'apalim olsun. Istersen ben seni kuzeye birakayim ellerimle. Gel gidelim, seni kapiya gecireyim. A dur kapini da acayim. Istersen kuzeyin ziline de ben basayim hayatim ne dersin' demesi mi? Lan boyle ibnelik var mi?

Siddete cok karsiyim ama cemre harbi bir osmanli tokadini hakediyor. Evliligin cocuk oyuncagi olmadigini bilmesi gerekiyordu! Konusurken iyi de cemre hanim is icraata dokulunde gotun yusuf yusuf diyor bakiyorum da.

Baris yani sen olmasan. Allahim senaristler adami öldürürler belki de bende bu iskenceden kurtulurum. Herkes malak kuzeyin pesinde kuyruk oysa baris kuzeye hem yakisiklilik hem karizma konusunda yuz basacak kapasite de. O devasa gamzeler de bonus. Uzun zamandir beni kendisine kitleyen bir dizi karakteri olmamisti. Baris Hakmen ne yapsan seviyorum, seni tecavuzcu de yapar bu senarist bozmalari ama yine izlerim seni. Hatta sen birak o boklu cemreyi. Elini sallasan 50si aslanim. Birak cemreyi de ne bok yerse yesin. Cemreler sana kurban olsun, birak kiymetini bilmeyen kezbani ne hali varsa gorsun allahin sizofreni.
dizinin sonunda banu'ya tecavüz ediliyor ardından bıçaklanıyor, cemreyi ferhat öldürüyor, güney intihar ediyor, kuzeyde ferhatı öldürüyor.
not: banu'ya tecavüz eden o şirkete sonradan ortak olan çocuk, izlemediğim için adını bilemiyorum. bu bilgiler sağlam kaynak.
ayrıca: çok kötüyüm lan.
agatha christie romanı tat(sızlığ)ında bir hal aldi...
--sen nerdeydin olay sırasında?
++ben şurdaydım..şurdan şunu gördüm
----sen nerdeydin?
***ben tuvaletteydim...
vs.vs.vs
O değil de, kötü karakter tekrardan Simay mı oldu şimdi...pööffff...
barış'ın tam piç çıktığı dizi. *

tuttum lan. *
babasının itirafı ağlatmıştır.
Hayır izlemiyorum ama duymam bile yetti lan, beh anasını.
bugünkü bölümüyle babamı özlememe neden olan dizi.

dipnot: gülten hanım da az kaltak değilmiş.
gittikçe daha da agresif bir hal alan dizi.
baba tekinoglu kuzeye açıldı sonunda, güney kinini kusmaya devam ediyor. Barış cemreyi iyice köşeye sıkıştırdı. Anne handan hanım hakimden ayarı yedi, görgüsüz karı oh oldu sana. Kuzey komiserle iyi arkadaş oldu sırtı yere gelmez. Cemrenin annesi sonunda kuzeyin ayagına gitti. Bakalım yeni bölümde neler olacak.
--spoiler--
güney karakterinin ne kadar orospu çocuğu olduğunu bu bölümde gördük. allahsız herif. ayrıca ferat'ı vuran da ne alakaysa burak çatalcalıymış.
bir de şu var; bu bariş pezevengi kuzey'i şikayet edeceğini söylediği şeylerle hapse attıramaz ki.. her şey ortada polis biliyor her şeyi. orada bir suç yok bence. cemre olayları tam bilmediği için barış'a inanıyor zannımca.
ayrıca;
bugünkü bölümüyle babasıyla sorunlu herkesi darlamış bölümdür. bana rakı getirin sözlük.
--spoiler--
sadece iki dakika televizyonun başından kalkmamla sami ve handan' ın boşandığı, cemre ve barış' ın balayına gidip döndüğü, kuzey'in ülkeyi terk etme kararı aldığı, zeynep' in simayla iş çevirmeye başladığı son sürat dizidir.
televizyondaki onlarca gereksiz diziden biri.
kuzey'in babasıyla muhabbeti ağlatmıştır.
--spoiler--
SPAZM geçiriyorum desene bana!
--spoiler--
son bölümünde en az sami beyle kuzeyin diyalogları kadar akılda kaldığına inandığım bir kare gösterilmiştir.

görsel *
anne karakterine sahip kadının yüz ifadesine deli olunan dizi.
allahım sen ne biçim uyuz bir kadınsın.
o bakış, o tip resmen bunun için yaratılmış.
yani rolde. demekki iyi beceriyorsun.
tipine sıçmamak işten bile değil!
izlenmesi gereken dizi.
KUZEY SiMAYLA EVLiYDi, ZEYNEPLE ÇIKTI, CEMREYi SEViYO.
CEMRE GÜNEYLE NiŞANLIYDI, BIRAKTI BARIŞLA EVLENDi, KUZEYi SEViYO.
GÜNEY CEMREYLE NiŞANLIYDI, BIRAKTI. BANUYLA EVLENDi, CEMREYi SEViYO.
ZEYNEP KUZEYi SEViYO AMA BURAKLA ÇIKAR iLiŞKiSi KURUYO.
Neyse.
Kuzey Güney'in 50.bölümünün 2.fragmanı yayınlanmıştır. http://www.zapkolik.com/4...agmani-21-kasim-2012.html
Fafafarat'ı şeref komiser vurmadiysa ben de hic bir sey bilmiyorum bu hayatta bosuna yasamisim.
en gereksiz karakteri zeynep'in babası fotoğrafçı hüseyin'dir.
simay'ın "kötü kız" rölünü çok kötü oynadığı dizi.

--spoiler--

elma dersem çık armut dersem çıkma!

--spoiler--

ne la!
dizinin en mantıksız karakteri simay'dır. olm o kadar kuzey'in anasını sikmediği kaldı la hala trip felan yapıyor kuzey'e. yok bo$anmıcam felan. hayır ba$kasının altında yatan o, e$inin arkasından kuyu kazan da. senaristler neyin pe$inde?
ciddi ciddi kaliteli bir dizi.
şeref komiser'le demet'in yakında şakşuka yapacağı dizidir.
ciddi ciddi bok gibi dizi. bunu izleyen adamın beynini sikeyim.
izleyenlerin dakika başı yorumlar yapmaması gereken dizi. her boku anlatmayın. tamam anladık.