bugün

Muharrem ince adlı yalancı şahsın tanımadığı ilke. Bir generale "Cumhurbaşkanı olursam ikinci gün senin apoletlerini sökeceğim" diyor. Yıllardır siyasette olan bu herif bilmiyor mu bir askerin apoletini ancak yargının sökeceğini? Biliyor ama umrunda değil. O da bütün iktidarlar gibi başa geçince kanun hukuk tanımayacak.

Şimdi eleştirdiğin şeyin aynısını sen yapacaksan, sen de ilkeli siyaset yapmayacaksan neden seni seçelim ki? Senin ne farkın var?

Beybi!
referandum'da evet veren gerizekalilar sagolsunlar, bugun cumhurbaskani "tsk'yi dagitiyorum, yeniceri ocagi kurulsun" dese bunu yaparlar. Dogru yapan insandir.

Ayrica bazi embesillerin aklina kuvvetler ayriligi kendi ideolojisini temsil etmeyen birisinin secimi kazanma ihtimali artinca geliyor anlasilan.
0:00 3:44
Demokrasi dediğiniz şey zaten götü başı ayrı oynayan yetersiz ama eldekilerin en iyisi olduğu için mecburiyetten tercih edilen bir yönetim biçimidir.

Demokrasi bu kadar yetersizken kuvvetler ayrılığını bundan kopatırsanız geriye sadece çöp kalır. Halkın gönüllü kölelik yaptığı bir çöp.

Antarktikada bi ülke var bu şekil...