bugün

Hayatım boyunca hiçbir versiyonunu izlemediğim yapım. Konusunun ne olduğunu falan bilmiyorum ama insanlar nedendir bilinmez bunu çok seviyor buradaki karakterlerle duygusal bağ kurmuş.

Dışarıdan baktığımda bomboş mafya dizisi gibi geliyor ağır işleyen sıkıcı bir dizi gibi.

Kurtlar vadisi
Kurtlar vadisi ırak
Kurtlar vadisi pusu
Kurtlar vadisi terör
Kurtlar vadisi gladyo
Kurtlar vadisi filistin

Diye sanırım 6 tane ayrı yapıma da ayrılıyor kendi içinde

Hepsi hakkında Adam akıllı konusunu özet geçecek varsa özelden yazsın. Denemeye değer diye düşünüyorum sanki...
ilkini izle gerisini siktir et.
sanırım necati şaşmaz ile raci saşmaz kalan ömürlerinde barışıp yeni dizi çıkarmaz ise gelmiş geçmiş en iyi türk dizisi olarak kalacak basit bir mafya dizisi olarak gören net geri zekalı ve aptaldır anlayana o kadar derin siyasi konular işleniyor ki.
sandalcı hikayesini sanırım duyduğumdan beri her uygun ortamda anlatmışımdır.

derleeeeeeer.
Gelmiş geçmiş en başarılı dizidir.

Siz gidin avrupa yakası izleyin amk.
2003/2005 yılları arasında özelikle vadinin başladığı saatlerde sokaklar bomboş olurdu

Reytinglerde milli maçı koysan
Hatta gs fener maçını canlı koy onu bile geçerdi

Not: not pusuda 93 e kadar çok iyiydi
Özelikle 39/60 arası bölümleri anlatmaya kitaplar bile yetmez
Ama ana karekter iskender Büyük ölünce yerine gelen Ersoy Ulubey psikopati fazla etkili olamadı
Zaten sonrası iyice boka sardı dizi

Polat'ın Suriye'ye gönderildi
Yüzünü ameliyat etti
Kgtden kovuldu
Tapınakçılar denen saçma konu ana tema oldu vs vs..

En az 100/150 bölüm çöp yanı 300 bölümden..
hala ara ara açıp izlediğim, yayınlandığı akşamlar hayatın durduğu efsane dizi.
çakır öldükten sonra, polat'ın 6 babayı öldürmesi, hiristiyanlıkta 6 ölümcül günahı temsil etmektedir.

--spoiler--

Kürt Bedo - oburluk ( yemek yerken öldü.)
Freud Fethi - şehvett ( kafasında sütyenle öldü.)
Demir Görkemli - tembellik (küvette öldü.)
Üstün kısa - açgözlülük.
Faris Sarıyayla - kıskançlık.
Cerrahpaşalı Hal-iT - Kibir.

--spoiler--
Yanılmıyorsam 2003 de başlamıştı o zaman yiboda çalışıyordum her perşembe toplanıp izlerdik.sonradan bozdu, izlemedim.
dizinin görüntü kalitesi kötü olmasına rağmen kimseyi rahatsız etmemekte bunun en büyük nedeni dizinin müthiş karakterlere ve sahnelere sahip olması.

Sonradan Kurtlar Vadisi izleyen bir çok arkadaşım oldu ama kimse dizinin görüntü kalitesinden şikayet etmedi. Başka dizi veya film önerdiğim zaman 1080p den aşağı izlemeyen kişiler, şuan ki kaliteden tek bir şikayetlerini görmedim.

Hayatta izlemem, Polat Alemdar ne vs. diye dalga geçen insanların bir çoğu şuan 3. kez diziyi bitirdiklerine yemin edebilirim ama ispatlayamam.
Bir efsaneydi ve geldi geçti. Bu torpaklarda bu kalitede bir dizinin geleceğini sanmıyorum.
hanımla beraber tekrar izlemeye başladığımız ve şu an on beşinci bölümde olduğumuz gelmiş geçmiş en iyi türk dizisi. gerçi, on beşinci bölüm oldu ama polat reyiz hala toyluğu üzerinden atamadı. şu saçlarını kestiği bölüme gelmemiz lazım artık.
adamın başına roket yiyip ölmediği, kutsanmış insanların yer aldığı ve hiç bir yerinde kurt gözükmeyen dizi.
ilk 97 bölümü efsanedir.
ilk 95 bölüme yeniden başladığımız dizidir. Ailecek izliyoruz izletiyoruz biraz zorla da olsa...
görsel
Samuel vanunu’nun kayınvalidesi ölünce bıraktığım muhteşem dizidir.
en hit karakterin ersoy ulubey olan dizidir.
görsel
10 yaşında falandım başladığında kumarhane baskınından sonraki her bölümünü izledim bitene kadar o yaşta filmlerini de izledim ama pusu sarmadı.
görsel
Türk dizi tarihinin şüphesiz en efsane dizisidir internetten izliyorum harika birşey... Eski istihbaratçı Aslan Akbey ( Gerçekte Hiram Abas) ve Bir iş adamı olan ama dizide eski istihbaratçı diye lanse edilen Mehmet Karahanlı (Tuncay Özihan) Kıbrısta görevlendirilir... lakin Karahanlı ihanet eder ve Lübnan'da ki Türk ajanlarını israil istihbaratına ihbar eder... israil bu ajanları imha eder lakin ajanlar arasında aslan akbey'in abisi ve yengeside vardır... aslan akbey bir karara varır ve abisinin intikamını almak için Karahanlı'nın oğlu Yakub Efeyi kaçırır ve onu müezzin ve Muhafazakar bir zat olan Ömer Candan'a verir... Ömer Candan bu çocuğu kendi evladı gibi büyütür büyüyen ali yani Yakub bürokrat olur son yurtdışı işinden sonra yurda döner aslan akbey ona kesin bir emir verir "öleceksin" Ali Candan bir trafik kazasında öldü gibi gösterilir... ali candan ameliyat olup Polat Alemdar (Abdullah Çatlı) olur. Artık görevi Türkiye'de ki gizemli işleri yöneten konseyi yok etmektir... Bunun için ilk olarak örgütün tetikçisi Süleyman Çakır (Alattin Çakıcı) ile dost olur... Dizide öldü gibi lanse edilse dahi Çakıcı gerçekte hala yaşamaktadır... Şimdi Polat aslında babası olan Karahanlı'nın yönettiği konsere karşı görünürde bir mafya babası gerçekte ise devlet memuru olarak mücadele edecektir son söz: iki kişinin bildiği sır sır değildir (Aslan Akbey) ...
mafya dizilerini filmlerini hiç izlemem izlemeyeceğim de. ne anlıyorsanız savaştan.
2021 şubat ayında yeni ismi Kurtlar vadisi kaos ismiyle "Mafya dizilerinden madem bu kadar ekmek yeniyor biz neden geri kalıyoruz aynen devam" diyerek yeniden seyirci karşısına çıkmayı planlamaktadır. Eski seyircisini bulur mu bilinmez fakat tv'de tutunamayacağı kesindir.
görsel