Derin devletin maşasıdır.
(bkz: cem ersever)
onu son sorgulayan kişi kimliksiz devlettir.
Dağda keklik burda domates.
Çocukken de çok dikkatimi çeken bir karakterdi. Hatta vadiden çıktıktan sonra bir bölüm cennet mahallesinde de oynamıştı orda gözlüksüzdü ama. Land roverı da meşhur etmişti. Ekibiyle birlikte akreplere dolaşırlardı. Her sahnesi efsanedir. Adamı bedirin kendisine sitemi de öyle:

sana ağa dedik, büyük bildik, bir bildiği vardır dedik, emir almadan iş yapmaz dedik. bizi aleme madara etmez dedik, sen bizi kepaze ettin.
görsel
(bkz: cengiz koraltan)
içerik bulunamadı.
Çocukken feci dikkatimi çeken karakterdi. 2004te diziye girmişti baharda sonra sezon finalinde aslanı vurmuştu. 2005 yılına girmeden de ölüp çıkmıştı. Özellikle otelden kaçırıldığı bölümde 6. Sınıftaydım ingilzce sınavına çalışmayıp izlemiştim çok garibime gitmişti acaba gözlük kırılınca görmüş sayılırlar mı demistim adamı havluyla kaçırınca namusu gitmiş gibi gelmisti o yasta bile. Sonra pala zaten iflah olmadı polata karşı hep kaybetti en sonunda canından da oldu betona gömüldü.
Babayiğit lafını kulaklarımıza aşılıyan jitemci dizi karakteri.
uzun yıllar önce bir gün yanımda duran otobüsün içerisinde göz göze geldiğimiz karakterdir. daha doğrusu yüksel arıcı ağabeyin canlandırdığı karakterdir.

rutin istanbul trafiğinde seyrederken bir kırmızı ışıkta durdum. şoför camından dışarıyı kesip yanımda duran halk otobüsünün benimkilere göre devasa duran tekerleklerine bakarken kafamı yavaş yavaş yukarı kaldırınca otobüsün içerisinden direkt bana bakan "pala"yı görünce tuhaf hisler içerisine girmiştim. ulan ekranlardan gördüğün ve inceden tırstığın bir karakter ile hiç beklemediğin bir anda böyle göz göze gelmek ne kötüymüş. üstelik adamın meşhur repliği "sadece ölüler görür" olunca..
görsel
Buyur babayiğit??

Aslan amcayı şehid eden sözde vatan, millet aşığı...

Aslan amca para hırsının kurbanı olmuştur...
bir dönem fırtına gibi esen jitemci.

öyle ki hepi topu 13 bölüm oynayan bir karakter iken bugün halen anılır adı. kimseye eyvallahı olmayan, net bir karakterdi.

ölmeden önce anlattığı apoyu suriyeden almaya giderken önceden birilerinin haber uçurması mevzusu geçmişte uzun süre gündemi kurcalamıştı.
Eski jitemci Binbasi Ahmet cem ersever i canlandıran karakter.
https://youtu.be/tNYF-g1u5_Q
Bu da palanın replikleriyle yapılan remix.
https://youtu.be/p0Z92q1V_RI
görsel
Efsane adamdı.
Ahmet cem ersever i konu alan karakterdir. Birebir kişiliğini yansitmakta mıdır bilinmez.
Keyfinize bakın. Dünya kime kalmış? Aslana mı, kaplana mı? Çakal olmayın yeter..
Bize aşı olacaksın dediler yola çıktık. Laf olsun diye de sormuştuk, hangi aşıyı olacağız diye. Dediler ki Alman aşısı olacaksınız. O aşıyı başkalarına havale ettiler. Bu Çin aşısı torbadan son anda çıktı

görsel
intikamımı almış yiğittir.
içerik bulunamadı.