bugün

yaşanan son olay sayesinde büyük zenginlerin nasıl zengin kalmaya devam edebildiklerini farketmemizi sağlayan duruşuyla başcezacı tarafından aforoz edilen kuruluş.
kıç yalayarak zengin olup zengin kalınıyormuş meğer. onur, ahlak zigtiret.
bir kapitalistin kâr ile duruş arasında nasıl seçim yaptığını gösteren yapı. elbette onlar hâlâ kapitalist sistemin en önemli dişlilerinden biridir. ancak yaşanan son olaylarda kârı değil duruşu tercih etmişlerdir. bu onları sosyalist yapmaz belki ama en azından milyonlarca dolar zararı göze alarak duruşlarını bozmamış olmaları, kapitalistin de onurlu olabileceğini görmemiz açısından önemli olmuştur. eğer tek dertleri para olsaydı bunu rahatça görebilirdik. penguen belgeseli yayınlayanlarda gördük, yemek programı yayınlayanlarda gördük, bir yudum suyu esirgeyenlerde gördük, bir tutam nefese kapılarını kapatanlarda gördük, yardım edecez diyerek insanları arka taraftaki polislere teslim edenlerde gördük...

evet onlar da kapitalizmin öğesi. evet onlar da para amaçlı kurulmuş bir holding. bunları unutmuyoruz. ve/fakat kapitalist bir sistemin içinde mecbur olduğumuz ekonomik ilişkileri, bu saatten sonra, koç grubuyla geliştiriyoruz. elbette tüm tüketim unsurlarını asgariye indirecez. ancak mecbur olduğumuz zaman, tek tercihimiz koç grubu olacak.
kapitalist ve milleti sömüren diyenlere açık duyurudur. yıllarca farklı turizm firmalarında çalışan birisi olarak şu anda koç grubunun turizm firmasında çalışmaktayım. Ve sektörde sigortayı düşük göstermekten tutunda devletten vergi kaçıranı mı dersin, iş ile ilgili yasaları hiçe sayarak çalışanı sömüren, etinden, sütünden faydalanan firmalar gibi değildir. Hersey yasalara uygun ve nizamidir. Çalışanının hakkını sonuna kadar verir ve gözetir. Sizin hakkınızı aramanıza gerek kalmaz. Hakkınızı her zaman alırsınız. 1 saat fazla çalışsanız mesai olarak alırsınız diğer firmalar gibi fazla saat olarak içerde kalmaz.
parası çok holding.
kendilerine bu daha başlangıç dediğim holding.
ayrıca dondurma gibidir bir mali denetim ile 2 günde borsada 4.6 milyar dolarda erilmezki.
bakın net söylüyorum, devletin yıkamayacağı kuruluş. bunu adamların hayranı ya da akp'nin düşmanı olduğum için söylemiyorum. tarihsel akışa bakın yeterlidir. bunlar tabi sadece kâra, paraya bakar. ama olaylarda duruşunu ortaya koymuştur. yoksa bugüne kadar holding olarak yaptıkları ve yap-tır-ma-dık-ları, neyi baltalayıp, neye yol verdikleri tartışılır. hem de sonuna kadar. ama bazı kıt akıllı akepe yalayıcılarının da bu adamların kaybedeceği bir kaç milyar dolarla batacağını sanıp, seviniyor olmaları garip tabi.
bir de sizin siyaset erbabı nasıl zengin olmuş ona da bakın lan. gemiler, vapurlar, Hayat garip tabi.
şimdi dağılın amcık kuşları!
erdoğan ve ak parti bu adamları yer mi?

bence tayyip bu adamlara halktan çalar ve masalarına garsonluk yapar zaten bu güne kadar garsonluktan başka vazifesi yoktu.

her iktidar sermayenin elini ve eteğini öpmeye mahkumdur.

bu dünyanın her yerinde böyle ama duruşları sevindirmiş sermaye sınıfıdır.

kısacası en yakın zamanda hükümete haddini bildirir.
israil tarafından sırtı sıvazlanır.
bazı dingillerin batacağını düşündüğü holding. aynı dingiller bu yazdığım entryden onları savunduğumu da düşünür. adı üstünde dingil işte.
inatla hisse senedini almayı beklediğim firma. halka arzını bekliyorum.
Herşey bittiğinde yine ayakta olacağına inandığım holding/grup.

koç gurubuyla başa çıkmak kasımpaşalı'nın harcı değildir. biraz kafası çalışan herkes anlar/bilir.
batacağı dillendirilen holding. Türk siyasi tarihinin kin besleme rekoru kıran akepe hükümeti'nin hedefi olmuştur. Ama ben size bir şey söyleyeyim: yemez. bu adamların çalıştırdığı on binlerce insan var ve o insanların da ailelerini hesaba katınca yüz binlerce kişi için ekmek kapısıdır koç. Yani hükümetin götü yemez. Ayrıca bu adamlar rockefeller'in masasına oturmuş adamlar. Ah hükümet ah! Kininden yok olup gideceksin haberin yok!

Edit: koç holding çalışanı ya da tanıdığı olan değilim.
osmanlı devleti'nin parasını kaçıran, ermeni asıllı yahudiler tarafından dizayn edilmiş, türkiye bağımsız bir otomobil/tank sanayisi hedefinde kongre düzenlerken, başlarındaki adamın çıkıp ''hazır yiyecek sektörünün çok daha karlı olduğundan'' bahsettiği, vehbi koç'un amerikan kapitalizminin ve illümünati'nin baş elemanlarından rockfeller'larla son derece samimi pozlarının olduğu, milli ve manevi her türlü değere düşman olarak kurulmuş, kapitalist ve sömürücü bir holding.

sosyalistler pek sever kendilerini.

bir an evvel sermayeleriyle def olup gitmeleri duası ile...
çok çelişkili bir holdingtir. Hem türkçe olimpiyatlarına destek oluyorsun hem de gezi parkındakilerini oteline alıyosun. Bence kendi aralarında da düşünce farklılıkları yaşayan bir holdingtir. Ali koç sanki holdingten bağımsız hareket etmektedir. Ama sonuçta yine kendi çıkarları doğrultusunda hareket eden bir holding olacaktır adamlar ticaret yapıyo sonuçta. Ama yine de başbakanla aralarını bozmazlar gibime geliyo.
şimdilerde büyüklerine saygısızkık yaptığı gerekçesi ile zor günler yaşaması muhtemel türkiyemizin en büyük holdinglerinden biridir.
bu daha başlangıç dediğim ve bunun başlangıç olduğunu görüp recep tayyip erdoğana yalakalık yapmak için randevu isteyen asalaklar topluluğu.
Sermayesiyle defolup gitmesi istenenmiş.

Sıcak para ekonomisine girmek istemiyorum bile ama en çok yatırım yapan holdingdir belki de koç.

Ulan zekaya bak ya, yatırımın en önemli öğesidir müteşebbis. Kim yatırım yapacak, senin müteahhitler mi yoksa akbaba çalık grubu mu? Laf soyledi balkabagi hesabı.
görsel
şu fotoğrafa dikkatlice bakınız ve bu grubun nasıl bir güce sahip olduğunu anlayınız.
fan klübü kurulması gereken holdingdir. büyük yatırımcı oldukları doğrudur. gerçekten çok çok güçlü oldukları doğrudur. hükümetle kapıştıkları, bu güce sahip oldukları da doğrudur. benim anlamadığım, halkın içinden bir adam nasıl koç için "rotschild'in adamı olum onlar, sizinkileri(sizinkiler dediği de hükümet) ayakta siker ayaktaaa" gibi birşeyler diyebilir? olayın tek kaybedeni kendisi. ama tecavüzcüsüne taraftar olan da kendisi. ne garipsiniz amk. yani hükümet karşıtlığı da amenna. ama bir iktidar ne kadar kötü olabilir ki, yapılmış/yapılacak bir rotschild operasyonu dahi desteğe müstehak olsun?
Düne kadar ana avrat küfreden kızıl elmacı samimiyetsiz solcuların bugün nedense kankası olmuş kan emici holdingdir. ''reis'' e koyduğu gezi postasının katmerlisini ödeyecektir. hiç şüpheniz olmasın kardeşlerim.
Boynuzundan ziyade burnu ustune vazife olmayan seylerle ugrasinca hukumet tarafindan kulagi cekildi

Ironi kismi ise bu tatli su solcularinin tavirlarinda, yahu yillardir koc grubu kapitalistti, emek hirsiziydi, ulkenin disa acilmasini engelliyordu simdi ne oldu hukumetle ters dusen dostumuzdur dusturundan yola cikarak sahipleniyorlar, sevsinler sizi..
sene 90 lar çocuğum o zamanlar. televizyonda sakıp ağa var. bi üniversitede konuşma yapıyodu galiba. o zamanın komunist öğrencilerden bi kız ayağa kalktı ve şu soruyu sordu : '' eğer bir gün işçilerinizin isyan edeceği ve fabrikalarınızı ele geçireceğini duysanız ne yapardınız dedi''
sakıp ağada bunun üzerine türkiyedeki yaptırdığı bütün cami okul kültür merkezi yardımlaşma vakfı v.s hepsini anlattı. e daha ne yapayım dedi. sabancı sosyal oğlu sosyal dir dedi. adanalı biri olarak söylüyorum. sabancının adanada her köşe başında bir imzası vardır. allah ondan razı olsun. mekanı cennet olsun.

şimdi ben bunu niye anlattım.
günümüzdeki sosyalist gençlik bu sıralar pek bi aktif. ulan allahsızlar bir kerede şu adamın(koç un) karşısına çıkın bi protesto edin lan. bi yumurta atın , bi ayakkabı fırlatın kafasına. nedir bu sosyalistlerdeki koç sevgisi. 100 milyarlarca dolarlık serveti var koç ailesinin. bunu göremeyecek kadar satılık mı oldu bu ülke komünistleri.
Kocaeli Fabrikası’nda yürüttüğü Ar-Ge çalışmalarına yeni bir merkez ekleyen holding. Sancaktepe’de yer alacak olan Ford Otosan Mühendislik Merkezi, Türk otomotiv ve özel sektörünün en büyük Ar-Ge merkezi olma özelliğini taşıyormuş. ama ne yazıkki açılışta hiçbir hükümet temsilcisi yokmuş.

bu haberi komunist arkadaşımla beraber okuduk. helal olsun bak yatırım yapıyor herif dedi. ülkeye hizmet dedi. bunu diyen arkadaşım haftada 1 kere yıkanan , tuvalete pisledikten sonra su dökmeyen pis bi arkadaş. komunist yani. ahlak temizlik aileye saygı bunda yoktur. götünün bokuna bakmadan bana koçu övüyor. dedimki: Arge hükümetten para koparmanın başka bir yoludur .. bir çok fabrika daha önce olan bir bölümün etrafını kapatıp arge diye devlete yutturur..Normal işcileride arge de çalışıyormuş gibi gösterilir..Adres veriyorum özellikle gebze de bulunan bazı oto yan sanayiciler. Koçun yaptığıda bu...
arkadaşım buna bişey diyemedi. böyle şeylerden anlamazdı çünkü hayatında hiç çalışmamıştı. o anca proleteryanın geleceği fransız aydınlanması filan okur. real hayatı bilmez. malın teki. gezi eylemlerini destekleyecek kadar gezi zekalı biri işte.
dedim ki '' Fabrikada çalışan binlerce işçiyi, ar-ge elemanı statüsüyle çalıştırıp vergi ve sigorta muafiyetlerinden yararlanma gayretine, güzel kılıf olmuştur '' dedim.
anlattım kendisine. anlamadı. bi daha anlattım gene anlamadı.
Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford Otosan’da bin 240 Ar-Ge mühendisinin çalıştığını, 2013 yılı sonunda bu rakamın bin 300’e, 2014 yılı sonunda ise bin 400’e ulaşmasını hedeflediklerini söylemiş. Yenigün, -Şirketin geleceğiyle ilgili yaptığı yatırımlara bakıldığında geçen yıl 260 milyon lira harcamışız, bu yıl da 350 milyon liradan fazla harcama yapıyoruz- demiş.

sayın yenigün , sizin arge dediğiniz şey, kucak dolusu geri ödemesiz teşvik, yani kucak dolusu para demek. hükümet koç denen emperyalistlere argeye önem verin alın size teşvik para yeni üretim alanları açın örneğin yerli arabayı yapın dedi. ama siz naptınız. devletten aldığınız para ile gezi parkındaki teröristleri beslediniz. o teröristler polisi taşladı. polisi öldürdü. artık sizinde sonunuz geldi. tamamen bitirilemezsiniz ama çökertilebilir adam edilebilrsiniz.
akp bunu başarırsa oy oranı %60 olur. ve bende sizin o halinizi görmek için sabırla bekliyeceğim.
komünistlerin çok sevdiği holding. evet evet çok severler. şaka gibi değil mi?
allahallaaa. peki neden çok severler? çünkü onlardan nemalanırlarda o yüzden. işte neymiş efendim üretim gücü , sınıfsız toplum emperyalist düzen , marks lenin v.s.. biz bu hikayeleri çok dinledik çok.
onlar kitaplarda yazıyor.
bende isterim özel mülkiyete dayalı kapitalist toplumun yerine meta üretiminin son bulduğu komünist toplum gerçeğini. bende isterim Komünizm'in temelinde yatan o sebep, sınıfsız, ortak mülkiyete dayalı bir toplumun kurulmasını. bende gariban fakir bi yurttaşım sonuçta. ama bizler paris komüni değiliz. zaman değişti. çelik bile değişti.
benim ve bizimgibilere de ithaf edilen şey : siz emperyalistsiniz , siz faşistsiniz , siz hükümet yandaşı dinci yobazsınız.
hayır efendim nerden çıkarttınız bunu.
bizler ülkeye egemen olmuş oligarşinin bitirilmesi taraftarıyız. ülkenin karar alma mekanizmalarını ele geçirmiş elit kesimin elinden o güçleri alıp halka verme taraftarıyız. işte bunu yapanda şuanki hükümettir. onun için bu insanlar bu hükümeti destekliyor.

peki bu anlattıklarımın koç la ne ilgisi var. çok ilgisi var. koç elindeki gücü bırakmak istemiyor. akpartide alırım ümmüğünü sıkarım diyor. ve insanlar ak parti tarafında. neden. çünkü akparti beğenmesenizde halkın oyuyla iktidara gelmiş bir hükümet. ülkemizi temsil etme ve yönetme hakkını vermişiz. hiçbir emperyalist güç benim seçtiğim adama karşı gelemez sözünden çıkamaz.

haaa. çıkar. ama nasıl çıkar. karşı gelebilir. hükümet dikdatör olsun demiyorum. ama bi bakın bi araştırın kim bu koçlar.
koç montajcıdır, koç cumhuriyet rejimi tarafından destekli küresel emperyalist siyonist yahudilerin ortağıdır, koçlar bu ülkenin kalkınmaması için her türlü manipulasyonu, provakasyonu yaptırmış yapmaktadır, halk bazı sanayicilerin ölümünden koçları sorumlu tutuyor, darbelerin şakşakçılığını yaptığı tüm halk tarafından biliniyor inanılıyor.
bugün bile gezi parkı eylemlerinde neler olduğunu gördünüz.

eğer akp de emperyalistse , koç da emperyalistse ülkemizdeki komunist tayfa neden koç un yanında. çok basit çünkü akp dinci , koç laikçi avrupacı.

komünist buna bakarak koç un safında yer alıyor. ama toplumsal örgütlenme üzerine kuramsal bir sistem ve tüm malların ortak mülkiyetine dayalı politik hareketlilik söz konusu olursa elbette komünistler koç a karşı. ama iş dinci akp yi yok etmekse düşmanımın düşmanı dostumdur diyip hemen koç un altına yatılıyor. bu ayıptır. adiliktir.

bu vatanı polis taşlayanların eline bırakmayacağız. devletin bekası herşeyden önce gelir.