bugün

film sırasında pek bir şey hissedilmez ancak film bittikten sonra, ışıklar kapatıldığında asıl korku filminiz başlar. sanki her an size biri saldıracak gibi düşünürsünüz. bir nevi paranoyak olup çıkartır bu filmler.

kedi bile etkisinde;
görsel
istemek ama yapamamak. odadan yatağıma giderken koridorda beni parçalayacak doğaüstü varlıklar, paranormal şeyler belki de klozetten çıkacak kanlı boklu el...

6 ya kadar sayıp başlatıyorum bismillah!
mazoşistliktir kanımca, korkacağını bir süre etkisinde kalıp, tuhaflıklar hissedeceğini bile bile neden he nedennn.
izledikten sonra bütün ışıklar açılır, televizyonun sesi açılıp müzik dinlenir. Sabaha kadar uyunmaz, uyunamaz.
komedi filmine çevrilmesi olası filmlerdir. ancak yanındakiler korkaksa ve sen komedi tadında izliyorsan kafana terliği yemen an meselesidir. deneyin derim.
gece yapılması çılgınlıktır. net.

10-12 kişi, saat 00-03 arası kocaman konferans salonunda yankılanan çığlık seslerini dinlemektir. üstelik izlemeden önce altınıza sıçacağınızı bildiğiniz halde yaparsınız bunu.

bok vardı amk ya. niye izlediysem. gecenin bu vakti, yatağın içinde iki büklüm yatmış radyodan müzik dinliyorum lan. deli gibi uykum var ama gözümü kapatamıyorum işte.
evde tek kaldigimdan yapmadigim eylem.
ancak zombili, kanli filmler olursa o baska.
Filmi izlerken bir şey yapmayan film bittikten sonra evde yaratıkların dolaşmasına sebep olan eylem.
genelde sabah izlediğim film türü. hiç gerek yok akşam saatlerinde izleyip adrenalini artırmaya. hem zaten insan korkmak için film izler mi? akıllı insan işi mi?
Tuvalete gitmemizi engelleyip bize kabizlik yasatan olay.
Sonrasında tuvalete giderken "ehehe ayça gelsene ya beraber gidek" demektir. Ne yani normalde de hep ayça ile gideriz tuvalete.
Çok gereksiz bir eylemdir.

Bir bunu izleyen insanları birde lunaparkta o korkunçlu aletlere binen insanları anlamıyorum.*
küçükken kardeşle birlikte gecenin bir yarısında elm sokağı kabusunu izlerken tamda en korkunç yerinde elektiriklerin kesilmesi ve benim korkudan altıma yapmanın verdiği korkuyu hala unutamıyorum.. evet.. veletler bilmez o filmi.
tam 8 gece üst üste korku filmi açtım. bakın bu bir dramdır. hepsini tepkisiz bi şekilde izledim ve çoğundan sıkılıp kapattım.

sonuç: dünyada büyük bir korku filmi eksikliği var.
En sevdigim film türüdür ama uzun zamandir izleme firsati ve istegi bulamiyorum kendimde.
izlenecek saatler tam olarak bu saatlerdir.
Uykum gelsin diye her gece yaptığımdır. Maalesef çoğunun senaryosu ufak tefek değişiklerle aynıdır. Sonunu bilirsin. Hollywood gençlik filmlerinde gençler ya ıssız bir adaya gider ya da kamp kurarlar. Korkutan karakter genellikle toplum ile ilgisi kalmamış hayvanileşmiş bir birey, sapkın bir kişi, o bölgenin çetesi, herhangi güçlü bir hayvan vb.dir. ekibin en sıska üyesi -ki bu genellikle bayan olur. filmin sonunda kötü karakteri öldürür. bazıları da öldürülmez. öldürüldüğü sanılır.
şöyle kaliteli bir korku filmi olsa da izlesek.
tek kelimeyle manyaklık. evet.
Esas evde tek başına ve ışıklar kapalıyken yapılması gereken eylem. Korku filminde uyuya mı kalmak istiyordunuz?
korkmak için değil şiddeti sevenler için bir kategori olduğunu düşünüyorum. korkmak isteyen psikolojik gerilim izler.
güncel Önemli Başlıklar