bugün

eğer duruyorsa,
alaaddin tepesine çıkmak.
alaaddin tepesinden inmek.
Konyadaki seyhlerin dergahlarina katilarak beyninizi yikatabilirsiniz.
Kampüs civarında okuyorsanız tramvaya binin. Alaaddinde inin. Zafer değil Alaaddin. Hemr teksastan sedirleri bekleyin 37 numarayı. Yada tatlıcakta olabilir. Binin zaten o manevi atmosferi hissedersiniz. inin ve gezmeye başlayın. Huzurun doruk noktalarına ulaşırsınız.
Gezebileceğiniz bir sürü yer var (bkz: sille)
(bkz: konya tropikal kelebek bahçesi)
(bkz: göksu Şelalesi)
(bkz: Meram bağları)
(bkz: çatalhöyük)
(bkz: kozağaÇ parkı) özellikle sonbaharda harika görünür.

Ayrıca günü birlik gidebileceğiniz çok güzel ilçeleri var.
(bkz: Beyşehir)
(bkz: Seydişehir)
(bkz: Akşehir)

Ayrıca yine günü birlik gidebileceğiniz şehirler var.
(bkz: ankara)
(bkz: antalya)
(bkz: Eskişehir)
(bkz: aksaray) ıhlara vadisi için

Zaten öğrenci toplulukları sürekli ilçelere ve yakın şehirlere geziler düzenler.

Her ay birkaç tane konser olur.
At binmek için uygun fiyatlı bir sürü çiftlik var. Ayrıca çok sayıda müze ve tarihi cami var. Oraları da gezebilirsiniz. Karatay'da gidebileceğiniz salaş kafeler ve kaliteli müzik yapan yerler mevcut, zafer'deki canlı müzik adı altındaki gürültülere benzemez. Hala var mı bilmiyorum ama go kart vardı bi ara. Buz pateni yapabilirsiniz. Devlet tiyatrosunun oyunları ve oyuncuları çok kaliteli. Ama biletler hızlı tükenir, internetten takip edip almak lazım.

Ama siz AVMden başka bir yere gitmezseniz "konya'da yapılacak bi şey yok yaa" dersiniz.
500 t ye rakip bir tramvayı var gününüz orda geçiyor zaten. Birileri bisiklete binmek yazmış. 3 ay meramda kalmış biri olarak yolların okadar düz ve geniş olduğu bir yerde bile sürekli millet tabakhaneye bok yetiştirme peşinde. istanbuldan konyaya ilk gittiğimde meramdan bosnaya giden yolda hız sınırını aşan onlarca insan gördüm. Bir de hız sınırında kalanlara küfür ediyorlar ceza kesildiği halde bu kadar rahat bi yerli millet daha görmedim. Sürücülerin bisikletlilere karşı tutumu hak getire zaten. Tabi biçok bisiklete binen yaşlı insan da var ancak genç iseniz ve canınızdan vazgeçtiyseniz neden olmasın?
namaz,zikir, halı saha, akp'de iftar, türgev'de konferans, saadet'te yemek.
etli ekmek yemek
bıçakarası yemek
tabak kebabı yemek
bamya çorbası içmek
ben genelde gittiğimde hep yiyorum.
başka bi bok yok şehirde.
bisiklet binmek. Konya'nın en güzel yanı sağlıklı yaşama önem vererek bisiklete değer vermesi.
tekrar hazırlanıp başka bir şehirde okuyun.
Mesneviden ders almak.
Çekirdek - kola - arkadaş üçlüsü. Evet
En iyisi belediyelerden uzak durmak.
1994 te duydum başı açık bayanlara fiyat sormuşlar.
cuma namazına gitmek.