(bkz: aa beyler soğuk savaş bitmiş)
siyasi görüşü damarındaki akan kandan ibaret olan insan. komünizmin esaslarını ve çıkış amacını anlamayacaktır bu normal.

fakat normal olmayan şuan kapitalist düzenin işlediği rusyayı bize yuva görmesi.

bizim göşümüze göre tek ırk var. adı insan. tek vatan var adı dünya.
ver lan pasaportu vizeyi bileti gideyim.
bırakın beni gidiyorum. yeter artık hep suriyeli görmekten bıktım birazda natali, olga göreyim.
Komunizm mi kaldi amk.

Edit: rusya'nin su anki yonetim sekli federal yarı başkanlık tipi cumhuriyettir. Bundan habersizler var herhalde aranizda ki "komunistler moskova ya" diyebiliyor.1
moskova artık kominist olmadığı için kuzek koreye gidebilirler.
kömünüstler moskova ya! moskova ya kömünüstler!
türkçüler orta asyaya,
muhafazakar arabistana,
aleviler irana,
komünistler moskovaya,
kemalistler batıya gitsin bi zahmet.

ülkede tek takılmak istiyorum çünkü.
ülkemizde son günlerde artan rus hayranlığı ile birlikte tekrar akla gelen slogan.
Moskovadaki komünist olmayanlar da buraya gelsin bence.
since 1980's.
mantıksız laf. bu komünistin pasaportu var mı? her şeyden önce cebinde parası var mı? nasıl yaşayacak elin moskoflarında?
seksenler dizisi'nin eski bölümlerini izlerken sürekli duvarlarda gördüğüm ve anladığım kadaıyla seksenli yıllara damgasını vurmuş bi slogan.
80 devrinin en önemli sloganlarındandır.
nasıl bir kafayla ortaya atıldığını merak ettiğim slogandır, komünizm fikri almanya'da ortaya çıkmıştır.
moskova bile bitti, komünistler bitmedi a.q. :))
80lerde ülkücülerin kullandığı meşhur slogan.genel olarak siyah bir boya ile yazılır.80ler dizisinde güzelce örnekleri bulunabilinir.
- denile denile yüzümüze, canımıza tak etti dostum ve çıkıp-geldik.

bilinenin aksine, yaptığımız güzel kızlarınızla yatmak değildi yalnızca. elle tutulur-gözle görülür birçok eser de bıraktık bu şehre. şimdilerde yeni nesillerimiz çok daha güzellerini yapmakla meşguller.

görsel

göğü delen anıtlar yükseliyor şehrin birçok yerinden ve bizler mütevazi öncüler olarak bundan büyük keyif alıyor, gurur duyuyoruz.

- yoldaş vladimir yordanov! ne iyi etmişiz de gelmişiz. çak bakalım! moskova'nın şerefine.
(bkz: go west)
(bkz: mollalar irana)
çok doğru ve anlamlı söz.
o gidecek bu gidecek, kim kalacak lan it!

tanım: bir çeşit faşist cümledir.
(bkz: türbanlılar iran a)
En azından komunistlerin gidecek bi yeri var diye dusunmeme neden olan cumle. Zira fasistlerin yaticak yeri yok.
üniversitelerde öğrencileri baskı altına alıyorlar. uygun görmedikleri öğrencileri haksız yere derslerden geçirmiyorlar.
işte onların özgür üniversiteli eğitim-öğretim anlayışları.

*

seminerleri-konferansları basarlar. düşünmek yerine sandalyeleri fırlatırlar. adam tehdit ederler.
işte onların bilim anlayışları.

*

güneydoğu anadolu'da halkın yoluna keser, alınterine göz diker, emek hırsızlığı yapar, tehdit ederler.
işte onların emekçi-ekonomi anlayışı.

*

dinlemek yerine bağırır.
düşünmek yerine küfreder.
anlamak yerine öldürürler.
işte onların demokrasi anlayışı.

*

daha ne hastalıklı anlayışları vardır.

gözler kalem olsa da yazsa, insan unutmasa.

komünizm dünyaya hiç bir fayda getirmedi.

hep ölüm ve vahşet getirdi.

en parlak kelimeler, en aldatıcı fikirler yumağı lanetli komünizm.

siyonizmin oyuncağı komünizm!

işte o yüzden onu türkiye'de istemiyoruz.

yabancı mihraklı fikir babalarını da.

nereye hizmet ediyorlarsa oraya gitsinler.

onları artık moskova'da istemiyor.

onlar bile lanet gelsin dediler.