bugün

Daha önce hiç yemediğim bir şey. Ama herkes o kadar övüyorki sanırım artık vakti geldi.
kokusu tadından daha güzel olan bağırsak yemeği...
müptelası da çoktur, hazzetmeyeni de...
Nefret ettiğim bir yiyecek, nasıl yiyorsunuz anlamıyorum midem bulanıyor.
Hic tatmadım fakat bu entry altında gaza geldim, ilk gmrdüğüm yerde bir tane de ben yiyeceğim.
Olsa da yesek dedirti şu saatte. Yanında bir tanede buz gibi bira. Birde çiftlikteysen eğer sıcacık sobaların yanında. Daha güzel keyif mi var ?
Ankara'da nadir sevdiğim yerlerden çiftlik. Kokoreç var bir kere daha ne olsun ?
Canım çok istedi ya. Fena istedi. Kalkıp çiftliğe gidesim var şu an.
Baklava, iskender, zeytin yağlı dolma gibi Zengin Kürt kültürünün dünyaya kazandırdığı eşsiz tatlardan biri.
tadı kokusu kadar güzel olmayan sakadat yemeği.
1 saat önce sade acılı ve yarım olarak mideye indirdiğim besindir.şimdi ise tuvalete gitmem için beni zorluyor vücudum.keyfi bu kadarmış napalım.
Boklu bağırsak.

Bağırsak da olur bağırmasak da.
çok güzel bir yemektir.
kokoreç ege yörelerinde iyi yapılır mesela tavas'ta (bkz: bağlı kokoreç), izmir kemaraltında da bir çok iyi kokoreççi mevcuttur.

şimdi olacaksın karaburun'da hava serin atacaksın bir tahta masa sahile açacaksın rakıyı en büyüğünden bir kaç iyi dost bir de ekmeğin arasında değil tabakta servis kokoreç kendin pişireceksin közde varsa imkanın şöyle büyükçe iki de kuzu kelle bir güzel ayıklanıp söğüş olacak sabahlara kadar içeceksin işte biz bu hayata bunlar için geldik öldürmek niye savaş niye amk.
Mirkelam şarkısından öteye geçemez gözümde.
izmirde yenir.
Her yerde yenmeyen, azicik pahalida olsa lezzeti aranan eppek arasi ziyafettir.
Böyle güzel bişey yok bence nedense hep pis olan şeyler hoşumuza gidiyo çok ilginç.
şuan ankaranın bir ucundan öğle arası için aoç ye gitme sebebi olacak yiyecek. izmir'de defalarca yedim, bu işin piri mekanlar yazılmış zaten. Ankara'da mekan önerisi beklerim yalnız.
dünyanın en saçma gıdası. hem bok yiyorsun hem de kırmızı etten bile daha çok para ödüyorsun. komediye gel aq. popüler olsun ya fark etmez benim bokumu bile yer millet.
(bkz: bok kabı)
Hayvanın(özellikle koyun-kuzu) bağırsak kısmının ağırlıkta olduğu, mumbar gibi sakatatlarında karıştırıldığı, közde döne döne pişen, yağı köze damladıkça kokusuyla acıktıran, domatessiz ve soğansız, sade kimyon katılarak yenileni makbul olan hayvansal yiyecek. Şampiyon gibi yerlerde domates falan koyup mundar ediyorlar, en güzeli izmir usulü, kimyon ve pulbiberle yenileni. Yanında da yayık ayran veya şalgam/turşu suyu olacak. Oh, mis.
güzel bir yiyecektir. sevmeyenler çok şey kaçırıyordur. nokta.
şimdi ikişer bira içip, üzerine olsa da yesek dediğim.
affedersiniz ama bok yemektir.

ağzımı bozdum ama durum maalesef ki budur.
Bugün canım çok çekti ama yiyemedim.vakit olmayınca.
istanbul'da 24 saat açık mekanlarda satılırken ısparta'da kokoreçci bile 2 de kapanıyor garip şehir.

yarına artık.
istanbul büyükçekmece'de şükrü usta'nın kokoreçinden sonra diğerlerine kokoreç diyemediğim yiyecek.