an itibariyle biten hawks -lakers maçını 28 sayıyla bitirerek 32.000 sayıya ulaşan efsane.
çoluk çocuğun kitap defter, kabına kadar düşmüş üstad.
sonunda eskisi gibi post up ağırlıklı oynamaya başlamış oyuncu. Neden bu maça kadar bekledi derseniz bilmiyorum gençler.
majestelerini de geçerek sayı krallığına 3. sıraya oturmasına birkaç maç kalmış olan büyük yıldız. ancak takımın hepsini sıra dayağından geçirse asla ses çıkartılmamalı kendisine. dün gece rakip güçlü grizzlies di kabul ama kendisi 22 sayı kaydedip maçın en skoreri olurken boozer 4, lin 14 sayıyla bitirirse olmaz bu iş.

15 maçta sadece 3 galibiyetleri var. gerçekten büyük yazık oluyor ona. eskiden yanında shaq varken yaptığı zırıldanmalardan sonra sevmiyorum kendisini ama yiğidi öldürüp hakkını vermek lazım...
her turlu katkiyi yapmasina ragmen takımı play-off'a götüremeyecek efsane.
böceklerin arasındaki ciden denecek, iğrenç ötesi lakers kadrosunun top class basketbolcusu.
an itibariyle oynanan Lakers- Pistons maçını 3.çeyrekte 12 sayı ve 10 assistle tamamlayan efsane. Lakers 4.çeyrekte 16 sayı ile önde olduğu için büyük ihtimalle son çeyrekte oyuna girmeyecek reis.
an itibariyle oynanan Lakers-Wizards maçında ilk çeyrekte çoşup 15 sayı atmış abimiz.
Toronto Raptors maçında triple-doubl yapmış black mamba. Döndü amk döndü nihayet döndü. Son iki maçında da takımı sirtlayan olmuştur. Bu gecede iyi başlamıştı Wizards maçına.
dün gece boston karşısında attığı 22 sayı ile jordan ile arasındaki farkı 100'un altına düşüren basketbolcu.
not: haberdeki hesaba ben de katılıyorum, 1-2 haftaya kalmaz 3.sıraya yerleşir.
http://abcspor.com/index....ordanin-ensesine-yapisti/
aynen katılıyorum. 3 bilemedin 4 maça jordan'ın üstüne çıkacak basketbolcu.
not: kariyer, başarı ve kalite olarak kimse onun üzerine çıkamaz, en çok sayı atan anlamında tabii ki.
Michael Jordanı sayı anlamında geçmesinin en büyük nedeni jordanın iki sene baketbol oynamamasıdır oynamış olsa karl malone u geçerdi otuz sayı ortalaması tutturmuş efsane.
Basketbol tarihinde literatürü en geniş oyuncu olabilir kendisi.Yapamadığı hiçbir şey yok.
an itibarı ile oynanmakta olan minnesota timberwolves - los angeles lakers maçında 7 sayı daha atması halinde michael jordan'ı nba tarihinde en çok sayı atanlar sıralamasında geride bırakacak olan efsanedir.
edit: geçti ve minnesota koçu kobeyi alkışlatmak için mola aldı. 2 takım da kobe'yi tebriğe geliyor.
an itibariyle jordanı toplam sayıda geçmiştir. Maç durdu herkes tebrik ediyor lan.
an itibari ile geçmiş adamdır.
jordanı sayı bazında geçip 3. sıraya yerleşirken kendisini izleme şerefine nail olduğum efsane basketbolcu, büyük insan. şuan minnesota takımı, hakemler, taraftarlar herkes kobeyi kutluyor. senin gibisi bi daha gelmeyecek reis.

işte o tarihe geçen anlar

https://www.youtube.com/watch?v=Z41cOrwrkeI
peşrev çekelim de hater ilân edilmeyelim: kendisini sevmem ama saygım büyüktür. michael jordan sonrası dönemde kendisinden daha yetenekli**** oyunculara karşı kazanma azmi, sakatlıklara pabuç bırakmaması ve çapraz bağları yırtılana dek şansı ve lakers gibi bir organizasyonda olması ile en iyi olmayı başardı.

gelmiş geçmiş en çok skor üreten 3. oyuncu olmak öyle kolay iş değil. kimse hafife alamaz. ancak gene majesteleri ile kıyaslamaya kalkacak angutlar gene çıkacaktır. şu istatistikleri onlar için yazıyorum:

michael jordan - kobe bryant

toplam sayı: 32292 - 32301
toplam maç: 1072 - 1268
ortalama sayı: 30,1 - 25,5

görüldüğü gibi kendisinin majesteleri'ni geçmesi için fazladan 200 maç, yani neredeyse 3 sezona ihtiyacı olmuştur. üstelik his airness'ın washington wizards günleri, kariyerinin doruğunda iki kez basketbolu bırakması falan da cabası. kendisi aktif basketbolcular içinde efsane statüsüne en yakın üç oyuncudan biridir** ve bu yazdıklarım kendisinin büyük başarısını küçültmek gibi bir amaç kesinlikle taşımaz. önümüzdeki günlerde başlığına gelip yalamalık yapacak, o'nu en büyük ilân edecek dallamalar için yazdım bunları.

kaldı ki skordan söz edeceksek majesteleri dışında kariyerini 30 sayının üstünde bitiren tek oyuncu olan wilt chamberlain'i de yazmazsak olmaz. onun da ortalaması majesteleri'yle aynıdır ama daha az karşılaşmaya çıkmıştır.
büyük oyuncu. ama sayı bazında jordan'ı geçmesi onu tabii ki daha iyi kılmaz. jordan sadece en iyi basketbolcu değil, gelmiş geçmiş en iyi sporcu bana göre.
Sayı olarak jordan'ı geçmiştir.

Ama ün olaral geçemez nba'i nba yapan kişi ve bunu milyonlara ulaştıran tabiki jordan'ın kendisidir.
izlemekten zevk alınan , tarihe gecmiş adam.
bu gece itibariyle, nba tarihinin en çok sayı atan 3.basketbolcusu olan lakers'li sporcu.
http://abcspor.com/index....-lakers-nba-basketbol-mj/
hiçbir zaman jordan'ı geçememiştir.

oynanan maç sayısı, dakikalar hesaplanırsa, jordan açık ara öndedir.

muhammed ali clay gibi, biraz jordan'ın hesabı, bıraktı biri, biri zorla hapse düştü, sonra geri döndüler ve dünyaya yaptıkları işi sevdirip efsane oldular.

kobe hiçbir zaman efsane olamayacak, kötü oyuncu mu hayır, ama süper oyuncu başka, efsane bambaşkadır.

(bkz: naseem hamed)
Hala jordanın kobeden daha iyi olduğunu ispatlamaya çalışan arkadaşlar var.kim dedi kobe jordandan iyi diye?
kobe nba kariyeri boyunca jordandan daha fazla sayı atmıştır,büyük bir efsane olarak anılacaktır bırakınca.olay bundan ibaret.
2016da bitecek sözleşmesini 2018e kadar uzatacağını düşünüyorum.bu süre zarfında nba tarihinin en skorer oyuncusu olabilir.22 yılda .jordan daha iyi tabi:)
michael jordan'ı geçerek tüm zamanların en çok sayı atan oyuncuları sıralamasında 3. sıraya yerleşen ve majestelerinin tebrik ve övgülerini alan efsane: black mamba.