bugün

delikanlıdır. bu şekilde batıcılık olmaz. türkü geleneğin, klasik müzik kültüründür. nerden geldiğini unutursan yönünü kaybedersin.
türkü adı üstünde türkündür yıllarca birikmiş ilmek ilmek işlenmiş bir kültürün eseridir her kıtasında her nakaratında yaşanmışlıklar vardır her kelimesi ayrı bişey anlatır insana yani sözün özü türküler candır türküler bizimdir .
Doğaldır elbet müziğin aslında evrensel olduğunu bilmeyene türküyü anlamamak. Üstelik bir saray müziği olan (sanırsın babası Versay'da kraliçenin damızlığı) klasik müziği ayıla bayıla dinleyen ama türküdeki manayı anlamayanı da kınamamak lazım. Mesela bu klasik müziği sevenin bir de amcaoğlu var o da "Türkçe sözlü müzik de neymişşş yeaaaaa" diye bağrınan ama babasının neşet ertaş kasetlerini (bak mp3 falan demiyorum bildiğin kaset) hala gözü gibi sakladığı velet.

Hadi hadi gidin az ötede oynayın siz.
Türküler sevdamız.
isteyen istediğini dinler dinler de buradaki olayın tersini yapınca işte patlatası gelir insanın.

Bütün dünyada bütün kültürlerde beğeni toplamış bilimsel olarak da estetiği kanıtlanmış klasik müziği yerip ibo yu dinliyorsa
koyundan farklı kulağı yoktur bu malın.

Türkü var Türkü var bir de.

Birini dinlersin hikayesi ile ve estetiği ile folk özellikler taşıyordur estetiktir.

birine bakarsın paso böğürüyordur. (Türkü denince ne yazık ki 2. guruptakiler fazla.)
(bkz: zevk meselesi)
afedersin arkadaşım ama görüldüğü üzere senin ruhunu pek besleyememiş. benim dinlediğim türküler sabri, hoşgörüyü, iyiliği, mertliği aşılıyor. seninkilerde aşılaya aşılaya ibnelik aşılamış.
Klasik müzik dinliyorum entelim havasına girmek yerini neşet ertaş dinleyebilir. Hiç sevmediğim pop müziğini dinleyebilir rock dinler, seviyorsa metal dinler ne farkeder.
her ikisini de dinlerim.

ayrıca zevkler farklıdır. yani herkes klsaik müzikten zevk almaz ki?
cahil kalmis comardir.

eskimeyen klasik muzik gibi insanin ruhunu oksayan tinilar dinlemektense turku denilen cag disi kalmis iki notali muzigi dinler. acinasidir. geri kafalidir.