bugün

görsel
-Kür Şad ölmüş fakat düşmemişti ; ölmüş fakat yenilmemişti.
Nihal Atsız - Bozkurtlar.
görsel
yapmayın.
3 ayda bi kitap okuyup aynı kitaptan 3 yıl alıntı yapıyorsunuz, yapmayın.
görsel
Özellikle bazı hemcinslerimin popüler kitapları alıp " Acaba hangi kısmı internete koysam ? " sorunsalı yaşadığı cümlelerdir.
görsel
'' Bak ismet sen beni çetene iki yıldır al diye neler yaptım neler. Eşimi dostumu mu satmadım, akrabalarımı mı dövmedim, anama babama papuç gibi dil mi uzatmadım Senin için cürüm değil belki ama annem çok pis dövdü ismet. Evde bir tane kıştan kalma odun var; babamın adını yazdı odunun üstüne, üzerinde Ekrem yazan odunla dövüyor, sonra baban vurdu diyor kadın, yani acayip önemsiyor aile içi saygıyı. '' Selçuk Aydemir-Mahalleden Arkadaşlar
görsel
görsel
görsel
insanlar ikiye ayrılırlar aslında rüzgarın önünde savrulanlar birde rüzgara yön verenler.
bunlar da geçer mi olric ?
geçer elbette efendim bazısı teğet geçer, bazısı deler geçer, ama mutlaka geçer.
işte ne gurur duyulası ne de utanılası bir yanı olan bu adamla ortak noktamız buydu: hiçbir şeydik.
(bkz: Nagazaki)

Sadece bir hayat yaşarsın, tatlım. Hayatının bir kısmını beğenmemenin bir anlamı yoktur, çünkü o senin parçan olmaya devam eder.
(bkz: küçük arı)
" -Annem öldükten sonra oralarda durmamın bir anlamı yok.

-Ölmedi ki...

Teyzemin kızına baktım.

-Niye yalan söyledin lan?

-Ben birşey söylemedim.

-Hala yalan söylüyorsun. Demek ki sen bir kancıksın. Kahpenin doğurduğu bir kancık.

Ensesine vurdum elimin içiyle. iki yana toplanmış saçları öne gitti geldi. işte o zaman annanemin fatura kuyruklarında ayağına basanlara ettiği en etkili küfrü haykırdım kulak zarına:

-Amın sıçtığı salak! Senin yüzünden bir anda dünyam karardı."

Emrah serbes / erken kaybedenler / annanemin son ölümü
Çağımızda geçmiş yüzyılların bilmediği, kısa ömürlü bir yaratık yaşıyor. Sinemadan çıkmış insan. Gördüğü film ona bir şeyler yapmış. Salt çıkarını düşünen kişi değil. insanlarla barışık. Onun büyük işler yapacağı umulur. Ama beş-on dakikada ölüyor. Sokak sinemadan çıkmayanlarla dolu; asık yüzleri, kayıtsızlıkları, sinsi yürüyüşleriyle onu aralarına alıyorlar, eritiyorlar.

Yusuf Atılgan, Aylak Adam
"Ben böyleyim işte!" dedi, "Ben garip bir kadınım. Benimle ahbaplık etmek isterseniz birçok şeylere tahammüle mecbur kalacaksınız."
Tabut indirilip toprağa verilmeye hazırlanırken,katılanlar hep o bildik lafları ediyorlar ama fena halde rüzgar esiyordu.Amcamdan bize doğru ve hepimizin onun acıklı sözlerini duyabiliyorduk.
" Bende Ölmek istiyorum,lütfen biri banada yardım etsin de öleyim.Daha fazla dayanamam beni bundan kurtarın."Sonra ansızın tekerlekli sandalyesini iten adama dönüp "Üşüyorum otomobile dönmek istiyorum "deyi verdi...
Sarah Dunn - Büyük Aşk
oğuz atay tutunamayanlar sayfa-39
''yaşasın papatyalar! canım papatyalar, seviyorum sizleri. sizler ki bütün kış toprağın altında, yalnız bizi düşünürsünüz ve ilkbaharda hemen seriliverirsiniz ayaklarımızın altına. canımlarım benim. seviyorum sizleri insan kardeşlerim. durup dururken seviyorum işte, sevip duruyorum.
kollarımı açıp bütün insanlığı kucaklıyorum, papatyalar gibi sizi koparıp göğsümde tutmak istiyorum.''
Bir şey noksandı, fakat bu neydi? Evden çıktıktan sonra bir şey unuttuğunu anımsayarak duran, fakat unuttuğunun ne olduğunu bir türlü bulamayarak hafızasını ve ceplerini karıştıran, nihayet ümidini kesince, aklı geride ileri gitmek istemeyen adımlarla yoluna devam eden bir insan gibi üzüntülüydüm.

Kürk mantolu madonna.
Macide düşünceli gözlerle yanındakini süzdü. Sonra elini cebine sokarak Ömer'e yazmış olduğu mektubu çıkardı:

" öyle değil Bedri..." Dedi. Ben ondan ayrılmaya daha evvel karar vermiş bulunuyordum... Her şeye rağmen !

Dörde bükülü kağıdı yanındakine uzatarak mırıldandu:
" Fakat beklemek lazım... Uzun zaman!"

içimizdeki şeytan- Sebahattin Ali.
"Karanlıkta nüfus sayımı şöyle yapılır: yaşayanlar bir sigara yakar"
Emrah serbes hikayem paramparça.
Sen haklıydın.. zaten ben bir mağarada, kalbinde yaşayamazdım..

Sen haklıydın/cem demir
Sevmek; Güzel birinde aşkı aramak değil, Bir başkasında Kendini bulmaktır.
dostoyevski.
"Nen var Zeze?"
"Hiç. Şarkı söylüyordum."
"Şarkı mı söylüyordun?"
"Evet."
"Öyleyse ben sağır olmalıyım."

insanın içinden de şarkı söyleyebildiğini bilmiyor muydu yoksa? Bir şey demedim. Bilmiyorsa bunu ona öğretmeyecektim.

Jose Mauro de Vasconcelos - Şeker Portakalı
güncel Önemli Başlıklar