bugün

--spoiler--
inglourious basterds filmindeki barda oynanan oyun sahnesinde oyundaki sorulardan birine konu olması vesilesiyle zikredilen film/film karakteri.
--spoiler--
(bkz: devasa goril)
An itibariyle ativi'de başlayan film.
görsel
gökdelene tırmandığında 3 metrelik sikini sallandırsaydı her şey farklı olabilirdi. hakkaten, nerde bu maymunun siki taşaa?
1976 yılında çevrilen versiyonundaki soundtrack bizim filmlerimizde de kullanıldı.

bakalım kaçınız hangi filmden olduğunu hatırlayacaksınız.

doğru cevabı veren ilk kişiye bir güzellik yapıcam.

https://www.youtube.com/watch?v=qRLfVFNIcFo
sinemanın en kral filmdir .
bütün filmlerden güzeldir.
king kong açık ara ileridedir.
halen daha da zirvelerdedir.
yaklaşık 40'ar yıl arayla üç kez filme uyarlanmış olan fantastik senaryo.
Bu gece ruyamda gordum kendisini ruyamda niye gordum lan ben bunu simdi diye dusunurken sabahin korunde kendisiyle alakali baslik gorunce de ayri bir sasirdim.
ilk hali normal gorilden biraz büyüktür. her filmde biraz daha büyümüştür.
hong kong
serbest çağrışım.
Cok igrenc montajlanmis zoofili film.
Goril kimi zaman devasa bisey olurken kimi zaman kadinla ayni boyda oluyor. Bir sahnede cok buyuk oluyor oteki sahnede ufacik.
1933 yapımı versiyonundaki kong'un o zamanın teknolojisiyle yapılmış ağız ve göz hareketleri bombastiktir.
düşünüyorumda bu film 2005 yapımı değilde avatar sonrası yapılmış olsaydı, trendi takip ederek mutlak surette imax 3d vizyona sokulmuş olurdu. bence baya da güzel olurdu. görsel olarak çok zevk almıştım ben bu filmden.
ama nedense peter jackson'ın her daim uzun film yapma hastalığının kurbanı olarak fazla uzatılmış bir filmdi. keşke bir yarım saati budansaydı, daha akıcı bir film olurdu. gereksiz yan hikayeler vardı.
Hatırladım ve yine duygulandım. Sevmişti ulan. Belki maymun filan ama sevmişti. Ahey ahey.
Elbette denys boyko.
http://m.uludagsozluk.com/k/denys-boyko/
(bkz: maymun)
naomi abla sen nesin öyle ya dedirtmiş filmdir.

ve onu aşk öldürdü.
(bkz: king kong filminin 1933 te çevrilmesi/#26899651)
Hangi salağın bu fimde gözleri dolar ve sonunda da o salak ağlar? işte o benim... King kong'lara kadar düştüm ağlamak için. Yazık bana be!
şuan atv de olan film. Ben hayatımda hiç bu kadar korkunç yamyam sahnesi görmemiştim.
gorilimizin boyu, bir tramvayın yüksekliğinin iki katı kadar. en fazla 6-7 metre;

görsel

gorilimizin boyu bir insanın neredeyse yirmi-otuz katı kadar. en az 20 metre;

görsel
O kadar efekt, para, imkan ve hala boyut sorunları.

Bir sahnede insanın neredeyse 100 katı büyüklüğünde görünen goril, bir sonraki sahnede bir insandan en fazla 10 kat büyük görünüyor.

Sinemada da izledim bu filmi. O zaman da aynısını demiştim. Her modern uyarlamada olduğu gibi bunda da daha çok para harcanmış, daha çok bina yıkılmış, aksiyon tavana vurmuş ama ne var ki ilk filmin büyüsü de acımasızca yok edilmiş.
sinemasına gittiğim bir filmdir. evet güzel bir filmdi fakat devasa böceklerin olduğu sahne beni benden aldı yani huylandım, midem bulandı. onun haricinde king kong'un ölmesine de çok üzüldüm, üzüldük. seyredilir film.