bugün

Allahın verdigi ile dalga geçmek kadar günah birşey yoktur.

Her ne kadar şişman olursa olsun onlarda bizler gibi insandır
Ben de geçmem, geçene de ayar olurum 65 kilo bi adamım üflesen uçarım amk. Aksine Bende kilolulara karşı bi Özenti var. Nasıl büyütüyonuz la götü başı.
Şişman diye dalga geçtiğiniz insanla yıllar sonra karşılaşınca laflarınız götünüze girebilir, aman dikkat.
kendiyle barışık bir şişmana koymayacak, dalga geçeni çaresiz duruma düşürecek eylem.
şerefsizliktir. sizde göt büyütün de sizinle de dalga geçsinler.
zayıflamasına sebep olur.

Hainler.
Tercih meselesidir. Herhangi bir insan ile, herhangi bir şey yüzünden dalga geçmek ile aynı seviyededir. (Eğer hastalık veya ilaç yüzünden değilse kilolu olma durumu. O zaman şerefsizliktir.) Sonuçta kilolu olmakta bir tercih meselesi, vücudun ihtiyacı olduğundan çok daha fazlasını yiyip, hem kendi sağlığına hemde dünyaya(daha çok canlının ölmesine/öldürülmesine sebebiyet vermek sureti ile) zarar vermek, gayette dalga geçilmeye müsait bir durum.

Edit büdüt: Gecenin üçünde çikolata krizim tuttu diyirek hayvan gibi nutella kaşıklayıp, sonra hipopotama dönüşünce burda sağa sola esen tip; afrikada çocuklar senin yüzünden aç, az ye az.
büyük karaktersizliktir.

kilolu veya zayıf dalga geçmek alay etmek hakkı nerden geliyor?

yapmayın etmeyin insanlar kırılmasın.
Benim 4 yaşından beri tanıdığım bi arkadaşım vardi. Yan komsumuzda. Kızla nerdeyse tüm gun beraberdik okul saatleri dışında. Kendisini çok iyi tanırım yani.
Bu çok kilolu bi kızdı. Obezdi daha doğrusu. E normal olarak herkes onla dalga geçerdi ama herkes. Ablalari bile kilo verirsen sana oyuncak alırız tarzı şeyler söylüyorlardı. O kadar yakın oldugumuz halde ve sevdiğim halde beni kizdirinca ben bile dalga geciyodum. Bilmiyorum o zaman üzülüyo muydu ya hiç caktirmiyodu ya da takmiyodu.

Neyse sonra biz istanbul'dan taşındık. Sanırım iki sene görüşmedik. Iki sene sonra istanbul'a gittik babaannemleri ziyarete. Annemle bu obez arkadasimin annesi irtibata geçtiler. Neyse biz de birbirimizi görmüş olduk. Kız zayiflamisti. Incecik degildi baliketliydi. Önceki kilosuna göre baya zayiflamistı ama.

Her neyse biz numaralarimizi aldik. Kolay mi 17 senelik arkadaşlık. Sürekli konuşmaya başladık. Geçen yaz trabzon'a geldi. (Memleketi burasi). Bizde gel kal dedim. Geldi. Resimlerinden goruyodum ama şok oldum amk. O koca göbek gitmiş yerine incecik bi bel gelmis. O kütük bacaklar gitmis yerine kalın ama biçimli bacaklar gelmiş. Zaten kıvırcık gür çok güzel saçları vardi. Yuzude çok güzeldi. O yüze bi de makyaj yapınca ben bile bakmaktan alamiyorum. E tabi kilo verilince üstüne yapışan deriler, badiler, taytlar geldi. Bir hafta beraber gezdik ve sokakta rahat herkes ona dönüp baktı. Hatta yanında ezik bile hissettim lan.

Dün gece de mesaj attı
-kanka ortaokulda benle sismanim diye dalga geçen bi çocuk su an bana yazıyo :D

Ayağınızı denk alın yani.
Karaktersiz insanlara yakışan bir harekettir. Belki adamın hastalığı var sürekli kilo alıyor nereden biliyorsun? Orospu çocukluğudur kısacası.
(bkz: vicdanlı çocuklar yetiştirin) insanların dış görünüşüyle dalga geçmek net orospu çocukluğudur. ya karaktersizlik yada aileden gelen öğrenilmiş merhametsizliktir. hastalığı varsa, tiroidi çalışmıyorsa kırdığın kalbin vebalini nasıl ödeyeceksin?

Ayrıca 105 kilodan 63 kiloya düşmüş, 42 kiloya bye bye demiş biri olarak çok iyi bilirim ki oturduğun yerden ahkam kesip "kaldırsın kıçını versin" demeye benzemez kilo vermek. Sıkı maça ister.
çünkü kilolu insanların kısıtlı kaynakları tükettiklerine dair tarih öncesinden gelen bir şüphemiz var. amk yemiş yemiş sıçmamışları.
zeka yoksunluğudur.
IQ düşüklüğünden kaynaklı aşağılık davranış. 10 yıldır iq seviyesi kilomdan küçük yaratıklar dalga geçme peşindeler. Hala anlayamayanlar var önemli olanın kafa olduğunu. Apaçık salaklık ve çekememezliktir. Sırf bu yüzden taciz edilmişliğim vardır. iğrenirim. nefret ederim.