Buraya kadar artık bizimle çalışmıyorsun. Kısaca kovuldun, tavsiyedir iş ara.
ailenize ve sevdiklerinize vakit ayırmanız için.
- ahmet, gidip muhasebeyle görüş hesabını kapatsınlar.
- neden?
- bir karar vermeye çalışıyordun. bende yardımcı olmak istedim.
(işi savsaklayanlar için)
-çıkar mısınız?
+nereden?
-işten.
+peki...
maaşına zam işine son yiğidim..
- kamil eğer hemen istifanı vermezsen senin bundan sonraki işin beni * tatmin etmek olucak.
+ manyakmısın sen o ne biçim laf sen ne zaman istersen ben seni tatmin ederim.
- ... *
(bkz: biz sana layık değiliz)
daha iyi yerleri hak ediyorsunuz. biz sizin icin cok kotuz. al sana 2 lira soguk su alirsin cikinca.
hadi sana benden bir kıyak daha; artık işe gelmek zorunda değilsin.
yas 21, maas alarak calisdigim son is yeri ,

sabah ofise gelen turok masasinda icinde sampanya,cikolata ve bir not olan sepet bulur ,
notda bugune kadar gostermis oldugunuz ozveri icin tesekkur ederiz, firmamizla iliskiniz kesilmisdir ilerki calisma hayatinizda basarilar dileriz diye yaziyor..

lan ne oluyoruz derken daha kendime gelmeden baktim mudur arkamda essek gibi anira anira guluyor , yok saka degil gercekden isden cikarmis ibne ama boyle mizahci biriydi.
''seni işten çıkarmak durumundayız,istifa et demiyorum, seni çıkaracağım ki, işsizlik maaşı alabilesin, düşünsene 6 ay çalışmadan para alıcaksın evde yat uyu ve maaş al, bu kıyağımızıda unutma'' diyen patrondan korkmak lazım.
Şirket hedeflerini tutturamadın.
( Koyduğumuz satış kotalarını zorlamanı takdir ediyoruz ama iki yılda bir adam değiştirmek için o kadar kastırıyoruz be koçum)
Sen daha iyi işlere layiksin. Seni haketmiyor bu kurum. (bkz: sen daha iyilerine layiksin)
-memeleriniz için işe almıştık ama baktık ki göstermiyorsunuz..
- o kadar stronge bir presence'iniz var ki sizi ignore etmek zorunda kaldık.

kibar olmasının yanında süper bilimsel. hem de saçma.
patron: seni arkadaş olarak görüyorum.
çalışan: sen de mi amk
patron duygularını ifade etmesi aiçin bir aracı kişi kullanır, aracı kişi genellikle patrona en çok yalakalık eden arkadaştır.

patron: söyleyin kendisine ../../.. tarihinden itibaren işten çıkarıyoruz. tazminatını vereceğiz.
aracı kişi: ... gününden itibaren işten çıkarıldın hacı, tazminatınıda verecek
işten çıkarılan: kendisiyle bi konuşsaydık
aracı kişi: efendim sizinle konuşmak istiyor.
patron: konuşacak bişey kalmadı, herif şirketin .mına koydu, daha ne? konuşacağız.*~
-sana yine kapının önü gözüktü.

çok kibar değil mi lan? yoksa bana mı öyle geliyor. yani patronum bunu dese bana hiç üzülmem.
Bizden daha iyilerini hakediyorsunuz.
+ beni istemişsiniz.
- murtaza bey artık yollarımızı ayırmanın vakti geldi diye düşünüyorum.
+ nasıl yani?
- şirketimize bi katkı sağlayamıyorsunuz artık.
+ işten çıkarılıyor muyum?
- evet.

gibisidir. şahit olunmuş ve hüzün vermiştir.
verimli olamamakmış peh!
hakim onu bunu anlamam deyip sekiz maaş tazminatı döşeyeceği için mecburen kibar olunması gereken yöntemlerdir. Artistçe adam çıkarıp sonra tazminatın ucu görününce köpekleşip kibarlaşan çok sayıda işveren gözlemlenmiştir.
- çıkar mısınız ali bey?
+ tabi ki.
- teşekkür ederim.
- sizi istanbul gibi büyük bir şehire layık gördük.
+mehmet gel seni biriyle tanıştırıcam
-geldim efendim.
+bu benim almanya'dan gelen yeğenim.
-bende eski çaiışanınız mehmet.
+en baştan beri zekana hayranım.