bugün

pkk'nın sendikal yapılanması. bir ara başkanı pkk adına akp'nin akil adamlar heyetine katılmıştı.
son müdahaleden sonra genel grev ilan etmiştir.
http://www.kesk.org.tr/
BES - Büro Emekçileri Sendikası
BTS - Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası
DiVES - Diyanet ve Vakıf Emekçileri Sendikası
EĞiTiM-SEN - Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası
HABER-SEN - Basın, Yayın, iletişim ve Posta Emekçileri Sendikası
KÜLTÜR SANAT-SEN - Kültür ve Sanat Emekçileri Sendikası
SES - Sağlık Emekçileri Sendikası
TARIM ORKAM-SEN - Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu Kamu Emekçileri Sendikası
TÜM BEL-SEN - Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası
YAPI-YOL SEN - Yol, Yapı, Altyapı, Bayındırlık, Tapu ve Kadastro Kamu Emekçileri Sendikası

yukarıda listelenmiş sendikaların bağlı olduğu, baskılardan nasibini alan güzide yurdumun güzide sendikası.
78 kafasini iliklerine kadar hisseden, ogunden bugune herseyin degistiginin farkinda olmayan ve 80'lerde yasadiklarini sanan buyuk bi bicirik amca-teyze memur guruhu.
Mercimek sikici kişiler tarafından korunan hede.

Bdp eşbaşkanı beni koruyor sanki amk, ben terörist olsam beni de korur.

Mercimekleri rahat bırakın da haber izleyin.
devlet tarafından yapılan son kck operasyonlarından nasibini almış eğitimcilerin sendikası.

bu sefer amaç biraz farklı gibi. yani operasyon yapılan yerlerden alınan insanlar
memur. bu soruşturmadan dolayı işlerinden olabilirler ve yerlerini dolduracak olanlar
tabi ki imam hatipliler olacaktır büyük ihtimalle.
* *
kck operasyonlarından nasibini almış sendika.

hükumetin muhalif avı durmak bilmiyor, bazı cüppe sevici totaliterler de ''dağda terörist aramaya gerek yok'' diye nasihat çekmeye kalkıyor. sendikal hakka bir müdahale olan bu operasyonlara destek verenlerin mercimek beynini sikeyim afedersiniz.
açılımının "karadan esen sikindirik karayel" olması muhtemel, etkisiz tepkili kurum.
böyle bir öğretmene belki de öğretmenlere sahip olan kurum.

http://www.ensonhaber.com...a-basildi-2012-06-16.html

(bkz: 15 yaşında kıza ilgi duyan emekçi)
29 marttaki düzenledikleri '4+4+4' eğitim sistemini protesto eyleminde polis tarafından saldırıya uğrayan sendikadır. kesk eyleminde polis jopu ensesine inen öğretmen şiddetin toplumumuzun içine nasıl sindiğinin göstergesi adeta.

görsel
mesel boşuna değildir,
kurt kocayınca kesk olur.
dayak arsızlarıdır. sürekli coplanırlar, yine de bi halt olmazlar.
taraf olduğum 4+4+4 eğitim sistemini sözde protesto için ama etrafı dağıtma amacıyla toplanacaklardı ki polis abilerim müdahale etti.

elleri dert görmesin.
provakatif eylemler yapan, polise saldıran, etrafı yakıp yıkan sendika benzeri örgüt.
memur sendikasıdır.
kürtçe yeşil anlamına gelen kelime.
Memurların örgütlendiği sendikadır. başkanı samir evren isimli şahıstır.

(bkz: sami evren)
demokrasiye müdahele planına karşı olmanın akp yanlısı olmak anlamına gelmeyeceğini anlayan ve bu yönde demeçler vermeye başlayan sendika.
Sus artık cümlesinin sendika'ya vurgu yapılarak söylenme şeklidir.
- bidi, bidi, hebele hubele
+ kesk ulan artık
akp muhalifleri ergenekon soruşturmasıyla içeri atılırken alkış tutan, kendi üyeleri içeri atılırken akp'den beklediği amanı bulamayan konfederasyon.
(bkz: Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu)