bugün

Kerhaneye gitmek bunun karşılığı değil. Kerhanede hastalık kapma gibi iğrençlikler olabilir benim niye hayatım kararıyor bana vermeyen kaşarlarınki kararsın.
Kapattılar.

Sonuç:

Teorik olarak kendimi zikiyorum.
Demirelin yobazlara kapak yaptığı lafı.
her duyduğuma güldüğüm başlık.
tecavüz önlensin diye başka bir tecavüz kurumunu gerekli görmek saçmadır. cinselliğini millet özgürce yaşayamadığı için sapıklaşıyor ve kerhaneye gidince o potansiyel sapık dizginlenmiş olmuyor. tam tersine cinselliği parayla yaşanılabilir bir durum olarak görüyor ve o sağlıksız şartlarda cinselliği tanıyor. esas kerhaneler tecavüzcülerin doğmasına imkan sağlıyor.

hem köleliğe karşı olup kerhaneleri onaylamak doğru mudur? benim karım, kızıma bir şey olmasın ama orada başkasının karısını kızını siksinler mantığı bencilliktir.

kerhaneler insanı metalaştıran, cinselliği para ile satın alınabilir kılan yerler. ayrıca iğrenç yerler de. hiçbir insan bedenini satıp yaşamaya zorlanamaz. devletin böyle bir durum karşısında tavrı, bide üzerine vergi almak değil, bedenini satma noktasına gelen kadının yaşam olanağı için her türlü olanağı ona sağlamasıdır. böyle olunca o da bu işten uzak durur.

ha bunun dışında, cinselliği tabu olmaktan çıkartıp toplumu bilinçlendirirsen tecavüzü zaten önlersin. aksi halde kerhaneler insanları pasifize ediyor gibi bir yalana inanmak zorunda kalır insanlar ki, böyle bir şey yoktur.

iki kişinin özgürce cinselliğini doya doya yaşaması insan hakkkıdır ancak birinin bedenini satmak zorunda kalıp diğerinin bunu fırsat bilip parayla insan bedenini belli bir süre kullanması, kabul edilebilir bir şey değildir.
hikaye oldukça mantıklı. bölümün olup olmama durumuna takılmamalı
Süleyman demirelin hakli beyanati.

Günümüz de artan tecavüz ve saldirilarin altinda yatan en temel problemlerden bir tanesi de budur.
Cinsel sorunlarini atamayan bireyler tecavüze yonelmektedir.
ege de hukuk fak. mi var ?

edit:egede hukuk felan yok beyler baktım
Evet sizi s.ksin çok hevesli görünüyorsunuz şeklinde cevaplanması gereken soru.
(bkz: Sami Süleyman gündoğdu Demirel) in söylediği rivayet edilen laf.
1981 Ekim ayı... Ege Üniversitesi hukuk fakültesi'nin açılış dersi olan Roma Hukuku dersine girmişiz.
Fakültede ilk ders.
O zamanlar Türkiye'de de hukuk fakültelerinin açılış dersi, tüm dünya hukuk fakültelerinde olduğu gibi roma hukuku dersi idi.
17 yaşında, daha velayet altındaki bir çocuk için, nasıl anlatılmaz ve unutulmaz heyecandır.
Yer Karataş.
Şimdiki polis evi olan yerde hukuk fakültesi.
Birinci kattayız ve başımı her sola çevirdiğimde denizi görüyorum. Daha Mustafa Kemal sahil yolu yapılmamış.

altmış yaşlarında, başının üstü tamamen açılmış bir beyefendi çıkıyor kürsüye ve kemerinden çıkardığı köstekli saati çıkarıp kürsünün üzerine koyarken,
"Roma hukuku hocanızım. Albert Schwarz'ın asistanıydım. Adım Kudret Ayiter. Benim dersim 45 dakikadır." diyor.

(Hocam, rahmet istedi. Allah gani gani rahmet eylesin.)

Kendi ad soyadından önce, hocasının adını anması dikkatimi çekiyor. O zaman öğrendim, vefanın ne demek olduğunu.

"-Size bugün roma hukuku değil, hukuk nedir, hukukçu kimdir, kanunkoyucu nasıl olmalıdır.- konularında bilgi sunacağım." dedikten sonra, başladı her söylediği cümleyle, kafamı allak bullak etmeye..

"içkiyi yasaklamayın.
Kumarı yasaklamayın.
Fuhuşu yasaklamayın." demez mi?

Ne diyordu, bu adam? Neredeydim? Hukuk fakültesi değil miydi burası? Kötü bildiğim, çok kötü bildiğim üç şeyi yasaklamamalı kanunkoyucu demekte.

"içkiyi yasaklamayın, insanların doğasında esrime isteği vardır. Unutmak, kendinden geçmek ister insan. Bunu da içkiyle yapabilir. Şu an üzerinde olduğumuz topraklarda, 5.000 yıldır bağbozumu şenlikleri yapılır.
Amerika Birleşik Devletleri bir süre içki yasağı uyguladı ve mafya örgütlenmesi, bir daha hiç olamayacağı kadar o içki yasağı yıllarında güçlendi.

Kumarı yasaklamayın, insanın doğasında birden kazanma isteği çok güçlüdür.

Fuhuşu yasaklamayın, dünyanın en eski mesleğidir.
Bugün cinsel özgürlüklerin en üst düzeye çıktığı, isveç - norveç - danimarka gibi ülkelerde bile fuhuş, ortadan kalkmamıştır. çünkü insanların cinsel isteklerinin garabeti, hala çözülememiştir."

Ne yapacağız sorusuna, yanıtı çok kısaydı.

"Düzenleyin."

Biliyorum, oldum olası bu ülke yöneticileri yasaksevicidir, düzenlemek çok zor gelir onlara.
evet sizi siksin, kerhaneler olmasa millet bizim karımızı kızımı siker diyenlerin karısını kızını hatta anasını bile siksin. insan bedeni meta gibi alınıp satılamaz, para karşılığı kullanılamaz.

kerhane işleten devlet bile var. cinsellik asla para karşılığı yaşanabilecek bir eylem olmamalı olsa bile bunun toplumsal bir kurum haline gelmesi hele hele devlet destekli olması sorundur.

orada olan sizin kızınız da olabilirdi değip olayı acıtasyona çekmeyeceğim ama kimse gidip böyle bir hayata mahkum edilemez. bu normal değil, seks yapmaya bu kadar meraksa gitsin istediğiyle birlikte olsun. ama bunun sistemleşmesi ve desteklenmesi sorundur. oraya satılarak gelenler de oluyor ve zor durumda bırakılmış, kendi yakınları tarafından bu tür eyleme maruz bırakılmış olanları da görmek lazım.

bu devletin sorumluluğu altındayken bide onların üzerinden vergi almaya çalışıyor orası komik.

ayrıca kerhaneleri normalleştirmek bu sektörü meşrulaştırmak ve daha da gelişmesine olanak sağlamak olur. bence normal değildir, kapatılsın ve halk böyle düşünenleri siksin.
süleyman demirel sözüdür.
Ne kadar zor bir karar olsada evet kerhaneler kapatılırsa millet birbirini siker. Hele ki Türkiyede yaşadığımızı ortaya koyarsak.
Bunca tecavüz başlığından sonra akla gelen sözdür basın parayı girin kerhaneye. Yoksa ben veriyim paranızı.
sizi sikecek tabi kimi sikecek, götünüz havalarda zaten ,en değerli am sizde sanki (kadınlara).
Sikilmekten çok korkuyormuş....
...........
Siki ay toprağı bol olsun.
Bu sözü söyleyen ağzın ebedi suskunluğa mahkum olması çok Üzücü. Allah rahmet eylesin.
Rahmetlinin güldüren sözü. Evet.
Tipik tayyipçi tartışması çünkü kendilerini müslüman zannederler ama abazadırlar ve kadının bileğinden bile tahrik olurlar.
Zürafa sokakta ilk ||. Abdülmecid faaliyete koymuş olup hala Kemalist diye zirvanilmaktadir. Bilinmelidirki, sevgili Osmanlı, bu iş için gerekli imkanları sağlamış ve özellikle askerler için hizmete sokmustur. Şimdi Osmanlı sever, duduklenilmekten korkmaktadir ki Abdülmecid'in sağladığı bu imkanı Kemalistlikle karistirmaktadir.
Casper da yeni bir reklam yaptı atara atar, gidere gider. Gidin evladım, rahatlayin.
tipik kemalist zihniyetin cümlelerinden biri. evet..
genelevlerden alınan vergilerle maaş alan vekilleri olan iktidar partisinin paralı yazarlarından birinin sıçmığı.
kapatın o zaman oraları madem orda kadınlara hakaret ediyorlar. ama vergi alamazsınız değil mi?
alkol günah ama yasla ötv yi,
sigara haram ama yasla vergiyi,
kerhane günah amma vergi alalım,
kumar zinhar günah ama iddaa dan, at yarışından, milli piyangodan yolumuzu bulalım,
gidinin iki yüzlüleri sizi.
haklı bir serzeniş.
Serzeniş.