bugün

Yazdığı son kitabındaki ufak bir yanlışla ilgili, kendisini inanılmaz saygılı ve düzgün biçimde uyaran bir okuruna yılmaz özdil'in kendisine yakıştıramadığım biçimde verdiği cevaptır.

Genç okur kendisinin büyük bir takipçisi olduğunu ve kitabı alıp okuduğunu, yalnız kitapta ufak da olsa bir yanlışlık bulunduğunu ve bununla ilgili okuduğu "tarih" bölümünde belgeler olduğunu belirtiyor.

Yılmaz özdil de bozulup genç tarih öğrencisini tersliyor. Çocuk provakatör değil, saygısını asla bozmamış ki bana göre fazla da abartmış. Buna rağmen yılmaz bey "sen git haberTürk izle" diye karşılık vermiş.

Olmamış.

görsel
görsel
Yüz verirsen ayıya gelir sıçar halıya. 2500 TL ye satmayı biliyor kitabı. Okurun üslubu bu kadar iyiyken koca adam sevgili tribi atmış.
Ekran görüntüsünün gerçekliği ve delil olabilme kapasitesi konusunu es geçiyorum. Diyelim ki bu yazışma gerçek. Ben böyle bir şey söylenmesini ilgili kişi için normal buluyorum. Yani beklenen bir tavır göstermiş. Çünkü yazılarını okuduğum kadarıyla konuları bilimsel olarak ele almıyor. Benim gözümde malum medyadan hiç farkı yok. Kitleleri manipüle ederek bundan para kazanmak gazetecilik değil politikacilik.
keşke büyüklük yapabilseymiş.
Hadsiz herif.

Şu adama para kazandıranda zerre akıl yok.
böyle bir olay gerçekten olduysa ben de şahsen yılmaz özdil'i haksız buluyorum.
Alıcılar nedne ben benim e postalarında benim e mailim yazıyor. Elbette gerçekse kabul edilmesi mümkün bile degil ama alıcı kısmı konusu ilginç.
yılmaz özdil beni şaşırtmadı..

kendisi bizim tarafın salaklarından olur.. bu ve benzerleri, benzeri nice salaklıklarıyla hem sözümona kendi cenahlarına hem de -haliyle- bütün memleket insanına böyle böyle eziyet ettiler..

100 yıllık gerici harekete bu kesim kadar yardımcı olan, ön açıcı olan başka da insanlar bulamazsınız zaten..

içerisinde öyle veya böyle bir şekilde ikamet ettiğim güruhtan en az karşı güruh kadar utanıyor ve iğreniyorum..

köyden kente geçmiş ama ne kentli olabilmiş ne de köylü kalabilmiş ucubelerin ülkesindeyiz..

her yanımız riya, kalitesizlik ve sığlık..

diyelim ki provoke edildiniz, izinden gittiğinizi iddia ettiğiniz o güzelim rahmetlinin böyle durumlarda takınacağı tavrı düşününüz hiç yoktan..

böyle büyük bir zekaya mercimek tanesi beyinlerinizle hiç öykünmeseniz keşke..

bu yazıyı da yılmaz özdil’e ithafen değil bütün yılmaz özdil’lere ithafen yazmış bulunuyorum..

cevap mı?

dediğim gibi son derece komik..

tam da bir kesim aptalın istediği chp genel başkanı niteliğinde.. aptal aptal tavırlar, çocukça gider, kendi mahallesine şirin gözükmek adına şov yapma..

e bu cenah için tabii ki kk’nın liderlik vasfı yok bi kere olur tabii ki beğenilmez..

edit: iş bu giri geneli itibariyle olaydan bağımsız parmaklanmıştır.. elbette ki olayın gerçek olmama durunu da gözönüne alınmıştır..
işte bazılarının yere göğe sığdıramadığı yılmaz özdil.

Kuru kemalizm ve kemalizm üzerinden populizm yapan boş bir yazardır gözümde.
Okumuşun yobazı. Yobaz diye laf ettikleri insanlardan daha yobaz oldukları eleştiriyi ya da düzeltmeleri kabul edemedikleri an ortaya çıkıyor. Net
Edit: alt tarafı bir gazetecisin. Eleştiriyi kabul etmeyeceksen üstelik doğru kaynaklardan kitap yazamayacaksan neden bu işe giriyorsun?
belki de onlarca defa müjdat gezen, yılmaz özdil, uğur dündar gibi kadrolu kesimin ne kemalizme ne de memlekete zerre fayda sağlamayacağını, onların da tıpkı saraydan mamalanan tipler gibi kemalizm üzerinden mamalandığını yazdım.

eksiye boğdunuz, itip kaktınız, ötelediniz beni.

alın size yılmaz özdil.

götünüze sokun.

ikna odaları, türban yasağı gibi ne kadar siyasal islamcı "mağduriyeti" varsa hepsi bu zihniyetin ürünüdür.

öyle her satırda enter'a basarak, herkesin bildiği şeyleri yazmakla aydın olunmuyor.

kuşum aydınlar sizi.
Umarım başlık önce açılmamıştır.

Fotoğraflardan da anlayabileceğiniz üzere genç bir kardeşimizin naif yaklaşımına sözde yazar müsvettesi yılmaz özdilin yaklaşımı.. yazar olmak çok zor değil herkes yazabilir, yazar olabilir. Fakat herkes insan olamıyor..

Edit: başlık açılmış, olsun. Herkes yeniden hatırlasın madem..

(img:#1797259)

Bu da sözde yazarın cevabı.

(img:#1797260)
(bkz: kendisini uyaran okuruna yılmaz özdil in cevabı)
Atahan'ın belgeleri yollamasına ne gerek var, belgeler zaten habertürkte daha önce yayınlanmış, ortada büyük bir terbiyesizlik var.
Adam direk kovmuş.
yav durun bakalım kitap bi bardakçının eline geçsin varsa bir mesele gerekli ayarı verir zaten..

sakin olmak gerek, evet..
Yılmaz Özdil gibi adamlar Atatürk'ü kullanarak prim yapmak istiyen yazarlardir serten.
güncel Önemli Başlıklar