bugün

Ülkücülük gibi türkçülük akımının bir koludur(tıpkı ülkücüler gibi amacindan sapanları kast etmeyerek yazıyorum)

Bir din değil ideolojidir nasıl ki komünist olan marks a veya lenin e tapmıyor ise bu şahıslarda atatürk e tapmazlar

T:yıllarca dinci,şeyh,ağa kıllı götünü türk yarrağına oturtan ideolojidir.
alkolu yaşam felsefesi benimsemiş, donsuz gezmeyi çağdaşlık, saçı sakalı uzatıp ateist marksist leninist düşünce sistemini savunan ayyaş insanları tanrı olarak görenlere selam olsun!
Günümüzde bi ideolojiyle paldır küldür bi ülkeye girmek kaldı mı o dönemler geçmedi mi artık? Sadece suriye gibi iç savaşda olan ülkelere saldirabilirsin ki o da ters tepti görüldüğü gibi esadı destekledigin ösoyla devirim derken pyd felan güçlendi daha büyük sorun cıktı.
Bu %80i sigirdan olusan bu millet 1400 yillik islami ne kadar anladi ki, 80 yillik kemalizmi anlayabilsin... sigir iste.
fikirler ölmez..
Türkiye ye atom bombası atılsaydı da şu izm gelmeseydi dediğim putperest akım.

Mesela japonya atom bombası, savaş vesaire atlattı ancak adamlar teknolojide dünya markası.

Biz de ise önce inkılaplar için istiklal mahkemelerinde halkı astılar, ardından ne kadar uğraşsan da vatana millete hayırı olmayan bir sistemle halkı uyuşturdular.

Sonra hak adalet nerde diyorlar. Ulan sisteminizin çarkı böyle işliyor. ilkokuldan çalışma hayatına kadar geçmişiyle kopuk kopleksli bireyler yetişiyor.
her ideolojide, fikirde olduğu gibi burada da cahil kişiler yüzünden yanlış lanse ediliyor.

Özellikle bu sözlükte kemalizmi savunduğunu sanan cahiller yüzünden aksine kemalizme nefret besleniyor. Aynı şekilde yobaz zihniyetlerde zaten ön yargılı oldukları Atatürk'e daha da nefret besliyorlar. Tüm bunlar elinin altında klavye olması ve aklına gelen aslı astarı olmayan şahsına ait düşünceleri tarih diye insanlara empoze etmeye çalışmaktan başka bir şey değil. insan gerçekten üzülüyor. Atatürk'e saygı duymak illa kemalist mi olmaktır?..

Neden bir seçim yapmalıyım.. Çanakkale zaferinin mimarı mustafa kemal atatürk'de benim atam. Çağ açıp çağ kapatan fatih sultan mehmet han da benim atamdır. Tıpkı ilk atamız oğuz han gibi.. Net olarak konuşuyorum; ne buradaki atıkların dile getirdiği kemalizm gerçek kemalizm ne de yobazların dile getirdiği islam gerçek islam..
Atatürk ilkelerini benimseyen akım.

din ile bir fikir ideolojisini karşılaştıracak kadar cahiller var.
Gerçek anlamda sayıları çok aza inmiş ideolojik düşünce yapısı. Bunu hayat felsefesi edinmiş kişilerle tanıştım. Demem o ki; o kadar iyiler ki cidden ülkeyi gözün kapalı eline vereceğiniz insanlardır. Ama gel gör ki başta chp genel başkanı olmak üzere çoğu bu fikirden ve ideolojiden uzakta duruyor ama fikrini ideolojisini sorduğunda Kemalizm diyorlar.

Allah comarindan da bu tip insanlarından da bizi korusun.
Atatürkçü olduğunu iddia edip bırakın inkılapları ilkeleri bile doğru düzgün bilmeyen atam sen kalkta ben yatamdan başka düşüncesi olmayan Atatürk'ün adını karalamaktan başka bir işi olmayan topluluktur.
Atatürkçülük ayrı Kemalizm ayrı kavramlardır.
Bu devirde kemalist değil Atatürkçü olmak gerekir.
Kemalizm tekrarı olamayan bir zaman kaybıdır.
Orta doğuda modern ve demokratik bir devlet kurabilmiş yegane ideolojidir ve sonsuza kadar bu toprakların aydınlık yüzü olacaktır.
uygulamak ve anlamak için beyin gereken düşünce biçimidir.
Bizi bağnaz islam ülkelerinden ayrı tutan, özgür kılan aydınlık yol...
Putperestliği en iyi sizler bilirsiniz. Biz Atatürk’e tapmıyoruz, biz onun fikirlerini örnek alıyoruz. Yaptığı ilke ve inkılapları benimsiyoruz.
görsel

ebediyen...
yaklaşık 26 gün sonra ülkede artık tamamen bitecek olan boş ideolojidir. net...
nasıl ki fettullahizm yoktur bu da yoktur.tek gerçek atatürkçülüktür.
Böyle bir ideoloji yoktur. Çünkü kemal diye biri yoktur. Ulu onderimiz kendi istenci ile soyadı kanunu ve devrimi sırasında mustafa ve kemal adından kurtulmuş ve kendine Türkçe bir ad-soyad almıştır.

Yaşasın Atatürkçülük, ölsün kemalizm, tabii eger varsa.
ata’nın gösterdiği aklın bilmin emeğin zekanın önderliğinde hakka girmeden , adam kayırmacılık ile mevki sahibi olunmayan , şeriatin tek adam rejimlerinin olmadığı , dinin yasal düzenlemeler yerine vicdan ve kanaatte yer aldığı aydınlık türkiye rotasının adıdır.

aklı hür vicdanı hür olmak ile başlar.
ideolojil ile popüler düşünce arasındaki farkı artık herkes bilmek zorunda.
görüntü vermeyen ancak yüksek sesle çalışan 80 senelik eski bir televizyondan başka bir şey olamıyor .

şekil a .
Bir ATATÜRK hayranı olarak Kemalizm den ülkenin uzaklaşmasından bir bakıma mutluluk bile duyuyorum... Çünkü uzaklaştıkça ülke öyle bir boka batıyor ki, gelecek nesiller bunu görüp bizden bile daha çok Atatürkçü olacaklar(türkiye diye birşey kalırsa tabii) .
ne yazık ki 600 milletvekilli mecliste 1 kişi tarafından dahi benimsenmeyen kurucu ideoloji.

bu ülkede temsil hakkı elinden alınan bir kesim varsa o da ulusalcılar, kemalistlerdir.
Ülkedeki tek mantıklı ideoloji. Net.