bugün

bir kadın ismi.
buram buram selim öztürk kokan şarkı. ateş ve su'dan daha mantıklı bir albümün geleceğinin işareti.
koray candemir'siz kargo'nun ilk bilinen eseri olmakla birlikte, tadına doyum olmuyor. gerçekten güzel; dinledikçe daha çok bağlanıyorsunuz.
hesabımı alırken sahip olmak istediğim nickname. baktım olmuyo azcık editleyip bunu çıkardım.
üstüste defalalarca dinlenebilen şarkı. çok uzaklardan anıları getirip yanıbaşına yerleştirir. ağlamak istersin ağlayamazsın, gülmek istersin gülemezsin. hiç hesapta yoktun derken hesapta olmayan duyguları yaşamaya sebebiyet verir.
--spoiler--
şimdi tatlı bir rüzgar beklerim
yürüyebilseydik yanyana kehribar.
--spoiler--

harika sözleri olan bir kargo şarkısı. Dinlerken insanı geçmişe pişmanlıklarına götürebilir.

Hiç hesapta yoktun kehribar..
koray candemir olmadan da kargo olurmuş dedirten şarkıdır.
(bkz: gintaras)
kıyıda köşede kalmış, keşfedilmemiş bi şarkı gibi. 2. kargo döneminin efsane şarkılarından olacak kapasitede. bakalım yıllar sonra bir yıllar sonra havası yakalayabilecek mi bu şarkı? *
dinleyince insanı huzurla dolduran masalımsı kargo şarkısı.
tesbih yapımında da kullanılan doğal taştır. osmanlı (ateş) diye tabir edileni en kalitelisi olmakla birlikte en pahalısıdır da. 4.000 tl ye satıldığını gördüm.
kargonun bilinmeyen şarkısı. müüzik ve sözler kaliteli. son günlerde günde 20+ kere diliyorum.

öyle yakın öyle taze,
hiç hesapta yoktun kehribar...
elektriğin ve elektronun adı buradan gelir. yunancasından tabii ki de.
OLDUKÇA PAHALI bir tesbih ve takı malzemesi. Sıkma kehribar ya da Alman sıkması denilen cinsi makbuldür. Bu aslında doğal değildir, çabuk kırılmasın diye Almanların vaktiyle içine kattığı plastik tozuyla tekrar sıkıştırmış halidir. Doğal değil ancak antika olduğundan çok pahalıdır.

Anlamayanı ayakta skerler, çok fazla taklidi vardır, iyi bilen güvendiğiniz biri görmeden sakın para kaptırmayın. Orta boy, fındık büyüklüğünde tanesi olanlar bir kaç bin dolar değilse kehribar değildir.
ehl-i keyf'in 2. albümü hasar tespiti'nde olan "gülizar" adlı şarkıya karşı yapılmış bir kargo atağı. http://www.hasartespiti.com
ne güzel bi şarkı lan bu dediğim hatta başlarda kargo nun oldugunu bile anlamadıgım keyifli çok hem de bi şarkı işte.
kargo'ya ait, dinledikçe insanın içini ısıtan, duygulardan duygulara sürükleyen, girişi de, kendisi de harika olan şarkı.
"şafak kızıllığı önümde bir çorba/ayçiçekleri yolun karşısında" dizeleriyle yolculukta olmasanız bile kendinizi bir otobüsün cam kenarında seyahat ederken görebilirsiniz.
"boş bir odanın kokusu anılarda" ile de geçmişinizdeki boş bir odanın/sandığın kokusu, onun getirdiği anıların silüeti saracak sizi.

bu şarkının bağlantı adresi ve sözlerini yazmak gerekirse:

https://www.youtube.com/watch?v=lsMBSEyR8_Y

Şafak kızıllığı önümde bir çorba
Ayçiçekleri yolun karşısında
Güller çoşmuş gazetem elimde
Boş bir odanın kokusu anılarda

Camın ardındaki sessiz gülümsemen
Bitmeyen hüznün kirpiklerinin gölgesinde
Öyle yakın öyle taze
Hiç hesapta yoktun Kehribar
Öyle yakın öyle taze

Kavga ettiğimiz gecenin sabahında
Anıları koyup gitmiştin bavuluna
Rüzgar savurdu şimdi ikimizi
Yarısına bile gelmemiştik yolun daha

Camın ardındaki sessiz gülümsemen
Bitmeyen hüznün kirpiklerinin gölgesinde
Öyle yakın öyle taze
Öyle yakın öyle taze
Öyle yakın öyle taze
Şimdi tatlı bir rüzgar beklerim
Yürüyebilseydik yanyana Kehribar.
(bkz: çakma kehribar)

son dönemlerde sahteleri oldukça boldur ve alırken dikkatli olunmalıdır.
ağaç reçinesinin milyonlarca yıl geçmesiyle bu güzel halini alan kehribar, bol, oldukça bol tuzlu suya (3/4) bırakıldığında su üzerinde kalır, batmaz. çakmaları batar.
Çok güzel ve ender görülen göz renklerinden biridir.
güzel şarkı, çok güzel şarkı, bir gün buraya yazıyorum, bu şarkıyı dinlerken gidicem ben bu şehirden.
aynı zamanda bir tesbih çeşitlerindendir. (bkz: kehribar tesbih)
kargonun harika şarkısı.
akustik versiyonu stüdyo kaydından daha güzel olan kargo şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=J1WCpCE1BPg

--spoiler--

öyle yakın öyle taze.
hiç hesapta yoktun kehribar

--spoiler--
aynı zamanda chrysophoron denilen fosil, reçine, taş vs.
Güzel, eşlik etme isteği uyandıran kargo şarkısı.

--spoiler--
öyle yakın öyle taze,
hiç hesapta yoktun kehribar...
--spoiler--