bugün

(bkz: inanma seni sikecek)

bu şirinlikler boşuna diyil..
Benimki de oyle cok yatmaz benimle bu siralar gelip benimle uyuyor. Bence havalardan kaynakli.
uyurken yanında annesi olsun isteyen bebelerle aynı duygudur. ayrıyeten sahibi kendisini terk edecek olursa haberi olsun diye aldığı tedbirdir.
Bir sabahları uyandıran kedi değildir.
yanınızda yatarken ezdiyseniz ayakucunda takılır.
kazan kazan durumudur
senin ayaklar ısınır onunda bilimum yerleri
kediden vefa felan beklemeyin yani işine gelmese değil ayak ucuna yatmak burnundan kıl aldırmaz (ciddiyim aldırmaz denemeyin).
Rahatsız bir durumdur. Mesela şu an ayak ucumda uyuyan bir kedi var ve ben hiç rahat değilim. Battaniyenin üstünde ağırlık yapıyor bacaklarımı hareket ettiremiyorum. Şeytan tepikle gitsin diyor ana onu yaparsam da bütün gün evde ayaklarımı rahat bırakmaz, mecbur katlanıyorum.
Bu durumun en güzel yanı, siz istediniz diye değil o istedi diye oraya yatmasıdır. Çünkü kediler böyledir.

Huzur bulduğu yer orası ise bırakınız yatsındır.
Dedem genciken işten çok yorgun gelmiş direk yatağına geçip sırtüstü atmış kendini öylece uyuyakalmış, hayli cüsseli bi adam olduğundan kedicik gıkını bile çıkaramamış velhasılı yattığınız yerde kedi olmasın varsa da dikkat edin.
kafanın üzerinde yatmasından iyidir. inanın korkunç bir şekilde uyanabiliyorsunuz.
Kedi aşkına...
sabah uyandığınızda bir de bakmışsınız ki ayak ucunda yatan kedi değil sizsiniz.
ayakta sallanan bir bebek kadar savunmasız, masum ve tatlıdır. benim kedim gibi. oyyy! yerimmm...
Eskiden ben de uyurdum böyle. Bir gün acıyla yataktan sıçrayarak uyandım. Benim kedim biraz agresif, muhtemelen bilmeden uyurken canını yaktım o da pençesini bir taktı her yer kan. Böyle sapikli filmlerdeki cinayet mahali gibi kandan küçük gölcükler oluştu.
masumca patilerinin üzerine başını koyup kapar gözlerini, çok tatlıdır * kıyamam.
ayak fetişi olmuş olabilir.
Eğer önceden böyle bir huyu yoksa, yüzde seksen havaların soğumasından kaynaklanır. Ya da gittikçe güvenmeye başlamıştır. Bizim kedi ilk başta benimle aynı odada yatıyorken, sonraları yatağımda benimle birlikte uyumaya başladı, ayak ucuma yattı derken şimdi başucumdan ayrılmıyor.
Sizi uyutana kadardır. Sonra ağzınız, burnunuz her yerinizde yatar bu ipneler.