bugün

Mükemmel bir hayvandır. Estetik açıdan ve karakter açısından müthiştir.
Kedimizle oynarken, o mu bizi eğlendiriyor,biz mi onu eğlendiriyoruz kim bilebilir. (Montaigne).
5 aydır ev arkadaşım olan hayvan. Bakın evcil hayvanım demiyorum. Ev arkadaşım diyorum. Çünkü bir insan gibi psikolojisi, ruh hali, fıtratı ve karakteri var. Yani insanlarla yaşamak nasıl bir sanatsa, bir insanla aynı evi paylaşacaksanız nasıl ki öğreneceğiniz, alışacağınız dikkat edeceğiniz hususlar varsa, kedide de aynı hususlara dikkat etmeniz lazım.

Dün hasta oldu bizimkisi. Vete verdiğim para fena canımı yaktı. ilaç vermem gerekti, her tarafım çizik içinde. Ama yine siz yatarken gelip göğsünüze yatması ve mırıldaması paha biçilemez bir duygu.

Arkadaşlar durumunuz, paranız, vaktiniz imkanınız varsa mutlaka edinmeniz, sokaktan sahiplenmeniz gereken bir hayvan.
tüm hayvanlara(timsah, ayı, köpek, kurt) kafa tutabilen, üstüne üstlük ayar veren ilginç hayvan.
Yüce Allah'ın biz insanlara kıyağı.
Gerçekten cesur hayvandır.. Hiç kimseye eyvallahı yoktur.. Ama severse tam sever, öyle de tatlıdır *
kendisi küçük, atarı büyük, yavrusu ayrı sevimli, yetişkini ayrı karizmatik, tüylü sıcak pırpır eden yırtıcı pıtırcıklar.
dünyanın en güzel yaratıkları, sevmeyen insan sevemez bence.
Çok komik hayvanlar; bi de hadsizler köpeklere saldırıyorlar falan.*
https://www.facebook.com/...070835036830/?pnref=story
görsel
gerçek adı pisi olan işini iyi bilen la oğlum ne oluyor amk demesini bilen azucuk nankör azucuk zeki 4 tane ayağı bir tane kafası olan tüylü bir hayvan.
--spoiler--
Kedilerin göz perdesi açıktır. Bu yüzden
bir yere fazla odaklanmış olarak
görebiliriz. Odaklandıklarında cinleri
görürler.
--spoiler--
Evcil kedi, küçük, genelde tüylü, evcilleştirilmiş, etobur memeli.
geçen caddede otobüs bekliyordum. köşede sokak kedileri vardı. orta yaşlı bir teyze elinde kedi mamasıyla bunlara yaklaştı. tasa bol bol koydu bunlar yesin diye. dedim ne güzel insanlar var. sonra bunlar 3 5 kedi toplandılar, biraz kurcaladılar, tattılar ama yemediler kedi mamasını ki şekil falan on numaraydı mamada. anladım ki eşek hoşaftan ne anlar lafı bunlar için de geçerli. ekmek atıyorsun onu da yemiyorlar. biraz garip hayvanlar bunlar. tenezzül etmiyor haspam.
nankördürler .
görsel
kuyruğu olan tüylü bir hayvandır.
Çok fazla sevmesem de bi tanesini sevmeye başladığım hayvandir. Sokakta köpekler parçalamış, bacaklarında açık yaralar var. Tedavisi yapılıyor, iyi durumda. Bazen kafesinden alıp serbest bırakıyorum, sol ön bacağına tam basamasa da pesimden geliyor. Odaya girdiğimde yattığı yerden kalkıp kafesin kenarına gelip başını tellere dayıyor. Kendisini sevdirmek istiyor.

Bir sürü kedi var dünyada. Bi kısmı evde yaşıyor, tuvalet kapları var, çeşit çeşit mamalari oyuncakları var. Sürekli seviliyorlar. Sokakta yasayan bi kedi, neden bu sevgiden mahrum olsun. Her gün o kediyle beraberim, yaşına boyuna bakmadan bana ders veriyor. Bugün yarin yeni bi eve çıkıcam, kimse sahiplenmezse ben alırım bu kediyi. insan kahrı çekmeden yasar gideriz.
kendi bağımsızlığımı ilan edeceğim zaman,
evime alacağım hayvanat.
onunla musmutlu yaşarım sanırım.

bahçem olsa da bir de köpek alsam.
taptığım canlı türü. felsefesi olan canlı türüdür. stirner bilinçli egoizmi ondan kapmıştır. hatta ve hatta biricik'i bile bir kedi yazdı deniyor. inanılmazdırlar falan işte kediler.
Dünyanın en sevimli hayvanlarından biridir. Arkadaşlar az önce yavru bir kedi buldum eve getirdim süt falan koydum önüne pek içmedi. Daha önce kedi bakmadım hiç yardımlarınızı bekliyorum, bir de hırıltılı sesler geliyor bu iyi bir şey kötü mü ne yapmalıyım?
Utanmadan nankör derler bu hayvana.

https://www.facebook.com/...videos/10155455961625694/
nankör olan hayvan. yeri geldi mi sahibini yiyen hayvan. evlenemeyen kadınların kendilerini tatmin etmek için kullandıkları hayvan. aynı zamanda yavrusu tatlış olan hayvan.
3 tanesine sahip olduğum için çok mutlu olduğum hayvan. çok sevimli ve sırnaşıklar.
iki gün aç kalsa sizi yer. öyle nankör. evet.
güncel Önemli Başlıklar