bugün

iki kulaklı, iki gözlü, tek burunlu memeli bir hayvan. hayvandan öte ev arkadaşı.
http://www.youtube.com/watch?v=WFEN_5uBrjU
kedi kadar huzur veren bir yaratık var mı bu dünyada.
görsel

bazen sadece kedi olmak istersin.
kediler anal salgı bezlerini * yaşam alanlarını belirlemek ve kendilerini diğer kedilere tanıtmak için kullanır.
(bkz: #24632170)
Necis olmayan hayvancık. Mıncıklamak serbest.
çok tuhaf havvanlar bunlar.

adamın tek derdi benim kucağımda en olmadı yanımda yatıp uyumak. hayır ilgi şefkat de göstermiyorum. evin içinde iki yabancı gibi olmaya çalışıyorum. yemini suyunu veriyorum sadece.

bir de nankör derler. halt etmişler amk.
Seçim zamanı tüm kedileri bi yere kapatsak elektrik kesilmesini başka bir hayvanın üzerine atacaklarından dolayı suçsuz bulduğum canlı türüdür.
efendimdir. görüşümden dolayı trafolara girmiyorum abicim. genel konuşmayın.
En sevdigim hayvanlardir kendilerine bayilirim.
on bir ay aylak aylak gezen, sadece mart ayında neşesi yerine gelen, dokuz canı olduğuna inanıp korkmadan damlarda dişisini kovalayan sempatik bir hayvandır. nerden mi biliyorum? biliyorum işte.
sevmek için nedenlerin bol olduğu hayvan. insana muhtaç değildir. yemek verilmezse gider. ilgi görmezse gider. daha iyi yaşayacağı yer bulur, gider. kadın gibidir. birçok ortak özellikleri vardır kadınlarla. meraklıdırlar.
http://galeri.uludagsozlu...edi-bakım-rehberi-676388/
exotic shorthair cinsi pek bi asil ve sevimli, iyi huylu, evde bakilmalik olan hayvan. bu cinse alistiktan sonra, doğrusu diğer klasik kediler tipsiz geliyor.
ayrıca, evde bulunması insana hoşluk ve huzur veriyor. orda burda gezmesi, ilgi istediğinde sirnasmasi, mamasini verip başka bir canliyi sahiplenmenin ya da mesuliyetini almanin verdiği haz, hayatta bir boşluğu dolduruyor. Zaten kedi sevmenin stresden arindirici etkisi de kanitlanmis bir gerçek.
chinchilla ve persian cinsi olanlari dadindan yinmicek cinste harikulade olan yaratiklardir. cana yakinligi zekasi oyunculugu gorkemli uzun tuyleriyle size harika bi yoldas olurlar.
kural dinlemeyen, özgür canlı. eve giriş tarihinden itibaren o evin efendisi, güya sahibi ise kedinin evcil insanı konumuna geçer. gerek görüş gerek koku alma gerek duyma duyusu evcil uşağı insanınkinden katbekat gelişkindir. yaşına göre günde 14 ila 18 saat arası uyur. uyuması için evcil insanı ona özel kedi yatakları, kedi sarayları alsa da o, buzdolabının üzeri, pencerenin tepesi, kuyruğunu ekrana sarkıtma şartıyla televizyonun üzeri, mevsimine göre kaloriferin üzeri, kilimin altı gibi kafasına esen yerde uyumayı tercih eder. en büyük eğlencelerinden biri iş yapan insan izlemektir. aynı evi paylaştığı iki ayak üzerinde durabilen omurgalı yemek yaparken tezgahta, ders çalışırken okunmakta olan kağıt üzerinde oturmayı tercih eder. onun olduğu dört duvar arasına girmeyi başarmış şanssız sinek ve böceklerin kalan ömürleri on dakikayı geçmez. hayata geliş amacı yemek, uyumak, avlamak ve sevimlilik yapmaktır.
kadin gibidir.
Stres emicidir, az once yolda kaldim buz gibi havada, sinirliydim biraz soguktan dolayi. Kuzenimin gelip beni almasini beklerken oflaya puflaya, sapsari,tombul,tuylu,cokk tatli bir kedi yaklasti, sinirden anneme kardesime bagiran ben birden bire kediyle oynayan kucagimda onu seven biri oldum, butun stres uctu gittiii..
son zamanlarda ülkenin en büyük siyasi aktörlerinde biri oluvermiştir kendileri..
mart ayında da başka aktörlükler yapıyorlar ama..
(bkz: başrol kedinin)
(bkz: diren kedi)
resimlerine bile bakarken sebepsiz sırıtmama neden olan hayvanlar.
bi süre aynı yatağı paylaştık 3. ayın sonunda yataktan beni def etti.
karakterleri tripleri güzel ama biraz sadakat şart tabii. ben mi onun sahibiyim o mu benim sahibim belli değil amk.
Pek tatlı hayvanlardır.
Bunlar hakketen nankorler lan. Aylardir besledigim kedi kendini hic sevdirmiyordu. Bugun cok yaklasti bana, elime mama alip uzattim kediye. Soyle bir bakti, sonra elime tum gucuyle(o nasil biseydi hala anlamadim) bir pati vurdu ki neye ugradigima sasirdim. Hayvan mayvan ama uzuldum lan. Kedileri cok seviyorum ama kopekteki sadakatin onda biri yok bunlarda.
aç olunca insanın peşinde ayrılmayan tok olunca bir soba arkasına saklanan sadık bir hayvandır.
yeni beslemeye başladığım hayvan. yolda buldum. umarım mahçup olmam ve senelerce ona babalık yapabilirim.