uyunur ki böyle.

görsel
Dünya üzerindeki en estetik hayvan.

https://twitter.com/cutie.../1134502317351301120?s=19
biraz salak hayvanlar. sanki birkaç şey yapmaya kodlanmislar ve sartlar ne olursa olsun sadece onlari yapıyorlarmis gibi. sanki içgüdüsel davranislarindan baska bir şey bilmiyor ve öğrenemiyorlarmis gibi. mutfak robotuyla ev süpürmeye calismak falan gibi. bazen his sahibi hayvanlar olmadiklarini da düşünüyorum.
hör nöysö, ben yine de severim sizi. aptal pisi pisiler.

edit: kum kabinin yerini 30-40 cm degistirdim ve bulamadı. zeki olduklarina hiç inanasim gelmiyor:(.

bir başka edit: bir de deneme kitaplarimin üzerine tuvaletini yapip, kitabin kapagini sanki kummuş gibi dışkısını gömmek için kullanmaya calisti. ayrica canli ve cansiz varliklar arasinda bir ayrim yapabildiginden de emin degilim.
kedilerin beyni insan beyniyle benzerlik gösterir ve çok karmaşık bir yapıya sahiptir. beyin kabuklarında diğer hayvanlara nazaran daha fazla sinir hücresi bulunur. kısa süreli hafızaları güçlüdür. elimizdeki bilimsel olanaklar kedilerin karakterlerini çözmeye yetmemektedir. biz anlamıyoruz diye o hayvanlar salak olmuyor yani.
görsel
En az insanlar kadar karmaşık olan canlılardır. Yani şu hareketin neresi öngürülebilir allasensskd.
Evrende erişebildiğim ve anlaşabildiğim en güzel canlı.
nedense vahşi bulduğum bir türdür.
sevmediğim bir türü vardır ki tip uzaylı gibi gördüğümde küfür ediyorum tik gibi.
görsel
ben ölünce aç kaldıktan sonra beni yemesinden korktuğum, bir tane sahibi olduğum sevimli hayvan oğlu hayvan.
bıyıklarıyla nesneleri hissedebilir ve büyüklüklerini anlayabilir. bıyıklarının geçtiği aralıktan gövdelerinin de geçebileceğini bilirler.
görsel
görsel
insan uyandırmaya kıyamıyor evet.
"ne demek karton kutuya kira alıcam? insanlık ölmüş yuaa"
görsel

"sevdirmiyorum ulan! peşimde koşun."
görsel
görsel
Dünyanın en ponçik canlılarından.

Diğer bir kaçı: (bkz: muhabbet kuşu), (bkz: sevimli gözlüklü kız)
miyav dediği konusunda iddialar var..

bana pek inandırıcı gelmedi açıkçası..
dünyanın en çirkin ve huysuz hayvanlari. bunlari evlerinde besleyenler ya mazoşist yada satanisttir. net.
Günün 18 saatini uykuda geçiren canlı. Haasssittir ordan! Kim demişse yalan! Ben uyuduğunu görmedim. En son gecenin 3’ünde uykumun en güzel yerinde yatağın başından kafama atladı. Aklım çıktı lan!
Gözünü açtığından beri gözüme cirkin görünen küçük böcük.
Tamam ya uyanma yat uyu.
görsel
bir kedi net olarak duygusal dürüstlüğe sahiptir: insanlar birçok sebeplerle duygularını saklayabilirler, ancak kediler bunu yapmazlar.

ernest hemingway
Olsa da kafasını ısırsak.
Dünyanın en manyak ama en tatlı canlısı.
Manyak değil diyenler efendi Scottish foldlardan falan beslemişlerdir, siz hiç kuduruk bir tekirle aynı evde yaşadınız mı?
"öğrenciden 3.5 tl'ye satılık çamaşır makinesi ve fare suratlı kedi"
adlı sanatsal çalışma.

görsel
görsel
Benim canım.
2 yıldır ev arkadaşım olan canlı. Canını yediğimin karamelli çöreği.