bugün

Çok tatlısın bir canlı...
Köpekleri daha çok sevdiğimi hep söylerim zaten ama kedileri de çok severim.
çok tatlı ve sempatik duran hayvanlardır. velhasıl, hipokampusları o kadar küçüktür ki neredeyse akılsız kategorisinde bulunurlar.
esprileri çoğu insandan daha kaliteli olandır. çok yaşayın siz emi ?
https://static.59saniye.c...180624095226-7067_480.mp4

bu da adanalı olanı. ( ekşi'den aldım )
görsel
görsel
Bizim de kedimiz yok resimlere ekmek banıyoruz.
görsel
hınzır herif yine bir şeyler düşünüyor, bakalım başımıza ne gelecek?
Dünya üzerindeki en güzel hayvandır. Net.
sabah akşam mahallede olay çıkarıyorlar.

Ulan neyi paylaşamıyorsunuz diye kaç defa bağırmışlığım vardır.
Şehirde yaşayanı kendi tüyünden hastalanan tırt bir mahlukken kırsalda yaşayan çeşidi haşere, fare, akrep ve Hatta yılan gibi zararlıları imha edebilen komandomsu hayvan.

Bi yan beresi yok daşşanı yediim.
Sevimsiz bir hayvan.
dişileri ciddi anlamda çilekeş olan hayvandır. erkek kediler sürekli üremeye programlanmış gibidir. ister sakat olsun isterse yavru buldukları dişi kedinin ensesini ısırıp üzerine çıkarlar ve cinsel ihtiyaçlarını giderirler. erkek azman o an için zevk alır sonra başka bir dişi kedinin tepesinde görürsünüz onu çünkü istedikleri sürekli seks seks sekstir... peki ya dişi kedi? işin asıl çilesi o hayvancağızın üzerindedir. her seferinde erkek kedilerin tecavüzüne maruz kalan ve sürekli hamile kalan onlardır. her hamileliğinde 3-5 yavru doğurur. ya da daha kaba bir ifadeyle enikler. sonra bu eniklerin bakımı yine anne kediye aittir. onları yalar, temizler, emzirir, besler hatta kendisine atılan yemekleri yemez ağzıyla yavrularına taşır onlara yedirir. peki dişi kedi bu kadar çileyi çekerken onu hamile bırakan erkek kediler ne yapıyordur? onlar doğan yavruların kendilerine ait olduğunu bile bilmeden başka dişi kedilerle cinsellik peşindedirler o anda. yani sefayı sürenler erkek çileyi çekenler ise dişi kedilerdir.
Berzah alemine en fazla giden canlılar olmakla birlikte. Göz perdelerinin tamamı açık olan canlı. Garip davranışlar sergileyip, gözleri ile birşeyleri takip eder gibi yaptığına şahit olduğunuz da, ona hak verin.
Sevimsiz bir hayvan.
Dükkanımda evimin bahçesinde bulunan yavrucaklar şu sıcak günlerde sahip çıkın be insafsızlık yapmayın tüm hayvanlara.
nevrotik olanlari hayatiniza renk kata bilir.
Ciddi ise severim;

görsel
ilginç hayvan. ev kedileri kutulara bayılırken, sokak kedileri zerre umursamıyor.
kellerden pek hoşlanmazlar.

görsel
Sorun mu var kardaş;

görsel
Her gün başka bir değişik huy edinen hayvan türü.

Yahu, ben 83 kilo adamım. Sen 750 gramlık kedi. Evin içinde çılgınlar gibi kovalamaca oynuyoruz. Kimden öğrendiyse bu aralar moda oldu. Geliyor parmağımı ısırıyor, sonra koşup kaçıyor. Tepki vermezsem aynısını tekrarlıyor. Ben kalkınca da bir yerlere gizlenip pusu kuruyor.

Ayrıca koluma hallendiğini de unutmadım şrfsz.
görsel

televizyon izledik 3 dakika boyunca. sonra sıkıldı. parmak kadardı eşşşek kadar oldu. yiyorlar durduramıyoruz.

edit: evimde 4 dükkanda 3 kedim var. şimdiye kadar artıların anasını ağlatırdım aslında neden aklıma gelmedi yaaaaa çok mutsuzum.
dünyayı güzelleştiren varlık.

görsel
görsel
Ceyda Torun yönetmenliğinde istanbul sokaklarındaki kedilerin insanlar ve çevreyle olan ilişkisini belgesel tadında anlatan film.
kedilerin şahsına münhasır tavırlarını insanlarla bağdaştırırız bir yerde. Buna örneğin filmdeki psikopat kedi hoşuma gitti, kedisi ölünce diğer kedileri besleyerek iyileşeceğine inanan insanlar hoştu. Istanbul sokaklarını girişteki barış manço şarkısıyla görmek isterseniz izleyebilirsiniz.

"ayağınızın dibinde kafayı dikip size bakan ve miyavlayan bir kedi, hayatın size gülümsemesidir, şanslı olduğunuz anlardır, hayatta olduğunuzu hatırlatan anlardır."
niye hatırlatıyorsun ki.

(bkz: entry nick uyumu)