bugün

Efes harabeleri
görsel
dünyanın en nankör pis hayvanıdır. haindir. acımayıp bunlara gerekeni yapıp tekmeyi basacaksın. evet.
Şaşkın hayvanlardir vesselam.

görsel
Yol üstünde gördüğümde selam veremeden geçemediğim tatlı yaratıklar. Ama bazıları çok kibirli hiç oralı bile olmuyorlar. Çok ayıp hiç yakıştıramıyorum.
görsel
koca daşşaklım seni çok özledim.
görsel
Canı isterse sevdirir, canı istemezse kaplan kesilir. Katiyyen istediğinizi yapmaz. Severim seni kedi, canım kedi.. kalp kalp kalp
görsel
görsel
görsel

bıraksaydım affetmezdi koca daşşaklım...
görsel
ablan star bebeğim *

görsel
görsel
üzerinden çokça prim kasılan güzelim hayvan.
görsel
görsel
rezil bir hayvandır. nankördür. ortalığa pisler. hepsini telef edeceksin aqdumun kedisi. evet.
(bkz: trafosever)
havalar da soğudu *

görsel
pazar keyfi *

görsel
Kedi sevmenin psikolojik sorunlara iyi geldiğini düşünüyorum.
sürekli evlerin kapısına idrarına yapan pis hayvan. toplasın belediye şu rezilleri. evet.
çok acayip bir canlı. Kimileyin zıpır zıpır şımarırken kimileyin siktir git başımdan der gibi bakabiliyor.
kesinlikle ve kesinlikle overrated bir hayvan değildir.
şöyle mayışmış bir halde sıcağın yakınında dizinizde uyuklaması da girdikleri binbir türlü halden sadece biri..
muhteşemliklerinden bahsetmeyeceğim. naiflik ve kibarlıklarından da bahsetmeyeceğim. zira kedi evlat edinenler bilir bu canların nasıl naif nasıl kibar olduklarını. dahası manyaklarından da bahsetmeyeceğim.

mesela siz spor yaparken birden üstünüze atlamalarından, sabahın köründe sizi uyandırmak için deli gibi çaba harcayıp siz ayaklandıktan sonra götlerini devirip yatmaya gitmelerinden de bahsetmeyeceğim. hasta olduğunuzda hissetmelerinden dem vurmayacağım mesela. siz hastayken üzüldüklerinden bahsetmeyeceğim.

uyuyan senin yüzüne patisiyle dokunmak için mikron seviyesinde hareket yapmasından da bahsetmeyeceğim. onu alıp evden kilometrelerce uzak mesafeye bırakıp terk ettiğinde eve geri dönebilmesinden de bahsetmeyeceğim. zekasından, oyunbazlığından, sevecenliğinden, sen uyurken seni rahatsız etmeden seninle beraber uyuma çabalarından da bahsetmeyeceğim...

ben bir tek şundan bahsedeceğim.
bunlar evlat. bunlar muhteşem canlılar. iyi ki varlar.
scottish fold cinsinin üzerinden birçok saçma sapan mevzu üretilmektedir. yok bacakları ağrıyormuş, yok acılar içerisinde yaşıyorlarmış. tümüyle palavra. bu kedi türüne olan talep diğer kedi türlerine göre çok daha fazla olduğundan ve diğer kedi türlerine olan talebi artırıp bu talep eşitsizliğini dengeleyebilmek adına uydurulmuş bir yalanlar silsilesidir, bak bu da nasıl sinirimi bozuyor aklıma geldikçe