bugün

başımı karnına nazikçe bastiedigimda hissettiğim sıcaklığa bayıldığım canlı.
telefonu sallayın ya da kafanızı.

yaratıktır.
görsel
Yani kabul ediyorum en ufak bir bitkiden tut da bir böceğe kadar bütün Nebatat ve hayvanat gerçekten eşsiz güzellikte. Ama kediler bence tamamen kusursuz yaratıklar. En hastalıklısı, zayıfI, çelimsizi bile ayrı Zerafette.
görsel
Enik halleri acayip şirin olabiliyor.
Isi gucu keyif sipanin..
görsel
Dünyayı neşeli kılan güzellik.
Aksine dünyanın en samimi canlılarından biridir. Çünkü dürüstlük fıtratında vardır. Mamayla şaklabanlık yapmaz yemek verdiğin için sana kul köle olmaz. Bir insanın kediye nankör demesi büyük ironi olsa gerek Çünkü bu canlı yavsaklik nedir bilmez. Yanınıza geliyorsa gerçekten sevdiği için gelir çıkarı için gelmez.
görsel
Ilgilenmediğinizde el şakası yaparken her yerinizi kanatan yırtıcı hayvan. Ben tırnaklarını da kesmiyorum. Mübarek hayvan freddy krueger gibi savuruyor patisini.
görsel
iğrenç bir hayvan. Nefret ederim.

Ironiden anlamayan Adamlarla aynı sözlükte yazmak garip.
Geçen haftalarda bir gün...

Evde uzun zamandır yalnızım. 2 yaşındaki kedimle takılıyoruz. Kanepede uzandım bu da koridorda falan takılıyor.

Sonra ben bi doğrulmak istedim. Fakat o ne? Göğsüme korkunç bir ağrı girdi. Ne oluyor demeye kalmadan sağ sırtımdan da bıçak yemiş gibi bir acı hissettim. Doğrulamadım.

Çok korkmuştum. Kalp krizi diye düşündüm. Bir yandan kelime-i şahadet getirmeye çalışıyorum bir yandan ne vayy bee işte geldik gidiyoruz tarzı düşünceler geçiyor aklımdan.

O sırada bizimki geldi yanıma. Yüzüme şaşkın bakıyor. Buna etrafta kimseyi görebiliyor musun diye sordum. (Soramamış da olabilirim konuşamamışımdır büyük ihtimalle ama bana soruyorum gibi geliyordu)

kedinin gözlerinde yaş belirdi sözlük. Bildiğin ağlamaya başladı. Bunu görünce bendeki korku iyice arttı. Ve demek ki sonum, tek başıma bir evde yapayalnızken gelecekti.

Sonra ölümü bekledim. Kedim de dibimde yüzümü yaladı. Miyavladı. Ne kadar zaman geçti bilmiyorum. Lan neden ölmedim ben diye geçti aklımdan. Doğrulmaya çalıştım. Zor da olsa kalkabildim.

Hemen dr arkadaşı aradım. Anlattım. Kahkaha attı öküz.

Meğer yel girmesi denen bi olay var ya. O olmuş bana. Yakı al yapıştır bişey kalmaz akşama dedi.

Ölmeyecektim o gün sözlük.

Ama kedimle aramdaki bağ inanılmaz kuvvetlendi. Aslanım benim. Demek ki ölsem arkamdan ağlayanım olacakmış.

Kedi medi. Adam olana çok bile.
Ve bu gecede güzel şey düşünerek uyumak seni kedi...
sevimli bir hayvandır.
bir kedinin dostluğu tonlarca ilaçtan çok daha şifalıdır.
enzo jannacci.
görsel

Göbüşünden ısdırmak suretiyle yakalanmalı.
dünyanın efendileri. kedi sahibi olanlar bilir.
yavru kediler çok sevimli oluyorlar.
boncuk gibiler.
görsel
iki üç kere şu sözlüğe resmini attım yavrumun.

sağa sola işemeye başladı hayvan zor tedavi ettik.

ne pis nazarınız varmış arkadaş sizin *
görsel
kedi sahibi olanlar bilir.
hayvanın öyle bir dominasyon yeteneği vardır ki farketmezsiniz bile.

mesela koltuğun en sevdiğiniz bölgesine kedi gecince "öff neyse başka yere geceyim" dersiniz hayvanı kaldırmak aklınızın ucundan bile geçmez.

görsel
Bakmaktan zevk aldığım dokunurken tüm sıkıntıları tüm dertleri bir müddet arkada bıraktığım yegane canlı. Benim iyi hissetmemi sağlıyor sevmekten bıkmıyorum. Hele o sırnaşmaları gelip sürtünmeleri teşekkür nezaketleri yok mu? işte beni benden alıyor.

Kediler yaratılmamış olsaydı vicdan ve masumiyet olmazdı. Seviyorum ulan hepinizi. iyi ki varsınız.
görsel
görsel