bugün

huzur verir negatif enerjiyi çeker.
Dün gece evimin kapısına kadar geldi miyav miyav miyav..

Dedim herhalde aç bu. Adam ayaklarıma sürtünüyor.

Gittim dolaptan salam sosis süt falan ne varsa getirdim.

Güzel bi ziyafet çekti.

Şimdi alıştı beni yalnız bırakmıyor sağolsun.

Buyur etsem evimde yatacak adam.
evin altını üstüne getiren hergelelere sahip olmaktır.

evden 5 dakikalığına çıksanız dahi aklınızın arkada kalmasıdır.

ilgi göremeyince mobilyalarla güreşen canlılarla aynı evi paylaşmaktır.

sorumluluk sahibi olmayı gerektirir.

görsel

görsel
Birgun yapacagim zevktir.

Ben buyuk kedileri seviyorum. Bir aslan besleyecegim. Dogal yasamindan bir yavruyu kendi zevkim icin koparacak bir oc da degilim. Annesi olen bakilmayacak bir tane aslan buldugumda alip besleyecegim.

Daha once kucukken minik kedi beslemistim. Kediler cok asiller. Mesela kopek itaat eder. Fakat kedi arkadaslik eder. Oynarsin onunla dediklerini de yapar ama bir yere kadar. Kediler asla evcillesmez hep bir yani vahsi kalir. Iste o vahsi tarafi seviyorum.
sünnet olan davranıştır.

bir hadiste kediler ev halkındandır. yediğinden yenilir, içtiğinden içilir buyurulmuştur.

peygamber efendimiz ve birçok evliya evinde kedi beslemiştir.
(bkz: ebu hureyre)

edit: yanlış biliyorsunuz, düzeltmeye çalışayım. köpek beslenen eve meleklerin uğramadığı doğrudur. çünkü köpekler tuvalet alışkanlığı olmayan, temiz ve pis gibi ayrımlar yapamayan, yapısı gereği sürekli hareket etmesi gereken hayvanlardır. bahçe haricinde beslememek gerekir. tabi ki sokak köpeklerine yardım edilmelidir, köpeklere düşman olun demiyorum ancak alıp evde beslemek hem ona hem de insanlara zarar verir.
Melek girmiyodu lan hani. Bi karar verin kedimi sokaga atma noktasina geldim. Tatli tatli bakiyo bi de serefsiz. 1400 yillik mitolojiye mi inanicam, aklima mi inanicam, sen kimsin bre deyyus.
Sorumluluk gerektirir her şeyden önce. Besleniyorsa en ufak hastalığı özellikle küçük bir şehirde yaşıyorsanız maddiyat gerektirir. Muayene parası 20 tl en basitinden iyi kalpli bir veteriner hekim değilse. Trip atar, küser yeri gelir yatağından eder ama hiç büyümeyen evin bebeği gibidir. Canım bebeğim.
Dışarda olanları vardır bunların üstelik artistler, yemek yemeğe alışırlar mamayı açlıktan öleceklerken yerler ancak. Kuzum yemek bayatlıyor ye işte şu mamayı diyip mama kibarca ıslatılır ve daha cazip kılınabilir.
O zaman ne diyoruz kapımızın önüne bir kap su bir kap mama, yemek !
Evde beslemiyorum ben çünkü pati ölünce çok koydu gidişi. Ama sokaktaki kedilerin babasiyim, beslemek için arabanın bagajını balık kokutacak kadar da dikkat ediyorum AC kalmamalarina. Bi tanesini var hele tam şapşal. Ne zaman arabanın kapısını acsam kendini içeri atıyor.
görsel
gerizekali tiplerin isidir. ne ise yariyor bu kedi? butun gun evde gezip yatiyor. niye besliyorsunuz o halde? siz mazosistmisiniz?
şovdur. sonra sözlüğe fotoğraflarını atıp prim kovalar bu tipler.
sıklıkla yaptığım eylem de işte "de" si var. tamm ben bu güzel hanımları ve yakışıklı beyleri besliyorum besliyorum da bunlar yedikten sonra sevişiyorlar çiftleşiyorlar ise falan fıstık bereketimiz kaçmasın birde *

şaka bir yana dünyanın güzel şeylerinden biri. yüce yaradanın verdiği rızkları o masumlara ulaştırabiliyorsak, o yavruların karnını doyurmasına aracı olabiliyorsak ne mutlu bizlere.
Karar verdiğim eylemdir.

Bir tane yavru kedi sahiplenip ona bakmak istiyorum.
Aramızda kedi sahibi arkadaşlar varsa eğer bilgi verebilir mi bu konu hakkında?
Bakımı zor mudur mesela?

Kendime güveniyorum. Patilerinden tutup Halay bile çekerim onunla.
Onu bebek mağazasına götürüp tulum da alacağım. Her yere benimle gelecek mesela. ismi de hazır fakat ortada henüz kedi yok.
bizim kedi ara ara kuş, fare avlayıp getirip benim önüme koyuyor. o beni besliyor.* onun için besleme konusunda size yardımcı olamayacağım.
kedi, köpek, kuş, ne olursa olsun bir canın sorumluluğunu almak dünyadaki en zor işlerden biridir. siz çoğu zaman laylaylom sanıyorsunuz ama bana kalırsa aklı başında insanın kolay kolay kaldırabileceği bir sorumluluk değil.
kendinize en büyük iyiliği yapmanıza vesile olan olayın kendisidir. Bir kedi sahiplenici olarak gururla söylüyorum iyiki yapmışım. Yuvama neşe, merhamet, insaniyet, güzellik, heyecan ve mutluluk geldi. iyiki geldi hoşgeldi.
Yavşaklıktır.
evinde kedi olan herkes bilir ki o kedi beslemek değil kedi ile beraber yaşamak, aynı evi aynı hayatı paylaşmaktır.
Çok istediğim eylem.
Yavru kedisi olan varsa bana verebilir.
Su siralar kafama taktigim olay.

Kedi besleyenleri özenti olarak düşünürdüm boş insanlar sanardim.

https://i.hizliresim.com/Y62aR6.png
Ama eve gelince şöyle bir minnoşla karşılaşmak çok güzel değil mi ya çok sevimli.
dünyanın en güzel duygusu diyebilirim.
Şu hayatta yaptığım ender isabetli kararlardan biridir.

Bir diğeri de ikinci kediye sahip olmamdır.
bir insanın gerek bedensel, gerekse ruh sağlığı için kendine yapabileceği en büyük iyiliklerden biridir fikrimce.

kedilerin özellikle boyun altlarından okşandıklarında çıkardıkları mırıltı sesinin frekansının, kas ve kemik ağrılarını tedavi edici etkisi bilimsel anlamda kanıtlanmıştır. yine ayrıca kedi besleyen insanların beslemeyen insanlara göre % 80 oranında daha az kalp krizi riski taşıdığı düşünülmektedir.

insana psikolojik anlamda verdikleri rahatlamanın ise tarifi mümkün değildir elbette. zira freud'un kedi ile ilgili düşünceleri malum.

görsel

fakat bir kedi sahibi olmanın bir insana verebileceği en güzel şey; yaşamda sevmenin sevilmekten çok daha büyük bir ihtiyaç olduğu bilgisidir.
ikinci ailem resmen. anlatilmaz yasanir derler ya gercekten oyle. ilk sahiplendigimde aglamistim nasil buyutecegim diye simdi de kocaman oldu. atarli kizim benim. löv yu.
Sokaktaki tüm kediler benimdir mantığında yapılırsa güzel olan eylemdir.

Lakin bir kediyi evin içine hapsetmemek gerekir.
Kendinizi sorgulamanıza vesile olur. Hayvan yalnız kaldığında beni de içeri al anlamında miyavliyor. Ben şu kedi kadar olamadım. Insanın çok fazla düşünmek gibi bir derdi var.