bugün

"demekki kendisini değilde bacaklarını seviyordun" denilesi sevgilidir.
(bkz: eden bulur)
kendine olan sevgini yitirmektir. eğer seviyorsanda kazadan sonra bıraktıysan bu nasıl bir sevgi dedirtir insana.
(bkz: kaliteli bir orospu çocuğu olmak)
yanında kalıp göz göre göre boynuzlamaktan iyidir. insan yapmacık nezaket yerine samimiyeti tercih etmeli bence.
insanın sakat kalmasından daha çok acı verir insana, daha çok yaralar daha çok canını yakar...
olay farklı olsada bir benzerini yaşamış olan ben entrylerin içinde görünce bu entry i aklıma geldi birden. *
terk edilen kişi için büyük bir acı ve büyük bir derstir. acıya acı katar.
çok zor bir durumdur. ancak şu vardır ki genelde terk edilme şeklinden çok sakat kalan kişinin sevdiği insana karşı duyduğu sevgi yüzünden, onun hayatını daha düzgün bir şekilde yaşamasını istediği için zorla kendini bıraktırmak istemesidir. tabi bundan sonrası yine de karşısındaki insanın seni ne kadar çok sevdiğiyle alakalıdır.
karşındaki insanın gönlünü değil görselliğini sevmiş, kendince mantıkl davrandığına inanan ancak insani duygular besleyemeyen bir hayvanın yapabileceği eylemdir.
Mantıkla düşünmek gerekirse süper bir davranış.
ben bir ömrü bir topala adayamam.
Güzelsen, sağlamsan severim.
Çirkinsen, engelliysen sevmem.

Hayatın kısa bir özetidir.

(bkz: sadece güzel olduğu için sevmek)
normal olan davranıştır. evli değilsin bir şey değilsin kahrını çekmek zorunda değil kimse kimsenin. evet.
hoş değildir.
aşk, sevgi, şefkat, yardımseverlik, vefa gibi insani değerlere hiç sahip olamamış, çıkarcılığı hayatına şiar edinmiş insan müsveddelerine uygun bir davranış.

aynı yaşam formlarına sözlükte de rastlıyoruz ne yazık ki.
Normal olandır. Burada Yok karaktersiz Yok şerefsiz diyenler olduğu zaman koşarak uzaklaşır. Kimse çekmez ne çekecek. Evet.
kaza terkeden sevgili yüzünden olmadıysa normal karşılanmalıdır. Benim ilgim yoksa ya git kazaya sebep verenle sevgili ol ya da kendinle banane.
Adiliktir.