Bazı şeyleri konuşmaya engeldir.
Herkeste olan ancak kiminin deliler gibi açığa vurduğu kiminin de içine atıp güçlüyüm lan ben demeye çalıştığı korku. Gel görki kaybetmek çok üzücü sözlük.
cahillerde olmaz genelde.
kaybetmeye sebebiyet veren en önemli faktörlerdendir.
yok. bende yok.
o kadar umrumda değil ki insanlar anlatamam.

sen kalsan ne kalmasan ne oluyorum hep.
iyi mi kötü bilmem.
sadece hiçbir bok hissedemediğim için yaşadığıma eminim.
kaybetme korkusu insan olmaktır aslında.
bu nasıl tanım amk dediğini duyar gibi oluyorum sevgili okur, çok ayıp.

hala az buçuk da olsa birilerini sahiplenmektir. birine ait hissetmektir kendini ve birini sana ait hissetmektir. bunlar cesaret ister. zira birini sahiplenmek kırılmayı da göze almayı getirir. gitmesin istemektir kaybetme korkusu, en az kendin kadar değer vermektir. bir insanın avcunun içine pek çok az şey sığabilir. biraz anı, bir kaç dost, çokça yalnızlık ve belki bir de sevilen kişi. bundandır kaybetme korkusu. avcumun içindeki -ki aslında hiçbir şey/hiç kimse kimsenin avcunun içinde değildir ama- gitmesin istemektir. değer vermektir kaybetme korkusu. bokunu çıkarmamak suretiyle birine karşı hissediliyorsa aslında güzeldir.
benim yarim yardımcım allahtır. hiçbir zaman "o"nu kaybetmem. ancak kendi hatalarım yüzünden ben yoldan çıkabilirim. allah korusun.
Savaşmayı engeller.
yalnız insanı, ya da yalnızlıkla barışık olan insanı enterese etmeyen korkudur. zira kaybetme korkusu yalnız kalma korkusuyla paraleldir. yalnızlıktan korkan insan beraberinde kaybetmekten de korkar.
kapılmayacaksın öyle körü körüne demiş can baba ne de güzel demiş.
Sevdiğini kaybetme korkusu hayatı zindan edebilir.
Kaybetmemek için geleni yaparken saçmalarsın ve kaybedersin. Kaybetmemek için gösterdiğin çaba kaybetmenle sonuçlanır.
Sonu kesinlikle kaybetmekle sonuçlanacak korku ne kadar korkarsan karşındaki insanı o kadar korkutup saçmalıyorsun çünkü.
Olması gereken korku. Kazanmak için bu korku şart. Evet.
En korkulması gereken korkudur kimse senden önemli olmamalı bu hayatta sen onu kaybetmekten korkarsın o ise zaten elimde der hay adaletini siktiğimin dünyası.
Anneni, babanı, evladını, manitanı yada sevdiğin herhangi birini veya bir şeyi. Hepsi kötü.
O korku icine bir kere yerleşmeye görsün, an be an kaybetmeye başladığının resmidir.
En büyük silahtır. Değer verdiğin şeyi Kaybetmemek üzere gösterdiğin tüm fedakarlıklar belki de hayatın boyunca yapacakların arasında en anlamlısı olacaktır.
Gerizekalılık.

Birbirini Gönülden hissedenlerin...Kelimelere ihtiyacı yoktur aslında...
Kendini ifade etmek istemek bir ihtiyaç...
lâkin sen sessizken seni ANlamayanların...konuşurken anlayacağını zannetmen bir yanılgı.
Anlaması mümkün olmayanların da konuşmaları abes ile iştigal.

Kaybedin gitsin.
Her zaman kazanamazsın .

Belki de gidendir kaybeden.
Korkma
(bkz: Güvensiz kaçıngan bağlanma) ile ilgili olabilir.
Durun valla bu mevzu hoşuma gitti.
Yanaşın...
Erkek dünyasından küçük bir parantez atayım (bilinçli şekilde atayım dedim açma yok)...gel gel korkma (gülücük)

Kaybetme / kaybetme korkusu zihnin bir illüzyonu. Öcü...
Mental bi sorun...hadi sorun demeyelim mental kapasite şeysi.

erkeklerin kadınlara ihtiyacı yok. kaybetme diye bir şey söz konusu değil yani erkek için. Ne peki sayın amk dediğinizi duyar gibiyim.
erkek isteme halinde sadece. ama bu istek ihtiyaçtan çok farklı. Cinsel şu bu değil iki gözüm civanım.
Erkek kadına kaybedilecek, ihtiyacı olan bir. Meta gözüyle bakarsa daha çok terk edilir daha çok kaybeder.

Erkek için kadın tam bir kadın aslolan.
Yani?
Dengesini bulmuş bir kadın.

Yoruldum...devam ederim.
bende olmayandır.

en azından herkes için.

beni kaybetmekten korkmayan biri için ben neden korkayım ki?
Sıktır edin,nasılsa gidiyor,o An mutlu olmaya bakın.
sevgiden dolayı oluşur.
Çevreyi genişleterek bu tip gereksiz piskozlardan ivedi bir şekilde kurtulmak lazımdır.
surekli kaybedecegini dusundugun insan zaten gitmeye meyillidir. Zorla yaninda olmasindansa birakin gitsin. Bi iki aya gelir zaten geri.