bugün

iğrenç bir şeydir ama çok güzeldir. Bana göre ya çok iğrenç ya da çok güzel bir şey oluyor. Ortası yok.

Bunları alacaksın, tencereye parçalayıp koyacaksın. Yarısı kadar süt ve su karışımı. Üzerine tuz. Biraz defne yaprakları. Kapat ağzını, kısık ateşte, parçalanır gibi olana kadar haşla.

En az 5 saat önceden bol sütün içinde beklettiğin küçük küçük doğranmış tavuk, nane, karabiber, bolca kekik, tatlı ve urfa işi biber, köri, toz zerdeçal, sarımsak, çok az limon ve portakal kabuğu karışımını al, bol soğan ve salça ile güzelce pişir.

Haşlanmış baharları ezerek fırın kabına koy, üzerine çiğ krema, incecik incecik çeçil, onun üzerine tavuk parçaları, üşümesin diye sütü bol tutulmuş beşamel sos gezdir, bolca kaşar rendesi ve fırın.

Şu halini evde koştura koştura yerim, pencereden vücudumu çıkarır sevinçle bağırırım, gördüğüm her insana sarılırım ama başka türlü halleri pek güzel olmuyor bence.

Seni seviyorum karnabahar.
Gazı alınmadan pişirildiğinde ve yendiğinde mideyi uzunca süre rahatsız eden sebze. Sağlık olsun diye tüketilmesi gereken yemeklerden. Ben severim o ayrı. Ama gazını almak önemli. Ettik bi hata.
Fırında, bol kıymalı, beşamel sos ve bolca kaşar ile pişirildiğinde, inanmazsınız ama lezzet manyağı yapan kış sebzesi.
karnı çiçekli, bahar gibi anlamına gelmesine rağmen neden karnıbahar değil de karnabahar şeklinde yazıldığını merak ettiğim sebze.
bu aralar favori sebzem. kıymalı yemeği bile çok güzel.
şöyle bol ekşili kıymalı karnabahar, yanına da karnabahar turşusu.
üf karnabahar kızartması, üstüne sarımsaklı yoğurt veya köy usulü sarımsaklı sos.
üf bol Beşamel soslu fırında karnabahar.

yav harika bir sebz.
sana söz karnabaharlar gelecek,
sana söz yemek bitmeyecek.

söz, sööz...
Bu saatte acıkınca dedim ki şundan birkaç ağaç haşlayayım bari. Kalorisi az ve doyurur.
Abi bu saatte en yenmeyecek şeymiş ya. Makarna yapsaydım keşke...
Limonlu haşlama salatası fena güzel.
daha güzel nimet azdır.

flörtözlerime ilk sorduğum soru, karnabahar sever misim? olur.
çünkü belli mi olur hasbelkader evleniriz filam. bu bana karnabahar turşusu da yapmaz. kıymalı karnabahar da yapmaz.
çok çok haşlar, önüme kor.
der ki, herif herif, hadi ye iç de yat.

yazık.

karnabahar bir asaletlik alametidir. ben daha hiç karnabahar sevip de asil olmayan insan tanımadım.

özür dilerim ama karnabahar sevmeyenle arkadaşlık bile edemem...
bugün yiyeceğim yemek.

yanında yoğurt ve kola. mis
Kimse yemediği için yapmadığım yemek. Yoksa ben severim.
düzenli olarak yaptığım, özellikle kızartmasına bayıldığım yiyecek.
Albino brokoli pişerken kötü kokar.