bugün

işsizler için ideal sitedir.
kalitesi son zamanlarda düşmüştür zaten.
kimsenin bir şey bulamadığı en azından bir forum özelliği katsalar da işsizler kahvehane muhabbeti çevirsin sitesi.
Toplam Başvuru Sayısı: 253

Özgeçmişim son 90 gün içinde ,

32 firma tarafından 61 defa görüntülenmiş olan iş bulma şeysi. arayın artık yolumuzu bulalım.

7 ay 10 gün sonra gelen edit:

Mezuniyet: Teknik Öğretmen

POZiSYON: SATIŞ proje sorumlusu

sektör: endüstriyel ürünler, otomotiv, mühendislik.

tecrübe: yok

Çalışma saatleri : 8-6 (c.tesi - pazar tatil)

Maaş: brüt 2799 tl (3. aydan itibaren maaş + prim), şirket arabası + şirket telefonu + laptop..

an itibarı ile ara sıra kariyere girerek ''kim bakmış lan'' diye merak ediyorum ve şu sonuç çıkıyor.

toplam başvuru sayısı: 400 'ün üzerinde..

Özgeçmişleriniz son 90 gün içinde ,

59 firma tarafından 98 defa görüntülenmiştir.

Not: yukarıda yazılan bilgiler, 2 ay önce başladığım şirketin, şahsıma sunmuş olduğu kriter ve imkanlardır.

kariyer.net adresinden bulunmamıştır. ''dayım sağ olsundur''.

raad olun beyler, kasmayın.. 2 üni mezunu olan ben, 7 ay bekledim.. umarım mutlu olacagınız bir iş bulursunuz tabi dayınız var ise.
(bkz: ara beni lütfen)
şirketlerin iş ilanı kisvesi altında bedava reklam yaptıkları sitedir. vasıfsız elemanların bu site aracılığıyla iş buldukları iddia edilmektedir...
faydalı bir sitedir.

ancak iş ilanından çok piyasa araştırması amacı ile kullanıldığını düşünüyorum. özellikle yönetici pozisyonları için.
Kariyerim boyunca çalıştığım 3 işimi bu siteden buldum. Birkaç tüyo vermekte fayda var sanırım;

- Manpower, adecco vs gibi firmaların ilanı muhakkak gerçektir, ve geri dönüş yapılır. Bu tür insankaynakları firmalarında cvnizin bulunması çok iyidir, gerekli noktalara sizi yönlendirirler, başka işler için ararlar.
- Başvurduğunuz ilanda resmi bir dilin olması önemlidir, mesai, maaş, ssk vs gibi özelliklerin yazdığı ilanlar profesyonellikten uzaktır.
-ingilizceniz iyi ise, türkçe ilanlara başvurmayın. Ortalama bir firma zaten yabancı dilde ilan verir, ve beklentisini de bu noktada tutar.
-iş tanımı ile aranan özellikler ayrı şeylerdir, analitik düşünme yeteneği istiyor diye, mühendislik diplomanıza sarılıp her işe atlamayın.
.com uzantısı rakip firmada olan iş ve işçi bulmaya yarayan site. (bkz: http://kariyer.com)
düzenli her gün girip başvuru yaptığım site. Neden olmasın?
iş bulamadığım site hayır geçen gün aradım bir yeri daha ilanı vereli 2 saat olmuş hemen mi buldunuz.
sözde iş bulma sitesi
-kariyer net ;basvuru sayisi:10 görüşme sayısı:0
-eleman.net: basvuru sayısı:9
görüsme sayisi:8
iste fark bu .
bunla ilgili en çok güldüğüm yorum kpss çıkışında yapılmıştır.

--spoiler--
yine kariyer net e soktun kardeş.
--spoiler--
bende kötüleyebilmek isterdim ama iş buldum lan bu siteden bildiğin aradılar görüştüm sonra biz sizi ararız dediler yine aradılar maaşı konuştuk pazartesi başlıyorum bildiğin başlıyorum çok şaşırtıcı.
Hiç bi halta yaramayan, insan kaynakları adı altında reklam cümbüşüne olanak sağlayan saçma sapan bi şey...
Bu siteden is bulan ya cok sanslidir loto oynasin ya da salaktir minimal maasa eyvallah demistir. Baska bir aciklamasi yok.
avmlerde satış temsilcisi dışında bir sik olamayacağınız platform.
Aranmiyorsaniz. Aranacak cv nin yok demektir. Siteye bk atmayin. Guzel sitedir.
garanti bankasını bünyelerine katmaları gereken olu$um. her yere cv bırakmak zorunda değiliz.
şaka gibi kariyer sitesi. adamlara iş başvurusu yaptıktan sonra başvurularım kısmından seçmiş olduğum maaş aralığı vs. bilgileri göremiyorum, bilgiler bazen geç bazende hiç gelmiyor diye mail attım.

cevap olarak şaka gibi cevap geldi;
Tüm başvurularım alanından başvurunuzun sağ tarafında yer alan sorular alanından verdiğiniz cevaplara ulaşabilirsiniz.Bilginize sunarız.

benim esas kıl olduğum durum şu, bir çok şirkette böyle mallıklar yaşanıyor ama bu pozisyonlara adam alırken yok efendim 100 yıllık deneyim, 1 milyon program bilgisi vs. arayıp aldıkları adamında bu kapasitede olması şaşırtıcı.
2 aydır hemen her gün kontrol ediyorum ve yaklaşık olarak 200 den fazla ilana başvurdum hiç bir geri dönüş yaşamadım. üstelik o 200 başvuruda 14 cv görüntülenmesi diyor. şaka gibi bi site. bi boka yaramayandır.
sırf iş bulacam diye kendine uygun olmayan onlarca işe başvuran, filtreleme sisteminden habersiz ergenlerin atar yaptığı site.

olm adamlarda engelleme var. eğer aradığı özellik yoksa sende yoksa cv ulaşmıyor. sen de ama başvurdum ben yeaaa diye oturuyon öyle.
çok taşaklı bir firmadan çok alakasız bir zamanda iş teklifinin durduk yere geldiği sitedir.

sonra gittim katıldım. işe aldılar. taşağı altın kaplamadıkları kaldı.

ben ne yaptım? 1 hafta sonra müdür yardımcısı kayışlarımı attırdı tüm işçilerin yanında şefe, müdür yardımcısına atar yaptım yetmedi yavşaksınız lan siz diyip küfrettim işi bıraktım.

şimdi mi? günde 16 saat yatıyorum. aklımı sikeyim aklımı.
bu sitenin bir boka yaramadığı doğrudur.
elliyi aşan başvuruya bir kere bile geri dönüş alınamayan site.
bu siteden iş bulan varsa beri gelsin.
özetle herkezin ortak kanati bir boka yaramayan site.
gün içerisinde mağazacılık, çağrı merkezi ve alalanım olan gazetecilik dalıyla alakalı en az 10 başvuru yaptığım site. 2-3 gün de bir arayan soran da oluyor.

ulan ne hayal ediyorduk ne hallere düştük.

Ama gocunma yok. O istanbul'da bir şekilde yaşanılacak ve direnilecek.